Upgarde GPU

Zdravím, Měl bych dotaz k upgradu GPU mam 2 roky starou sestavu pc i74790K+GTX 970 OC edition zdroj Fortron hyper S 600W a uvažuji o upgradu GPU.1. otázka má vůbec cenu upgradovat na gtx 1080 když hrám na monitoru full HD ci staci 1070 nebo 1070 Ti? hram Assasin creed origins , Wolfenstein II... 2. pokud ano bude zdroj postačující nebo by jste doporučili výměnu? Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

600W je dostatečných na skoro cokoliv, blbý je, že ten zdroj není žádná kvalita...na fHD hraní, těžko říct. 1070ti možná, 1080... Někdo ti řekne, že běžná 1070 stačí na fHD. Já za sebe můžu říct, že u mnoha her 1070 v fHD 60 fps nedává a výhledově do 2 let se bude zadýchávat hodně...

Ano, super zdroj to není, ale vyloženě odpad, co by neuměl štítkové hodnoty také ne. Vůbec bych se nebál k němu připojit i žravější PC, než plánuje tazatel.Samozřejmě že kdybys stavěl nové PC, tak bych určitě volil jiný, ale pokud už ho má a není vadný, nemá smysl ho měnit.

1. Záleží na nastavení, ve kterém chceš hrát. Jako majitel GTX 1070 mohu v klidu napsat, že ve FullHD neumožňuje ve všech hrách nastavit Ultra detaily a stabilní fps 60+. Takže bych klidně vzal lepší.2. Zdroj ti s přehledem stačí i na GTX 1080 Ti. Tvoje sestava ani s GTX 1080 Ti nebude žrát více než cca 300W.

Mohu se zeptat v jakých hrách konkrétně?

Prakticky žádnou aktuální hru nemám nastavenou za plné detaily.

ono co se rozumí plné detaily, že - když tam nadrtíš největší 8xAA či dokonce SSAA tak bude mít problém i Titán

Plné detaily znamená, že vše, co jde, dám na maximum. Nic víc, nic míň. Ve srovnání s něčím, co by se dalo označit jako "rozumně vysoké detaily", to může být neuvěřitelně náročné na výkon i když to reálně moc navíc nepřinese. Takže mě osobně nedělá problém něco stáhnout tak, abych měl minimálně stabilních 60+. Ale kdybych si dnes měl vybrat mezi GTX 1070, 1070 Ti a 1080, tak ta první by to určitě nebyla.

Zdravim,a ako sa da zistit pocas hrania, ze kolko je FPS? Je na to nejaky program, co to ukazuje niekde na monitore?

MSI afterburner

Nebo pokud hraješ hry přes Steam, můžeš si nastavit zobrazování fps přímo v něm.

to není moc chytré, měl jsem o tobě lepší mínění. Když něco v obraze nevidim ale žere to třetinu výkonu tak není moudré to zapínat. A osobně ještě vypínám chromatickou aberaci plus blur, dva nejzbytečnější efekty které akorát obtěžují.

Plné detaily jsou jen jedny. Vše ostatní jsou více či méně omezené detaily. Už tu bylo plno blbů, co vykládali, jak jim hry jedou na plné detaily na notebooku s GT 820M. Až pak přiznali, že ty jejich plné detaily jsou vlastně hoooodně ořezané a rozlišení na minimum. Jelikož pojem "rozumné vysoké detaily" (klidně si to nazvi jinak), který ty máš na mysli, nejde nijak přesně definovat, protože pro každého je ta hranice někde úplně jinde a to co někdo vypíná automaticky, to jiný prostě musí mít, tak jediný pojem, který jde přesně definovat, jsou jen "plné detaily", tedy vše doprava a nazdar.Mě osobně jde ve hrách hlavně o stabilní fps, detailní textury, dlouhý dohled bez doskakování a co nejméně kostrbaté šikmé hrany. Bohužel většina toho má na výkon velký dopad a tak i s GTX 1070 musím občas někde něco oželet. Ty dva efekty, které jsi popsal ty, také nemusím a omezuji/vypínám je, ale zrovna ty nemají na výkon prakticky žádný vliv.Pokud jsem kvůli tomu podle tebe hloupý, tak mi jako hloupému vysvětli, jak chceš definovat nedefinovatelné.

záleží jaké máš zobrazovadlo abys tam nutně to vysoké vyhlazování viděl. Pokud něco nevidím a žere mi to výkon = vypnout. Pokud mám zobrazovadlo s hrubým rastrem věc jiná. Já si třeba na 1440p a 27" rozdílu mezi 4xAA a 8xAA nevšimnu a to ikdyž zkoumám statický obraz.

Tak vidíš, že to nadefinovat nejde

Taky frčím na GTX 970 a řeknu ti že se vůbec nevyplatí kupovat řadu 1000,,když je za rohem Nvidia Volta, ono i 970 není žádné ořezávátko, nov= hry na ní běží pořád dobře,mám ji přetočenou a nový wolf třeba maximální detaily pod 60 fps nejde,,mno maximální úplně ne,, chce to dát stíny na high,, ale zbytek fakt max,,bát tebou bych nevyhazoval 12-15 tisíc, když máš 970,, počkej prostě...

Přesně tak, já bych také z GTX 970 na GTX 1070 nepřecházel. To by mi za to nestálo. Já měnil GTX 1070 za už hodně udýchanou GTX 660 Ti.

No...já teda GTX 970 vlastnil...a nějak před rokem jí nahradila GTX 1080. A spokojenost.... Avšak je pravda, že jsem upgradnul za půl roku i CPU s deskou a ramkou. Nějak mi vadilo, že ta 1080ka...neukáže vše co umí.

Oio tak jasně že upgrade cenu má, když se dělal hned při vydání řady 1000 ale teď už to fakt cenu nemá,,,Jak říkám za rohem je Volta a než mám, já osobně vyhodit 12-15 tisíc,, tak to raději počkám, přitom prachy na novou kartu mám, ,,

Dekuji za odpovedi, to jsem potreboval sliset. Asi to pro tento a pristi rok nechám tak. Uvidíme scim prijde NVDIA v nasledujucich rokoch.