Upgrade - Jít do i5?

Doma mám jako hlavní pracovně-místy herní PC s dneska už historickým kouskem Pentium D (Smithfield) a zvažuji upgrade základních vnitřností M/B-CPU-RAM protože přecijen už to není co bývalo a vzhledem ke spotřebě a tepelnému vyzařování je to bída. Bohužel zrovna před vánoci není moc peněz nazbyt tak zvažuji 2 varianty upgradu.
1) Jít za hubičku do Pentiua Dual-Core E6300 s tím že i tak to bude výkonnější než ten kotel teď a počítat s tím že to bude na přechodnou dobu, tak cca rok.
2) Trochu přitlačit a jít do varianty v podobě Core i5 750 což by pro mé potřeby mělo zas na pěkných pár let stačit.

GK mám aktuálně radeon HD 2900 Pro, který bych zatím rád zachoval a vyměnil někdy později (v horizontu pár měsícu od upgrade základu). Sice to žere i topí docela dost, ale když se přes ATT krotí chladič, není slyšet. Výkon pro to co hraju dostatečný, stejne ji současný CPU dle mého jen parádně brzdí.

Co se potřeb týče, PC souuží z většiny času hlavně na internet, video/hudbu a z her tak maximálně world of warcraft a pár starších záležitostí pro které bude každy z uvedených CPU luxus = výkon pro hry neřeším.

Díky za náměty.

Odpovědi na otázku

Ja uz ked kupujem,tak sa snazim ist do modernejsich technologii. Osobne by som vzal i5. Samozrejme,k tomu dosku a pamate. Nezda sa mi stastne riesenie to na rok a zase kupovat vsetko nove. Skoda penazi.

architektura core je již zastaralá, a i5 zase drahá volil bych pro to AMD: desku s AM3 chipset 770 nebo 785g k tomu 4GB DDR3 RAM a procesor X4 620 + TX3 chladič

Ne i5, ale i7.

odporucam i7 (pouzivam ho vyse roka a som nadmieru spokojny )

vyše roka? to máš nějakej warez či co!?

Přínos nové desky , paměti a CPU nebude takový jako nové grafické karty.

Pokud tvůj zdroj uživí Pentium D a ATI 2900, bude určitě stačit na GK typu 5xxx a C2D procesor.

Klidně pořiď E6300 (teď už asi seženeš jen E6500, ale ten je pořád za hezké peníze), pokud ho BIOS tvé desky podporuje a počkej.

Na sc.1156 můžeš přejít později až to bude vypadat cenově líp.

Jinak bych v současnosti viděla jako cenově příznivější sc.AM3.

No a co kompromis? Jedna varianta - jak už tu bylo zmíněno na AMD platrformě, což je taky dobrý řešení a nebo druhá varianta - koupit Pentium Dual-Core, ale né E6300 na s.775, ale vzít G6950 do s.1156. Frekvence je taky 2.8GHz jako u E6300, ale má to víc L2 cache a navíc integrovanou grafiku, která by se mohla hodit (třeba když přijdeš o tu ve slotu). A těch pár stovek navíc tě už nezabije. K tomu samozžejmě odpovídající desku - něco s chipsetem H55.

Financne nedavaji icokoli smysl, o jejich deskach nemluve. U AMD vyvberete urcite lepe.

Jenže když dá za GK 3k (5750 nebo GTS 250 - podle toho, co vyjde na peníze líp) a 2 k za E6500, má za 5 k hotovo.

Ano, ja jen bojoval s iracionalni snahou kupovat i5 nebo dokonce i7.
Takovehle reseni je urcite nejrozumnejsi - vyuzije dostatecne moznosti desky, nebude nesmyslne utracet za cool technologie a ve hrach mu to (zejmena kvuli nove GK) urve obe ruce v lokti. :o)

To pořád - bohužel - nevíme.

Jestli jeho deska E6300/6500 vůbec podporuje - nevíme jakou desku má.

Jen si to myslíme, že ano.

Taky nevíme nic o zdroji - to je taky trochu znepokojivé.

Třeba bude nakonec třeba začít deskou...

Ovšem to už bude za jiné peníze.

Volil by som i5 ...CPU aj s MB sa už dá zaobstarať za pomerne ľudské ceny a je to najnovšia architektúra od Intelu. AMD by som neriešil...
Zober i5 a neskôr... ale radšej čím skôr vymeň GK, napr. HD5770 a máš vystarané...