Upgrade Lenovo T420

Zdravím,popravdě nemůžu z kamarádky dostat, co přesně za komponenty v tom Lenovu má. Poslala mi jen, že zezadu na štítku je Lenovo 4236-DK4, takže předpokládám, že to je T420 s procesorem Intel i5, Integrovanou grafickou kartou a 4GB RAM.Chtěl jsem se zeptat ohledně upgradu tohoto notebooku. Ještě nemá našetřený na nový, tak mně napadlo, že by bylo možná vhodné vyplnit druhý RAM slot. Učí se na notebooku s programem Rhinocesor (modelářský program), takže tam předpokládám, že bude spotřeba RAM veliká. Ve specifikacích jsem našel, že max je 8GB RAM 1333MHz DDR3 SO-DIMM, jenže na fóru jsem našel, že by notebook zvládl i 16GB RAM, že tehdy ještě nebyly dostupné 8GB moduly a tak to tam není, protože má 2 sloty (2x4GB).Vzhledem k notebooku si stejně myslím, že kupování 2x8GB RAM by bylo cenově zbytečné a už by bylo lepší koupit SSD disk. Ikdyž ten asi zase nebude mít význam při renderování, že?Každopádně myslíte, že by tomu hodně pomohlo, kdybych tam dokoupil do druhého slotu Kingston SO-DIMM 4GB DDR3 1333MHz CL9 Single Rank? Popřípadě nedělalo by to bordel, že tam je druhá RAMka jiná?

Odpovědi na otázku

t420 je jeste solidni stroj. pokud zvladne 8GB na slot, tak tam dej 1x8, na 12 GB. plus SSD a 100x lepsi nez nejaky novy "multimedialni" sunt.

No podle toho fóra by to zvládnout mělo, ale nevím, jestli není třeba více generací se stejným názvem modelu. A myslíš, že se to vyplatí tam dát aspoň 1x 8GB + stávající 4GB? Sežere to ten program?

vice generaci neni. predchozi byla t410, nasledujici t430. programu to vadit nebude.

16GB umi zcela bezpecne

Je to Sandy Bridge, podmínka jsou 512MB (4Gb) čipy, tzn. 16 čipů na modulu v organizaci dualrank.https://ctrlv.cz/efci

A samozřejmě vložit SSD do mSATA http://www.lenovoblog.cz/2012/12/pruvodce-instalac...

No, tak tohle jsem ani u jednoho z mych kusu neresil, koupil jsem bezne Kingstony a BINGO, bezi to. Ale treba mam stesti...

Kdyby jenom multimediální. Ale ty nový Thinkpady nejsou nic moc. Budu ignorovat klávesnici, ta je dost personální. Ale kvalitou se taky od dob x20 a x30 series dost zhoršily.

Je to mašina, už T410 zvládala 8 giga moduly, tohle má navíc podporu msata .... není co řešit

T420 měli od i3 po i7Paměť spolehlivě 8GB Max u některé revize a BIOSu 16GBNěkteré měli integrovanou Intel některé slabé Quadro. SSD tomu pomůže hodně.Pamětvi pokud možno stejné .

BIOS s podporovanými moduly absolutně nesouvisí. Rozhodující je, jak jsou zadrátované cesty na základní desce a co píše Intel ve specifikacích procesoru (viz můj odkaz výše).

SSD je povinnost.RAM pomůže, ale Rhino stejně bude nejvíc brzděné GPU, takže nečekat zázraky.