Upgrade CPU z Athlonu II

Zdravím, chci se zeptat zda by mělo cenu upgradovat a jestli to vůbec jde? Moje pc:Processor AMD Athlon(tm) II X4 641 Quad-Core ProcessorMotherboard ASUS F1A55-M LXVideo Card NVIDIA GeForce GTX 650 RAM 8.0 GB Operating System Microsoft Windows 7 64-bitChtěl bych nějaký nový procesor a vybral jsem si i3-7100. Prosím o radu jestli by to šlo a nebo případně jaký procesor. Díky//upraven titulek z vágního "procesor"//

Odpovědi na otázku

Procesory lze osadit jen takové jaké podporuje deska. A procesory Intel už do desky AMD nenacpete tuplem, mají obrácený spoj. AMD má na procesoru nožičky a kontakty v patici, Intel má nožičky v patici a kontakty na procesoru.https://goo.gl/fKUjXpDo vaší desky jde jen toto:https://www.asus.com/Motherboards/F1A55M_LX/He... Čili nic pořádného.Pokud tedy upgrade, tak když už, tak na i3 8100 k tomu novou desku Z370 + nové ram DDR4. Nové procesory totiž používají novější ram. K tomu už budete chtít nové ssd, aby to trochu běhalo. a nové procesory podporují jen Windows 10 (je jedno zda to je 8100 nebo 7100).Takže ano, pokud chcete nový procesor, tak je to prakticky nové PC. Grafiku a disky asi bude možné použít, ale to bude tak asi všechno. Zdroj bych raději dával nový, pochybují, že to je něco slušného a bedna předpokládám asi také nebude nic moc.Bohužel. Doba prostě pokročila.

Zablokovalo to první odkaz (asi práva, či co). Tohle snad bude fungovat, aby byl vidět rozdíl mezi Intelem a AMD:https://ctrlv.cz/P5lt

A AMD Ryzen jako neexistuje a B350 desky taky ne.Za měsíc vyjde nová řada Ryzen.

Jistě. Může být. Ale tazatel tam měl Intel, tak jsem to tak nechal. Kromě toho jsem tak nějak počítal s tím, že to má být na hry a tam má Intel výhodu. KDyby to bylo na net/kancl, tak to nechá. Kdyby to bylo na nějaký soft, tak se neptá takto blbě a nevybere ani i3 7100, což je jen 2jádro + HT.Nicméně ano, může být. Nemám s AMD Ryzen problém. Platí pro něj ale to samé jako pro ten Intel. Nová deska, ram,..... Prostě celé nové PC.

Chápu, počítač mám už přes 5 let. Každopádně díky za odpověď, pomohla:)