Upgade počítače - deska, procák, paměti

Chtěl bych si upgradovat počítač, koupit novou desku, procesor paměti a nechci do toho vrazit nějaký velký peníze, max. 6.000,-, co byste mi doporučili? Není to na nějaký složitý hry, potřebuju v tom dělat s databázema (postgresql), pak střih videa a taky aby se mi netrhal prohlížeč, když načtítám víc jak tři stránky najednou :), mám 12 let starou herku.Samozřejmě bych si tam k tomu chtěl připojit ať už jako hlavní nebo vedlejší, můj stávající (taky přes 10 let starej) HDD. Nevím jak to teď s diskama je, protože u každý desky je napsáno SATA III a to ten můj asi nebude :) A když už jsem tu, tak sem se chtěl zeptat, je velkej rozdíl mezi paměťma s frekvencí 1300MHz a paměťma 1600Mhz? A stejně tak disk, pokud mám s otáčkama 5400 a nebo 7200, je to nějak při běžný práci s PC znát? A poslední věc, existuje způsob, jak připojit ten 10 let starej disk k počítači z venku, jako přes USB nebo tak něco? Díky za odpovědi.EDIT: opraveno

Odpovědi na otázku

Jaké rozhraní má ten disk?Znáš jeho přesný název?Pokud má rozhraní PATA, nové desky ho mít nebudou.Jediná výjimka: http://www.alza.cz/asus-p8h67-m-evo-rev-3-0-... a mimochodem velmi dobrá deska.Pokud SATA, je to jednoduché - libovolná současná deska dovolí ho používat jak na SATA II (300) nebo SATA III (600) portu desky.

Hlavně ne tuhle: http://www.zive.cz/poradna/jaka-graficka-kar... Skříň jaká? Zdroj tedy také. Databáze obvykle je poměrně náročná na disk a střih videa nejlépe dva disky.

10 let HDD? Nemohl by jsi nám zde vystavit fotku toho hrdiny?PrasatkoPee

Tak tomuhle už se dávno neříká upgrade, ale koupě nového počítače...

Kupte PC (upgrade) na Aukru.Já to udělal taky a jsem max spokojen.Třeba tento:http://pocitace.aukro.cz/nove-pc-intel-i3-2100-3gh... Pokud máte ale IDE disk a IDE DVD tak to k desce nepřipojíte, takže dokoupit i SATA zařízení.

Jako první bys měl "upgridovat" češtinu a pak to ostatní. A btw upgrade 12 let starého pc je nesmysl.