Upgrade na Sapphire HD 7850 1GB GDDR5

Dobrý večer, má význam upgrade z MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB na Sapphire HD 7850 1GB GDDR5 na mé sestavě, nebo by už se grafika nevyužila naplno? (viz moje sestava) nebo ta 1Gb pamět to zabijí a bude to zbytečné?Moje sestava:Zakl.deska- Gigabyte GA-EP45-UD3CPU.- QuadCore Intel Xeon E5450, 3,6 GHz (OC)RAM - Kingston 2x2 Gb 1066 MhzGPU - MSI GeForce GTX 560 Ti 1GBDěkuji

Odpovědi na otázku

Tak to ma prekvapuje, že si ho pretaktoval, ale v každom prípade ide o pod. grafiky, tak ak upgrade, mohol by zvládnuť GTX 950

Tak nárust výkonu by byl podle userbenchmarku +25%, jde o to že ji můžu mít za 1500 kč a tu moji stávající bych prodal za podobnou cenu

Zdroj máš vůbec jaký?

Seasonic 500W 80+ bronze

Sú podobné. Ak nechceš prejsť na GTX 950, kašli na to. Alebo kvôli úspore energie by sa dalo uvažovať o GTX 750 Ti, ale výkon tiež podobný. Ešte by sa dalo uvažovať - ak staršie grafiky - o gtx 760, alebo gtx 670, ale maxwell je maxwell

Jasný že maxwell je maxwell ale 5000 kč navíc bohužel nemám. Tu 7850ku sháním pro kamaráda a našel jsem inzerát kde prodává 2x 7850 za 3300 jinak je to vše přes 2000 kč. Tak mě napadlo že bych si tu jednu vzal já.

Zmysel to nemá aj keď HD 7850 má trošku nižšie TDP, ale kvôli tomu asi nevymeníš grafiku

Pokuď doplatíš maximálně pár stovek upgrade má docela smysl.Dostaneš chladnější výkonnější kartu na pomezí 750-750Ti...Výkonem blíže k Ti.http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforc... 1GB může už některých hrách limitovat,ale stejně máš 560 pouze 1GB.

Nakonec ji brát nebudu a později bych koupil něco pořádnějšího. Jen nevím co by ta moje sestava zvládla za grafiky aby nebyly zbytečně brzděny slabou sestavou.

Tak jsi zaváhal...za pár kaček 25 procent výkonu, není vůbec málo.

Ak upgrade-ujem, tak nech to má zmysel, nie krpatých 10-40%, ale aspoň niečo nad 50% (napr. pri nie nejlepších 25 FPS zvýšenie na 38 už logiku má)