» Poradna » Programy

Upgrade-modrá smrt

Už ztrácím naději, že mi někdo poradí. Ke Skypu, který mi ve vyšší verzi než 4.2. po nainstalování padá a končí modrou smrtí se se stejným problémem setkávám u VLC ve verzi vyšší než 2.0.1. Za odpovědi ve stylu "Tak používej nižší verzi" předem děkuji. Mám Wxp s SP3 aktualizované. Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Především nepoužívej archaický OS. Nebo klidně ano, ale pak tady neplač, že ti něco nejede !

Díky, na tebe jsem čekal.

Má ale pravdu. 12 let starý OS už nemá cenu řešit...

Možná, že rady, které nic neřeší, bys si měl ušetřit na své Vánoce. Každý používá to na co má peníze, a když potřebuje pomoc těžko bude stát o slaboduché poučky.

otestuj HW alebo cista instalacia OS.

HW je v pořádku? OS je také bez problémů?

Tak znovu a lépe.Odinstaluj oba prográmky, restartuj PC a vyzkoušej stabilitu takhle.Pak aktualizuj drivery chipsetu desky a Aktualizuj DirectX rozhraní:http://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx Pak nainstaluj oba prográmky, restartuj a radostně používej.

Kromě driverů chipsetu pochopitelně aktualizuj i drivery zvukovky a grafiky.

Aktualizaci ovladače grafiky PC nepřijme.

Ještě jsem snad měl dodat, že PC pracuje bez sebemenších problémů do doby, než se pokusím použít některý z uvedených programů po upgradu.

Dej sem informace, co se objeví na obrazovce smrti. Měli by jít zobrazit i zpětně (pokud se uložily a nesmazal jsi je):http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Asi máš pravdu, ale nechce se mi znova opakovat martýrium s odinstalováním nové a nainstalováním staré verze( ztráta kontaktů). Spíš jsem doufal, že se najde někdo se stejným problémem a bude znát řešení.

Víš co je problém, že já postřehl že nové verze SW už mají s XP problémy a webům se už zase vůbec nelíbí IE 8, doporučuji ti jako ostatní přechod na nový OS.

VLC 2.1.3 mi na XP SP3 chodí bez BSOD, takže dvanáct let starým systémem to nebude. Buď máš systém nějak nabořený, nebo je to HW problém.

Třeba jenom "promázával" systémová data v zájmu úspory pár GB, nebo dokonce "čistil" registry a to se pak divit nemůžeš. To, že XP už ale neumí některé nové programy je známá věc.

U programu bývají uvedeny požadavky na systém a někdy i známé chyby v otevřeném textu a stačí přečíst - to je známá věc. Mazat a čistit mohl, ale nenabořené WXP nemají s vlc 2.1.3 problém. Že se převážně MS snaží WXP odříznout silou, když se některým uživatelům dobrovolně do kachlíkárny nechce, to je taky známá věc. Proto: Pozor!!! Windows XP vám v dubnu sežerou babičku i s důchodem!!! http://diit.cz/blog/pozor-windows-xp-vam...

Nic odříznout nechce ten OS je zoufal zastaralý sám o sobě už a byl již v době kdy jsem přecházel na Vistu (2006/7). Typicky:> Problémy se správným využitím jader.> Problémy se správným využitím a prací s RAM.> Nemožnost x64 (prakticky).> Nemožnost pokročilých funkcí diagnostiky / opravy.A mnoho dalšího.

Právě to, že tyhle problémy nikdo neřeší (až na ten s x64, který ovšem neexistuje), svědčí o tom, že MS WXP od nových technologií úmyslně odřezává. Jednak pochybuji, že se někdo z MS programátorů ještě opravdu vyzná v tom balíku záplat, záplat na záplaty, záplat na záplaty záplat atd. atd.,... A taky si nejlepší způsob opravy, totiž "napsat to znova od začátku" chce nechat dobře zaplatit. Koneckonců, logicky chce prodávat stále nové systémy lidem, co podobně jako ty, potřebují měnit OS jako ponožky, místo aby bezplatně opravoval staré...

Ono to nelze "řešit"! Je to stará NT platforma jednoduchý OS z doby +W2000. Něco s tím uděláno bylo = překopáno a Vista, 7, 8 s tím nemůžeš nic dělat ekonomicky se to nevyplatí vyšel by z toho nový OS a ten přece vydán byl.Dobře se podívej, jaké soubory, možnosti, nastavení vč. CMD nesou moderní OS, a jak pracuje XP.

@Paolo - nerob paniku. Aj keď odinštaluješ novú verziu a nainštaluješ starú verziu Skype - o žiadne kontaky neprídeš. Tie sú totiž uložené úplne inde ako aplikácia (program). Často je to uložené v C:\Users\Skype\skypemeno

Nechci se přít, ale pokud provedu totální odinstalaci, přijdu o kontakty.

O kontakty neprídeš. Skús sa prihlásiť na svoj Skype účet na inom PC, prípadne mobile, tablete a uvidíš, že tam budeš mať všetky svoje kontakty.... MORGEN !!!

Kontakty nejsou v PC, ale na serveru, takže o ně opravdu nepřijdeš. Ten kód chyby BSOD by mohl opravdu pomoct.

VLC ve verzi 2.0.1 má nějaký problém. Řešení: instalovat nižší verzi nebo nejnovější verzi 213 - je ke stažení na Slunečnici. Začněte spuštěním PC v nouzovém režímu a odinstalujte Skype i VLC. Restartujte a proveďte chkdsk /r Po opravě instalujte beproblémové, nejlépe předchozí nebo nejnovějšé verze programů."Za odpovědi ve stylu "Tak používej nižší verzi" předem děkuji." i bez té ironie by tahle rada mohla být tou správnou. Upgrady programů se totiž výrobci vždy nemusí povést.

Díky. Tohle zkusím a dám vědět.