Upgrade i3-7100 z GTX 1050 na GTX 1650

Dobrý den. Před třemi lety jsem pořizoval pracovní a taky "trochu herní" počítač v konfiguraci Kaby Lake i3-7100, GTX 1050, 16GB RAM. Chci se zeptat, jestli dává smysl upgrade grafické karty na GTX 1650 bez toho abych upgradoval i CPU.

Odpovědi na otázku

Na GTX 1650 to moc smysl nemá. Když už, tak na GTX 1650 Super, která má daleko lepší výkon a poměr cena/výkon.CPU záleží na tom, co hrajete nyní a jak moc je CPU zatížené. 2jádra/4vlákna dne už není nic moc. Bude záležet na hře. Každá hra je jinak náročná na CPU.Důležité je taky co máte za zdroj, nicméně spotřeba GTX 1650 Super není oproti GTX 1050 nějak extrémně dramaticky vyšší, takže pokud nemáte nějaký extra hnůj, tak by to neměl být problém.

Dekuji.