» Poradna » Ostatní

Update Biosu a Reinstalace Windows

ZdravímMůj předchozí problém s Bluescreenem a errorem 124 při půl hodině hraní (btw občas i až po 4hodinách například) mě dohnal až ke zjištění, že mám starý bios verzi 1.1 když je 1.3. Chci tedy bios updatovat plus reinstalovat windows pač je možné že ten problém je i v ovladačích staré a nové grafiky, tak chci raději začít hezky nanovo.Mé otázky zní:1) může 1.1 způsobovat nekompatibilitu když jsem do pc dal "novejší grafiku"?2) Napřed updatovat Bios nebo reinstalovat Windows?3) Máte nějaký stručný návod pro lajky jak updatovat bios? našel jsem jen 3stránkové návody, ze kterých jsem si skoro nic neodnesl...Pro jistotu má sestava:Deska: MSI P35 Platinum Combo 7338 1.1verzeRam: 2GB RAM s chlazením a switch cards pro lepší kompatibilitu Procesor: Intel Core 2 Duo 3.0 GhzGrafika: Asus enGTX 560 DirectCUII OC 1GBSeasonic SS 400ET Active PFC F3 Windows 7 64bit

Odpovědi na otázku

Nechceš to radši svěřit odborníkům ?

Ale pokud si zatím stojíš.1) ano může. Špatně si jí to může nadetekovat2) nejdřív update biosu3) www.google.cz nebo jsou docela zajímavé návody na youtube

Návod pro laiky jak updatovat BIOS:Laik by se neměl pouštět do update BIOSu. NIKDY!!!

Chápu vaše myšlenky. Nicméně PC využívám denně 8 hodin a teď mi každou pul hodinu (jenom při hraní padá) .. technik mi týden neodpovídá (spíš odepisuje jednou za tři dny a je to pracovně vytížený) Na druhou stránku proklikat se podle návodu nemůže být snad tak těžké ne?Chápu že to chce opatrnost proto se tu radši ptám ještě.Čili tedy můj problém s blue screenem (error 124 po 15min hraní lag na 5sekund a blue screen a musim restartovat) může být tím biosem? Já ani neodnistalovával staré ovladače na grafiku jen jsem nainstaloval nové a myslím si že mi s tím errorem pomohlo vypnout dole u hodin NVIDIA bar (podle me prezentoval mou starou GTS 8600, ale stejně si nejsem jistý pač mám ted taky geforce) a hrál jsem 4hodiny bez bluescreenu.... pak jsem přepnul z LOLka na Ghost recony a zase po 15min bum...Opravdu už nevím co nechce se mi čekat jakou dobu když je naděje že to vyřeším sám.

Já ti to věřím, ale uvědom si, že nepovedený update biosu znamená znefunkčnění celého PC.Pak už ti pomůže (možná) jedině (drahý) servis. Bude zřejmě nutná výměna ZD........

Nechápete, když ani nedovedete správně psát. Dále nechápu, nač máte 64b os, když máte pouhých 2GiB OP a raději se neptám na legalitu os! Což může ovšem též způsobovat problémy. Dále není známo, jak jste to instaloval (nebudu hledat další zoufalá vlákna) a zda jste instaloval řádné ovladače: http://www.msi.com/support/mb/P35_Platinum_C... v řádném pořadí.Flash BIOSu se neprovádí nějakým klikáním! To je cesta k znefunkčnění desky snadno a rychle!Aspoň základní diagnostika Memtestem (tím skutečným http://www.memtest.org/ ) a spuštěním Live linuxové distribuce (Memtest bývá často v nabídce) se asi vůbec nekonala...

Další sameček od Lajky? Doporučuji se v tom nehrabat, když ani netušíte, že je to obvykle v manuálu základní desky, nebo na stránce výrobce desky.

Dobrý, možná nejsem ajťák,ale nejsem idiot čili se updatu biosu nebojím. Neptám se na to jestli ho updatovat nebo ne ale na to jak .

"ale nejsem idiot čili se updatu biosu nebojím" Právě, jen idiot se nebojí, takových už bylo...

Pardon, "ms". Naposledy důrazně nedoporučuji.

Docela vás chápu, podobnou situaci kdysi v dřevních dobách řešil kamarád, dokonce nepomohla ani reklamace grafiky a výměna za novou.Zkusili jsme opřeinstalovat systém, nové ovladače, defaultní bios a nic.A potom pomohlo , světe div se, snížit časování pamětí v biosu. Od té doby byl klid.Být vámi zkusím nejdříve tyto nenáročné operace ať máte klid v duši.BIOS bych nechal až jako poslední variantu. Pokud chcete experimentovat, najděte si návod třeba na Youtube apod.V nejhorším to skončí nákupem nové (staré - bazarové) desky, takže je to sranda min. za 300Kč - (ale ten technik nebude o nic levnější).Každý musí někdy nějak začít, jinak se to nenaučí.Přeji šťastnou ruku....

Tomuhle říkám odpověď pro člověka co se nevyzná... Konečně si něco odnesu a né že lidi dělaj chytrý a pošlou za technikem.... kdybych měl jít kdykoli kdy mě někdo pošle tak tam jsem obden....Navíc deska je 7let stará takže když odejde tak jí opravdu oplakávat nebudu. Ano jak říkám poznal jsem změny když jsem snížil voltage grafiky, nebo vypnul Nvidia panel, dokonce jsem i přidal napětí ramek co mi poradil technik. tak mi blue screen vyletí ne po 15min ale až i po 4hodinách. Vaší variantu jsem nezkoušel. Můžu tedy poprosit kde snížim časování pamětí? popřípadě na jaké hodnoty? Popřípadě nějaké další tipy.Zrovna u tohodle erroru jsem četl že to může být opravdu vše, nekomu pomohlo v nastavení napájení z aktivního nastavit na pasivné chlazení.

Většinou když mám problém, tak závadu popíšu ve vyhledávacím poli internetu, protože je mi jasný, že nejsem první kdo to řeší a většinou tomu i tak je.Jak jsem psal, je to už dávno, BIOSů je mnoho a položky se mohou měnit.Zkuste napsat do Google "časování pamětí BIOS" něco vám to vyplyvne.Budou to pravděpodobně položky - sdram - ram, delay , pravděpodobně s číselnými hodnotami časování, takže bych ty hodnoty postupně snižoval.Ale je to jen nástřel, závada může být i jinde, např v ovladačích, zdroji, nebo co já vím....A hlavně jsem samouk jako vy.

1) Ano2) Nejdříve bios3) Vzhledem k první a druhé otázce doporučuji provést flash biosu odborníkem. Jistě umíte mnoho jiných věcí, ale orientace v IT Vám chybí.

Když to je otázka 2 týdny čekat na mého technika... jak řikám pc využívám denně X hodin čili je to pro mě oběť...a nwm spousta lidí píše že pokud se člověk drží návodu tak nemůže nic zkazit..což mi furt dodává nějakou naději. Měl jsem už problémů spoustu a všechny jsem vyřešil nejvíce bizardní zpusobem. Čili proto se nechci jen tak vzdávat...

Teoretický návod a praktická činnost není jedno a totéž. Proč myslíte, že např. lékaři mají svoji specializaci. Jistě, že např. oční lékař zná teoreticky, jak postupovat při banální operaci slepého střeva. Přesto ji provádí chirurg s aprobací. Že by snad proto, že oční lékaři takovou banalitu, jako vyříznutí slepého střeva ze strachu vzdávají?