Upgrade grafiky - starý počítač

Ahoj všichni. Snad mě neukamenujete. Chtěl bych upgrade mé grafické karty. Rozpočet je MAX 7tis. Co byste mi prosím doporučili? Dosavadní sestava:CPU: Ryzen 7 3700xRAM: 16Gb Kingston HyperX 3600SSD:512....Motherboard: Asus Prime B450M-KZdroj: Evolveo FX550GK: nVidia 1650GTXMonitor: Samsung S24F350FHU - rozlišení 1920×1080Chtěl bych upgrade grafické karty... Nehraji v 4K, nebo max. detaily. Já osobně hraji maximálně WoT.. PC je spíše pro 8 letého syna. Hraje výhradně závodní hry jako Need for Speed Most Wanted, Hot Pursuit apod. Chtěl by na tom zahrát i nové Need for Speed Unbount. Opět říkám ne na plné detaily. Prostě jen zahrát si. Jakou grafickou kartu byste mi doporučili? Klidně i bazarovou. Vím že zdroj nic moc, ale klidně koupím nový. Celkový limit financí na upgrade by byl 6-7tis. Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Za 6-7tis se nic pořádného/lepšího koupit nedá, zvláště, když z toho ještě ukousne případně nový zdroj. A to se nebavím jen o nové kartě, ale i o bazaru. Pokud zůstat u Nvidia, tak bych nešel pod RTX 3060, pokud nevadí AMD, tak něco jako RX6600 jistě odvede slušnou práci.

Lež, RX6600 - ideální karta na 1080p.
Spotřeba dle specifikací 132W, reálně jsem se nedostal nad 100W

V čem lžu? Spotřebu jsem nezmiňoval, nikde jsem nepsal, že to není karta pro 1080p (ostatně o tom se tu bavíme). A cenou je přes stanovený rozpočet tazatele.

V tom, že se nic rozumného za 6-7tis koupit nedá.

Nelhal, ta karta není do 7000.

V tom případě silně doporučuju překročit limit o 200Kč. :)

Neukamenujeme, ale schválně se sám zkus podívat, co se za tvůj cenový limit dá koupit. Nového v podstatě nic, co by bylo výkonnější, než máš teď. Takže jedině bazar bez záruky. Každopádně máš tam naprosto tragický zdroj, který by měl letět ven jako první a dát tam něco normálního.

Zdroj není problém vyměnit.

Lež, RX6600 je mnohem cýkonější. Celkově ideální karta na 1080p

AMD nesleduju, jejich grafiky mě nezajímají. A navíc je mimo finanční limit.

Pokud nesleduješ AMD tak tu nic nikomu neraď :)))))

A ty si pořádně přečti dotaz, ať neradíš mimo téma...

Ten zdroj by tu RTX 2070 neutáhl? Se vším všudy...

Ten zdroj není moc kvalitní … takže je otázka, jak dlouho tu kartu utáhne

Nejspíš utáhne, ale je to hrozný šmejd. Přeci jen ta 2070 S ho zatíží mnohem víc, než 1650 a docela bych se bál. Problém je, že tyhle zdroje nemají všechny moderní ochrany a hrozí že při poruše odpráskne celý počítač.

A co taková RTX 2700 ? Na bazarech jsem našel 2070 Super od 5tis. Nebyla by o hodně lepší než ta 1650? Jde o to, aby si klučina zahrál to nové NFS Unbount aspoň nějak slušně.

Jo, tak samozřejmě RTX 2070 S je proti té současné pořádné dělo. Pokud nevadí bazarovka, tak je to určitě dobrá volba za dobré peníze. Taky ji mám a s Ryzenem R5 3600 si nemůžu stěžovat. Ale jiný zdroj by to fakt chtělo. Taková rozumná varianta: https://www.czc.cz/seasonic-g12-gc-550w/3311...

Pokud nevadí bazarovka je výběr veliký. 2070S/2060S/6600XT.
Pokud je limit zdroj, tak tu RX6600, je mnohem modernější než řada RTX 2xxx, menší výrobní proces = o dost nižší nároky na zdroj chlazení

Ten zdroj se neřeší protože výkon, ale protože to je Evolveo a těm nelze věřit ani to, že když je na obrázku zdroj černý se zeleným nápisem, tak že dorazí černý se zeleným nápisem (když to přeženu, ale ne moc). Může roky sloužit, ale po tom, co ještě nedávno Evolveo vydávalo za zdroje, které nejen, že neplnily normy ATX na stálosti napětí, ale v recenzích se objevovaly názory, zda dokonce nehrozí úrazem elektrickým proudem při jejich zapojení, bych byl s jejich výrobky hoooodně obezřetný. Tenhle zdroj už je novější a recenze jsem nehledal, tuhle značku nemá smysl vůbec řešit, takže nevím, jak je na tom tento zdroj, ale jak už jsem spal...byl bych hoooodně obezřetný.

U tehle levnych zdroju obecne plati, ze vetsi zatez = vetsi sance na chcipnuti soucastky, nestabilita atd… Víme oba…

Otázka je, co to je za model a když píšete od, aby to nebylo nakonec víc, za něco rozumného. Obecně je RTX 2070 samozřejmě výrazně lepší, ale takový RX 6600 se stejným výkonem stojí nová od 7500Kč. Byť je pravda, že tam člověk přijde o Nvidia vychytávky typu DLSS a možnost zapnou Raytracing (ne, že by to Raytracing zvládalo, ale zapnou jde). Je tedy dobré si rozmyslet, zda se to opravdu vyplatí, když člověk netuší, co se s tou bazarovou kartou poslední roky dělo....Pokud Nvidia, tak RTX 3060 pak začíná na cca 9tis. Všechny ty 3 karty mají v rasterizaci cca podobný výkon, tedy RTX 2070 se cca = RX 6600 = RTX 3060.

Souhlas. Já měl donedávna MSI MECH RX6600, a nedá se na ten chip říct křivé slovo. Spotřeba, výkon (v1080p), ovladače. Vše cajk.