» Poradna » Mobily

UPC kabelkovka - na 2 televize

Zdravím, chtěl bych se zeptat objednal jsem si kabelovou televizi od UPC, mám jedno zástrčku. ale potřeboval bych k tomu připojit 2 možná i 3 televize.. Tak se chci zeptat na jednoduché řešení..Mám to namyšleny takto : Že hodím rozdvojku klasickou na koax (http://www.alza.cz/hama-antenni-rozbocovac-d... ) a z toho natáhnu koax k jedné televizi a k druhé.. Ale chci se ujistit, že to bude fungovat protože dostanu jen jeden ten jejich "HD box" .. Podle toho co jsem pochopil tak bych bez toho HD boxu měl chytat všechny klasický programi kromě těch "Placenných" v mém případě (Film+,Axn atd.. ) Rozumím tomu správně? Děkuji

Odpovědi na otázku

mě to fungovalo vždycky v analogu celá kabelovka (na těch ostatních televizích)a na hd boxu jelo hd

čili když to takhle rozhodím, tak budu chytat těch 50 programů (českých a slovenských) akorát nebudu chytat ty "placenny" jestli to dobře chápu .. Mám LCDčka co podporuji i mpeg4 ..takže budu chytat HD programi jen přes ten jejich STB?

Ne, bez toho HD boxu budes chytat pouze ty volne.Coz je asi 15? v analogu, 25? v DVB-T, a 30? v DVB-C. Zalezi, co mas v tech TV za tunery.Ten HD box je tam kvuli rozkodovani tech programu (tech, co sis zaplatitl).Pokud mas TV s DVB-C tunerem, tak si klidne muzes poridit do tech TVhttps://www.dvb-c-shop.cz/produkty/upc/smit-conax-c... a nebudes potrebovat ten HD box.

Problém je akorát v tom, že si to musíš pořídit od UPC - musí ti to spárovat. Možná, že si to můžeš pořídit i jinde, ale rozhodně ti to UPC musí spárovat, takže tak, jako tak to musí jít s UPC. Nejlépe se u nich pozeptat.

jojo tomu rozumím ja mam dá se říct toto : http://www.upc.cz/balicek-sluzeb/kombi-klas... čili ty české a slovenské programi jsou nekodovaný ne? K tomu nepotřebuji tu kartu? Ty bych měl chytat i na ostatnich TV? Mam Samsunga co ma CI slot, ale nechce se mě za to zas vrážet litr jen z skrz těch pár programu navíc..

Abys těch 30 (nebo kolik) programů přijímal bez set top boxu, na to potřebuješ pouze, aby TV měla DVB-C tuner. Sám to tak používám, i když mám i ten set top box - a řeknu ti, málokdy ho zapínáme.

tak v tom nebude problém to má :) Čily hodim rozdvojku na anténu natáhnu si to ke každé televizy a těch 30 programů mi povalí i bez toho HD boxu:) Díky moc za rady :)

jinak mam tuto televizu http://www.alza.cz/40-samsung-ue40f5300-d461... a tuto http://led-televize.heureka.cz/lg-26le3300/ - ta DVB-C nemá čili k ní hodím ten HD box a pojedou mi základni programi na všem :)

Mrkni u te LG do nastaveni zeme, jestli tam nejsou dve pomlcky (--) jako zemi. Zkus ji nastavit a mohl by se zpristupnit i Dvb-c tuner. Nebo nastavit zemi svedsko nebo finsko.

Ty slovenské právě kódované jsou. Nekódované jsou jen ty programy, které jsou dostupné v rámci běžného DVB-T.

ahááá.. no to nevadí.. stačí když pojede ty základni jako Nova, Prima Fanda atd ( mám problém před DVB-T chytat Fandu,Smíchov atd čili budu spokojenej :D ) Ještě otázička když pak předělam tu CI kartu do televize tak můžu přímat vše že ? A pak ji zas můžu vratit do toho HD boxu

Ne, ta karta musi byt v tom "obalu", se kterym musi byt sparovana.Jenom tu kartu do TV nedas...Podivej se na www.upczone.cz , tam to vsechno najdes...

Ne, nemůžeš. To právě to spárování: Ta karta pojede pouze na tom jediném kusu zařízení, s nímž je spárována a nikde jinde. Tu další kartu ti musí vyrobit UPC (mám dojem, že další kartu dělají za malý symbolický poplatek).

Samotnou kartu do TV nestrčíš. Do TV se zasune CI modul a teprve do něho se zasune ta smart karta. Ovšem bude v něm fungovat pouze ta karta, která je s tím CI modulem spárovaná. Do HD boxu se většinou strká pouze smart karta (bez CI modulu). Ovšem opět musí být ta karta spárovaná (tentokrát s tím HD boxem).

aha takže když si koupim totohttps://www.dvb-c-shop.cz/produkty/upc/smit-conax-c... tak by to mělo v pohodě fungovat ? Nic víc nebudu potřebovat? ( protože součástí je "obal" + ta karta) rozumím- li tomu správně :)

To tvé vyjádřování mi připomíná herce Nárožného ve tom filmu - nevím rychle jak se to jmenuje - jak tam hrál Sobota a Nárožný chtěl opakovat ceremoniál vítězů ze závodění aut.... Ty jsi jak přiškrcený - proč se nezeptáš na UPC přímo? Pořídit si něco na jednu televizi a snažit se "vy.jebat" s něma a mít to na X televizí - typický český člověk....... A ještě dávat otázku na poradnu PC to už je úplný maras!

Myslis Jachyme, hod ho do stroje.

Ich: No ty si inteligentní, VYSVĚTLI mě proč když mám 2 televize bych měl platit 2x kabelovku?? To je to samé jak když bys měl platit na každý PC v rodinně vlastní internet! Trochu postavené na hlavu nemyslíš?!

No ono to tak u UPC prostě je - proč sis vybral tak blbého poskytovatele je jen tvoje blbost - tak trp! (a plať!!!)

Nesmysl. Za kabelovku platis jednou, pouze musis mit ku kazde Tv tu kartu (nebo box), pokud chces sledovat i placenou nabidku...

nemsysl, u UPC můžeš mít až tři karty/stb na jednu smlouvu

ale nemusí to fungovat na všech značkách televizoru.Třeba na Samsungu mně to najde všechny programy jak na STB a na Sencoru nechytnu všechny.UPC mi sdělila že se mám obrátit na výrobce televizí :)))

Děkuji :) a ještě otázečka stačí nějaký obyč koax ne ?

Podle toho, čemu říkáš obyč koax... Musí mít přijatelné ztráty do 1GHz.

http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htmTy, co maji pred nazvem $, jsou kodovane...

Jsi normální?1. Pořiď si receiver co umí odeslat kódy karty.2. K němu připoj tolik TV (zařízení) kolik jen může.U nich lze max. zažádat o dva, ale kupuješ nebo platíš pronájem.

K tomu receiveru (boxu) si pochopitelně musíš koupit jejich kartu (byla za litr) Conax.

http://www.gme.cz/k1000-hdtv-p651-325Tento koax na rozvod k TV bude stačit ne ?

Ano, ten bude vyhovovat (v dokumentaci píší, že na 1GHz má útlum cca 13dB/100m a to je dobré).

děkuji :) kolik je tam "max" útlum který jde ještě snést? budu mit cca 10 m koax

kolik TV možno zapojit na 1 Set Top Box?