» Poradna » TV, audio a video

Upgrade monitoru

Zdravím Chtěl bych upgradovat monitor z full hd na qhd konkrétně mám: Samsung C27F390F - LED monitor 27" a chtěl bych Samsung odyssey G5 27" HwRam: 16 gb CPU: AMD ryzen 5 3600GPU: AMD sapphire RX 5600xt 6 gbZakl. Deska: GIGABYTE B550 AORUS ELITE - AMD B550Zdroj: Seasonic M12II Bronze Evo - 520WNo můj dotaz zni. Má cenu upgradovat na quad hd když moje hw u některých her nedává ani 60 fps a tím pádem i 144 Hz asi taky nebude žádná slava a jak popřípadě bude vypadat obraz na quad hd monitoru když budu mít nastavenou hru na full hd ? Děkuji

Odpovědi na otázku

FHD na QHD nebude nic moc. Kdybys měl 4K monitor, tak by to FHD na něm vypadalo líp. Ale opravdu, pokud jde hlavně o hry, tak s tvojí grafikou je pro novější hry stěží dostatečná pro FHD, takže tohle nemá moc smysl. Vyssk rozlišení snad jen kdybys to chtěl na práci. Ale pro hry to budou vyhozené peníze.

upgrade z 27 na 27 je blbost. Kup aspon 32ku a 4k. Pripadne vacsi.