» Poradna » Počítačové sítě

Upgrade FW routeru

Dobrý den........vlastním gigabitový router od netisu model 2780 k němu mám připojený satelit kabelem Arriva 103mini.....na satelitu mam rozjetý card sharing přez ccam......ostatní zařízení v domácnosti se připojí k routeru přez 2.4 a nebo 5 GHz WiFi.........poslední dobou se mi na jednom připojeném tabletu začla odpojovat WiFi........říkám si že vyskousim upgradnout FW routeru......na stránkách výrobce jsou FW označeny EU a US jelikož EU FW je víc než dva roky starý stáhl jsem US aktualnejsi verzi .......po upgradu vše funguje jak má na WiFi se nastaví správně region na Evropu a vše mi jede až na satelit co je připojený kabelove......ten se začal téměř okamžitě po upgradu FW routeru restartovat......po získání IP adresy naskočí obraz na deset vteřin a pak restart.......pravděpodobně se budu muset s FW vrátit zpátky ale zajímalo by mě čím je to způsobeno nesetkal se s tím už někdo? Mají US routery nebo spíš US FW jiné napěťové úrovně na RJ45 které zapříčiní restart satelitu? Děkuji za vysvetleni

Odpovědi na otázku

EU a US firmware se podle mě bude lišit hlavně rozsahem povolených kanálů pro WiFi.https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channelsPřipojení přes RJ45 se nijak neliší.

Zasekává se ti na klávesnici tlačítko s tečkou? Jinak ne, v USA není jiný standard ethernetu, na RJ45 mají stejné úrovně napětí a typy signálu, jako v Evropě. Takže v tom to není.

Dík za info jsem si to myslel.....po přechodu na původní fw satelit jede tak cert ví co to dela

Pre RJ45 su dolezite rozne features ako napriklad green funkcia, ktora vypina jednotlive porty na switchi. Tato funkcia sa pouziva aj v tych najlacnejsich switchoch a je standardne vzdy zapnuta bez moznosti ju na switchi vypnut. Obsahuje ju kazda sietova karta, akurat na pocitacoch je to riadene z ovladaca. Netusim ci to na routtri je sucastou ovladaca, ale na pocitacoch existuje niekedy problem s nastavenim tresholdu (urovne) kedy to vypne/zapne port RJ45.