Upgrade Bios B450 pre Ryzen 5 3600

Ahojte, S prichodom Ryzen 3. generacie som sa rozhodol o mensi upgrade svojho pc. Kupil som procesor: Ryzen 5 3600 a k tomu zakladnu dosku: Gigabyte GA-B450 AORUS M. Na strankach vyrobcu pisu ze podporuju tento procesor, ale je potrebny upgrade BIOSU. Myslel som, ze sa budem moct dostat aspon do BIOS aby som ho vedel flash-nut. Ale po zlozeni pocitac s tymto procesorom vobec nejde zapnut, na doske svieti chybova led CPU. Flash Biosu bez CPU zrejme tato doska nepodporuje. Myslite, ze jedina moznost je tam dat starsi podporovany procesor so starsim Bios aby som mohol vykonat upgrade biosu a nasledne nahodit novy procesor? Vdaka.

Odpovědi na otázku

Ano, buď si někde půjč starší AM4 CPU nebo to vem do servisu, kde ti to za pár stovek aktualizují.

Vdaka. Nenapada ma moznost od koho by som pozicial. Tak idem popozerat servis.

Proč si myslíš, že jsou eshopy plné vrácených levných AM4 CPU?https://www.czc.cz/amd-a6-9500e/219734b4/pro...

:) je to jedna z moznosti. Ale je mi to tak trocha proti srsti. Radsej to vyriesim servisom.

odkial si ?