Upgrade alebo rovno do kosa a kupit novy PC ?

Ahojte, Moje PC ma uz co to za sebou +-6 rokov, s nejakymi upgradmi, tak uvazujem ci sa oplati robit miniupgrady dalej alebo rovno to hodit do kosa ... Hlavna motivacia je ze si chcem kupit GTA 5 a podobne nove hry ...Momentalna konfiguracia:Doska: LGA775 (FC-LGA8)Procesor: Intel Core 2 Duo E7300Grafika: NVIDIA GeForce GT 240HDD: system - 160GB SSD Subory, hry - klasicke HDD , 3x 7200otackove RAM: 8GB Current Memory Clock:332.5 MHz (5 : 4 ratio)Operating System: Microsoft Windows 10 Professional Build 10240Monitor: 1x full HD a 1x 1650Uvazujem kupit nejaky 4jadrovy procesor a novu graficku kartu ... GTX750 napriklad... Mam moznost to objednat z EBAY z nemecka ...Ma to zmysel dalej lepit a robit miniupgrady alebo to mam zobrat od podlahy a kupit komplet nove PC , ktore bude stat okolo 800Eur...Dakujem Vam za vase nazory , cenim si to

Odpovědi na otázku

kup si komplet nový počítač, protože dneska na tomhle nespustíš pomalu nic

Tady neni co upgradovcat. Strc tam SSD a dej to mámě na Internet.

Už tam má, alespoň to tak chápu z popisu "HDD: 160GB SSD"

Celé nové. ponechat si disky a ssd, pokud jsou ok a dát je do nové sestavy. Možná by šla nechat i skříň, ale pokud máte danou částku k dispozici (800eur = cca 21600Kč), pak bych koupil novou i tu. Za tyhle peníze lze postavit počítač, který bude dávat jakoukoli současnou hru na vysoké detaily (nikoli ultra).

Na priblblé hry ti k tejto zostave stačí iba silná GK.

Na to jsi přišel kde? Na GTAV to rozhodně nestačí, i když koupí grafiku. Ano spustí to, ale když to dobře dopadne bude se pohybovat na hraně hratelnosti. Sám jsem takovíto skok ve výkonu udělal a do teď nechápu jak jsem to mohl vydržet tak dlouho.To pc už je prostě zastaralé a jakákoli investice je zbytečná.Pokud ale tazatel nechce tolik utrácet, lze se pokusit koupit nějakou GTX 960 a zkusit jak to pojede (bude jí to ale brutálně brzdit), pokud postačí, tak ok. Pokud ne, tak holt dokoupit i zbytek.

bud tam hodiš neaakej Q9+++ nebo rači kup procak desku grafiku,vše zaleží kolik do toho chceš nasypat

ešte keby stáli polovicu toho čo stojí ich súčasný kolega G3260 . Žiaľ ľudia sú schopní staré veci predať za viac ako nové LEN preto, lebo náklady na upgrade sú menšie keďže sa nemení MB a RAM (defakto ani OS). Kvôli tomu sa mi kudla vo vrecku otvára, lebo ľudia sú nenažraní a chcú zarobiť majlant aj na starých veciach, aby si oni potom takmer za tie isté peniaze kúpili niečo nové. Ako môžu chcieť viac za Q9xxx než stojí o dosť menej žravé nové 2 jadro (so zárukou)?