Upgrade GPU, postačí zdroj a ostatní hardware?

Ahoj,Chci udělat upragrade GPU, momentálně mám 1050Ti MSI 4GB a chtěl bych ji vyměnit za RTX 3060 12GB, která bude vycházet koncem února. Počítač využívam převážně na hraní her, špíše FPS a kompetetivně, takže mám skoro všechno vždy na low settings.Chtěl bych se tedy zeptat, jestli všechno bude šlapat s mým hardwarem.Mám:CPU: AMD Ryzen 5 1600 AFPSU: Seasonic SS-500ET Bronze 500W 80 Plus BronzeRAM: HyperX 2x8GB 2666mhzHDD: WD BlUE 1TB 7200ot/sSSD: WD BLUE 500GB 3D NANOMB: ASRock B450 Pro4chladič cpu: SilentiumPC Spartan 44x 120mm chladiče2x LED Pásky SilentiumPCMonitory: Primární: Dell Alienware 240Hz 24"5Sekundárni: Dell 19" 60Hzmyš a klavesnice: RGB

Odpovědi na otázku

bude, ale nebude, lebo ak si predstavujes, ze ju koncem unora kupis, tak nekupis ;) Mozno tak po letnych prazdninach, pred vianocami alebo vo februari 2022.

Jakto? Když budu rychlý, tak bych měl jednu vzít? Měli by se normálně objevit na eshopech, czc,alza apod.

Část lidí tvrdí, že to tak je, a dušují se, jak koupil 20 těch gpu.. Na druhopu stranu třeba my jsme pro známého reálně chtěli kupovat 3060ti a kromě toho, že ty gpu jsou nesmyslně drahé (...) , tak pokud fakt nečekáš, tak je chytit je skoro unreal ( případně sem tam si ji někdo koupí, aby jich pár bylo na aukru jako "nerozbalená" za 22k a pod..)btw: Poslední 3060ti mi utekla tak, že jsem přečetl mejl o dostupnosti a než sem otevřel shop, tak po druhém kliku to bylo opět "těšíme se".. Další varianta je booknout někoho víc u zdroje, což je summon co můžu udělat tak jednou za dva roky.. ale vaypadá to, že to tak dopadne - nevěřím, že ty gpu budou běžně skladem min půl roku.. (ta situace se spíš horší, než lepší..)

No, procesor už nebude stačit. V těch hrách, které hraješ, tě pravděpodobně brzdí hlavně procesor, takže výměnou za grafiku si moc nepomůžeš, bude se jen flákat. Začal bych procesorem.

ja by som zacal grafikou a zdrojom, a potom podla potreby ryzen 3600 a vyssie

Pokud hraje nějaké multiplayerové FPS střílečky, tak to mu bude drhnout spíš na procesoru. I když samozřejmě ta grafika není žádný zázrak

a když ho teď prodá, tak za vyšší cenu než ho koupil

Samozrejme sa Ti FPS zdvihne, akurát škoda toho AF aj tých pomalých RAM, taký 8600k, 9600k by bol na FPS gaming lepší, ale čo už.Ak budeš mať po upgrade, skús napísať koľko je ten rozdiel.

Mezi 1600AF a 8600K/9600K byl velký cenový rozdíl, prakticky stály 2x tolik co 1600AF. Takže reálně by přinesly spíš nižší fps, protože by díky nim neměl ani na tu grafiku, co tam má teď.A když už má AM4, tak nemá smysl na Intel koukat. Navíc deska podporuje i Ryzen 5000, takže když mu bude chybět CPU výkon, může osadit i třeba R5 5600X, který má výkon úplně jinde, než zmíněná i5 včetně aktuálního i5-10600K:https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-5-1600-... A to včetně výkonu na jádro, který hry ocení.https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watch

Tak jestli hraješ fps hry jako- csgo, fortnite, pubg, valorant atd tak to zvládám i já se svou starou I5 4440 a GTX 1050ti, ale tak asi víš, že to chceš. Ten procák ti to asi trochu brzdit bude no, stačí si to potom třeba hodit do bottleneck calculatoru a uvidíš no.

I třeba warzone bych si rád zahrál a tam už je ta grafika docela potřeba, protože v doporučených požadavcích mám procesor dobrý, jenom grafika tam chybí.

Tak to bych ji asi zkusil koupit, tak good luck ať to stihneš xd

Nějaké typy na značku? třeba asus, msi, gigabyte, co je nejlepší? jaké verze?

Hlavne nie s 1 ventilátorom.

MSI ale ono je to docela jedno, koukej se na počet ventilátorů