» Poradna » Windows (a jiné OS)

Upgade W10 na novém PC

Koupil jsem nové PC (AMD Ryzen, Asus Prime b350 +), kam jsem plánoval instalovat W7 a ty následně, dokud je čas, updatnout na W10. Bohužel mi sice ve W7 proběhne update na SP1, ale pak mi to hlásí, že další aktualizace už nejsou možné. Když pak chci udělat update na W10, tak mi to zahlásí chybu, že program nelze spustit protože chybí api-ms-win-libraryloader-1-1-1.dll. Můžete mi někdo poadit jak dál?Předem díky.

Odpovědi na otázku

V nainstalovaném systému Win 7 ti proběhne update na SP1..???Proboha, cos to použil za instalačku? Původní instalačku Windows 7 bez SP1? Takhle se přeci systém Win 7 už dávno neinstaluje.. Stáhni si Win 7 zde: https://tb.rg-adguard.net/public.php Ryzen mě prakticky vůbec nezajímá, takže ani nevím, jakou utilitku použít pro integraci ovladačů USB3 do instalačky.. buď si to tedy vygoogluješ, nebo sem někdo jiný napíše jak to provést.Jinak Win 7 lze po nainstalování rovnou aktivovat nástrojem DAZ Loader i bez připojení k internetu. Poté stačí do systému nainstalovat ovladač sítě, připojit se k internetu, stáhnout MS Create Tools a provést klasické Upgrade na Windows 10 za běhu stávajícího systému(W7) dle průvodce po spuštění MS Create Tools.. Několikrát to bude restartovat a poté budeš mít Win 10 přeplácnutý na původní W7.. Poté je zapotřebí provést čistou instalaci Win 10.. tedy klasicky, ne za běhu systému - > nobootovat instalační fleškou.. V průběhu té čisté instalace nebudeš zadávat klíč, prostě klikneš na to, že nemáš klíč. Po nainstalování čisté instalace Win 10 bude systém po připojení k netu automaticky aktivovaný -> digitální licence.. Jestli taková licence po aktivaci Win 7 Daz Loaderem a upgrade na Win 10 vydrží, to je ve hvězdách.. Zkusit to můžeš. Rozhodně tě k tomu nenutím..

Jak provádíte ten update na windows 10? Ta win 7 jsou již aktivovaná?Zkusil jste tady tlačítko "aktualizovat"?https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Zkusil jste na téže stránce kliknout na stáhnout nástroj a vytvořit si flešku s win 10 a z ní aktualizovat systém?

HOTOVO!! Děkuji všem za rady. WIN7 jsem aktivované měl. Původně jsem ten update na W10 dělal tak že jsem si stáhl Windows10Upgrade28096.exe a spustil ho. To hlásilo při spuštění tu chybu. Vše proběhlo v pořádku když jsem to dělal přes Windows creation tool! Sláva.

Ono se doporučuje, aby se upgrade dělal tak, že se udělá čistá instalace. Ono se to zdá, jako mrhání časem, protože člověk pak musí vše znovu instalovat a nastavovat, ale větším mrháním časem je, když se člověk snaží o upgrade a po několika hodinách mu Windows oznámí, že se něco pokazilo... A to se netýká jen upgradu z W7/8 na W10, ale i upgradu na vyšší verzi W10, ted je to verze 1709.