» Poradna » Programy

Update biosu

Ahoj, mám starou desku GA-H61M-DS2 rev2.0 a rád bych aktualizoval bios kvuli podpoře uefi gk. Problém je že ve win10 64bit mi to říká že efiflash pro desku nejde spustit protože je pouze pro 32bit systém. jde to nějak obejít? Kromě instalace 32bit systému?

Odpovědi na otázku

Firmware se zásadně aktualizuje z DOSu (a jeho klonů) nástroji dodanými výrobcem základní desky.Jakou graficku vůbec máš? Má vůbec EFI GOP?

chci tam dát gtx 1060 3gb ale teď mi sní deska zamrzne na logu biosu. prodo bych rád update na verzi F10a kde by to mělo fungovat ale zasekl jsem se právě na tom že v 64bit win to nejde spustit.

Aktualizace biosu by měla jít přes samostatný bios. -stáhni si nejnovější bios pro tvojí desku -rozbal ho na flešku -restartuj a jdi do biosu - u gigabitu se tato funkce jmenuje Q-Flasha už jen postupuj podle instrukcí

Pro lepší pochopení video.https://www.youtube.com/watch

Tam to právě nejde. Píšeto něco o zastaralé verzi. Našel sem právě jen to že mám spustit efiflash.exe který je přibalený u nového biosu ale tam to chce 32bit systém a ten nemám

Ještě jednou - z Windows se neflashuje!vytvoř startovací flashku s DOSem a flashni to z ní:http://bootableusb.net/wp-content/uploads/2014/0... Pokud jde o zamrzání, je možné, že levná deska není s to nakrmit grafickou kartu bez přídavného napájení.

Manuál stránka 20 - Chapter 2 BIOS Setup - část To upgrade the BIOS, use either... nic jiného není.-k provozu 64bit systému není potřeba uEFI-k spuštení systému potřebuje se dostat přes POST takže nějakou funkční konfigurace pro update musí dát dohromady.-Qflash je z BIOSu né z opračního systému