Update BIOSu

Dobrý večer, vie mi prosím niekto poradiť? HP ProBook 4530s, chcel by som ho updatnut na najnovšiu verziu BIOSu, no píše mi chybu že nemám pripojený externý zdroj (čiže nabíjačku) pritom notebook funguje len na nej, baterka už nefunguje.. dá sa to updatnut nejak aj bez novej baterky? Myslím si že nová nebude taktiež fungovať. Ďakujem za odpoveď.

Odpovědi na otázku

U spousty notebooků je nemožné udělat flash BIOSu bez baterie nabité na určitou kapacitu. No a když nefunguje, tak tě to prostě dál nepustí.Proč potřebuješ flashovat BIOS u nějakého starého krámu, který už nemá ani funkční baterii? Když to nebylo potřeba do teď, tak už je to jedno.

Je to preto, lebo mi ho priniesol zákazník na vyčistenie, výmenu disku za SSD a inštaláciu Windows 10, viem že u nejakých Notebookov to išlo obísť cez nejake slovo natukane na klávesnici.

No a na co potřebuješ flash? Vyčisti to, dej tam SSD a nainstaluj W10. A je to.

Jasné, ak to inak nepôjde, tak to ostane tak, no najradšej všetko aktualizujem..

Jen si zbytečně přiděláváš práci. Ten starý šrot už lepší nebude a majitel takového NTB ti jistě nehodlá platit cokoliv navíc, protože skoro jakýkoliv úkon není daleko od hodnoty celého toho notebooku.

Tak doteraz stačil, musím povedať že ide slušne hoci tam je starý 500gb disk a Windows 7, zaujíma ma, čo bude pri win 10.. až taká vykopávka to nebude, má aj uefi a usb 3.0

co chces aktualizovat na 10rocnom notebooku? Nic nove tomu starcekovi ziadny bios neprida. Pouzivaj, ked sa pokazi, vyhod.

Je tam jeden z prvých biosov, takže len nejaké tie opravy chýb a tak.. na mojom terajšom mi pridalo aj nejaké funkcie navyše a to už má tiež asi 5-6 rokov (ProBook 430 G3)

Takýchto služieb robím ročne desiatky, ale... vyhýbam sa (síce lákavému, ale nie nevyhnutnému) updatu BIOSu.A, viem prečo.

Keď som sem písal - onehdá - ako dôležité (pri NBs) je: mať dobrý akumulátor/batériu,tak ma tu zlikvidovali.

NE...Je to ochrana pred vypadkem napajeni v prubehu update BIOSu. Pokud totiz vypadne napajeni v blbej okamzik tak ten ntb komplet zmrtvis a pomuze jen vypajet cip a programator EEPROM. V praxi elektroodpad.*****************Pro debilni trolly - jo teoreticky by sla nasimulovat pritomnost baterky ale tim se bricknuti v pripade vypadku neeliminuje.

Ja to riziko viem podstúpiť, keďže mám doma záložný zdroj pri Pc, myslím že by baterka v ňom mala vystačiť na update BIOSu v prípade výpadku prúdu.

Zrejme ste nepochopili, že: To upozornenie je preventívne.A - podobne ako u mobilu, keď prechádza do núdzového režimu,i ten Váš NB, nemusí - pod istú úroveň nabitia akumulátora/batérie - úkon updatu vykonať.

Vies? Tak z datascheetu zjisti na kterych pinech ocekava deska jake napeti a hura do toho. Ale ty nevies... Fakt vyborny jak se opravar PC musi ptat v poradne na postup.

Nerobil som to ešte, neoznacujem sa ani za opravára, len rád pomôžem známym ktorý si nevedia vyčistiť počítač sami, prípadne na to nemajú čas a tak.. mňa to baví a oni majú hotovú službu.. nenašiel som k tomu nič na internete, zišlo by sa ho ale updatnut, je tam asi ešte jeden z tých prvých biosov..

Dostal si najlepsie rady priatelu. Vybodni sa na to, a pokial si to co tvrdis, tak by si to vediet mohol. Alebo potrebujes k tomu nase pozehnanie??? Mrzi ta ze to este ako tak ide? Ak mas potrebu furt nieco updatovat, tak updatuj tehly na dvore.

Neviem aký máte problém, myslím že je to normálne udržiavať zariadenie updatované, aby fungovalo čo najlepšie.. nikdy som s updatom nemal žiadny problém.. ak sa to nedá tak sa to nedá, mám skúsenosť že na niektorých Pc stačí napísať nejaké slovo alebo potvrdiť že si uvedomujem riziko a updatuje to samo.. Pánovi slúži počítač dobre, SSD sme brali aj ako investíciu do budúcnosti.. a počítač je ešte jeden z tých poctivých, hoci už nie veľmi výkonných..

Vždy - ak mám "nutkanie na update BIOSu",najprv si dokonale pozriem jeho popis - čo (novší) rieši.A, väčšinou toho nie je toľko, a tak podstatné - aby som to vykonal.

Updatovane nerovna sa fungujuce co najlepsie. Dokazom toho je xy dotazov v tejto poradni, kde po updatovani veci nefunguju, alebo funguju zle. A update biosu ti zo skodovky ferrari urcite neurobi. Ty to nechapes, ze riziko toho co chces spravit je vacsie ako prinos co z toho budes mat?

To má logiku.Nič horšie sa nemôže stať - ako, že by sa NB vypol, počas updatu BIOSU.Je to len preventívna hláška.