Upgrade grafiky

Dobrý den,mám následující sestavu : I5 3450ATI Radeon HD46002x 4 GB RAM DDR3Cooler Master Thermal Master 500WChtěl bych to upgradovat na hraní Apex legends. Potřeboval bych poradit s výběrem grafické karty, napadla mě 1060ka na bazaru. Díky

Odpovědi na otázku

Vzdy napis, aku sumu chces do toho dat.

Tak do 10k, což je možná zbytečně moc na tenhle počítač. Uvnitř bedny není jediný ventilátor (a grafika je pasivně chlazená...), zdroj je namontovaný opačně. Pokud je zdroj v pohodě, tak mě napadla akorát grafika, 2x 8 GB RAM (deska má jen 2 sloty...) a možná SSD.

teraz je 1070 na alze za 7 tisichttps://www.alza.cz/msi-gtx-1070-armor-8g-oc-...

Zdroj neni v pohode a nikdy bohuzel nebyl. Tudiz cca 1500Kc bude stat novy pouzitelny zdroj. Co znamena "namontovany opacne"?Neco budou stat dva 12cm vetraky, ktere by bylo vhodne nainstalovat, pokud to skrin umoznuje.

No nějakej umělec zdroj namontoval do bedny, ve které je zdroj nahoře, ventilátorem směrem nahoru. Takže vlastně neměl jak nasávat vzduch.

V bedně je na boku pozice z boku na 12cm ventilátor a tunel pro CPU chladič, vpředu na 8cm a vzadu na 8cm. Tak bych asi dal 12cm na bok na nasávání a 8cm dozadu. Zdroj bych tam dal Seasonic S12II-520.

Seasonic S12II je skupinová topologie a v roce 2019 nemá v počítači co dělat.Buď tam dej Focus 450 W nebo Focus Plus 550 W. Oba mají desetiletou záruku.

1060 z aukra za +/- 3000 (6 GB verze) , víc bych nedal - pozor na bazoš, s bazar a pod., tam je velká šance že ti dojde jen cihla... (bez osobního předání bych tam nic nekoupil)

Jetá GTX 1060 není špatný nápad. Zvlášť pokud bude v záruce.Nicméně nezapomeň si koupit i nějaký zdroj. Ten tvůj cca 250W "zdroj" s účinností "minimálně 65%" fakt není vhodný do moderního PC:https://www.czc.cz/coolermaster-thermal-mast...

Hezká recenze, 100% pravdivá a celkem snadno by se dala nalepit na desítky dalších podobných zdrojů. Bohužel spousta lidí stále řeší jen nereálné bambilióny wattů napsané na krabici a nechápou, proč by za 500W Seasonic měli dávat přes dva litry, když se zdroj se "stejným" výkonem dá koupit už za nějakých 549 korun i s DPH...

A přitom Cooler Master přímo na zdroj napsal obrovskou varovnou nápovědu. Vzhledem k naprosto tragické účinnosti (mimochodem takové zdroje se už v EU nesmí ani prodávat) je to při sebemenší zátěži skutečně "Thermal Master = Pán tepla". Je to více přímotop než zdroj.

K pánovi tepla patří i pán větrů https://youtu.be/CQ2R6djHSPI

Kolik stál v době psaní recenze?

To už si fakt nepamatuji. Ale byl to jeden z těch s cenovkou hluboko pod litr.

btw: jsi zlý! Ten zdroj má naměřenou účinnost v rozmezí 77-73 %. https://overclockers.ru/lab/show/62553_3/Obzor_bl...

Účinností "> 65 %" se "chlubí" sám výrobce. Ale 73-77% účinnost je také "super".

Tak já mám i5 3470 /3.2-T3.6GHz/ a koupil jsem tuto grafiku: https://www.alza.cz/inno3d-geforce-gtx-1660-6... a myslím, že je to OK.