» Poradna » Web a internet

UPC internet

Zdravim, chtel bych upgradovat na internet od UPC (500/30) a precetl sem si recenze a lide si hodne na UPC stezovali (spatny PING ve hrach a pomaly internet, i kdyz meli zapleceny rychly), ale nasel sem pouze stare recenze, tak by me zajimalo, jestli se to nejak zlepsilo. Muzete mi tu vy, kteri mate internet od UPC, napsat, jak ste spokojeni ?

Odpovědi na otázku

aku mas rychlost teraz a aky je dovod ze chces rychlejsi? Co sa tyka UPC tak predpokladam ze to aj v CZ je podobne ako na SK a teda ze nie v kazdom meste je rovnaka kvalita (zavisi to hlavne od poctu zakaznikov v danej oblasti).

Momentalne mam 20/20 od Magnalinku. Rychlejsi internet potrebuji na mnoho veci, napr. sledovani YT 4K 60FPS videa, nahravani videi na YT, streamovani na Twitch a jeste pro ostatni obyvatele domacnosti internetova TV.

Lisi se to oblast od oblasti, vyjimecne i dum od domu. Takze to si takhle nenech radit. Proste to zkus a uvidis.Nicmene ta rychlost 500 je v praxi temer nevyuzitelna, i kdyby to UPC chvili tak nakrasne jelo. Cili to smysl ma spis jen v pripade, ze chces vyuzit ten upload. Byva v pohode.

Ja prave nejvic potrebuji ten upload, ktery ma UPC nejlepsi v me lokalite. Takze s uploadem by nemeli byt problemy snizovanim rychlosti ?

Presne tak. S uploadem jsem nezaznamenal problem nikde!Krome nejake lokalni technicke zavady samozrejme. Jako treba spatna zasuvka v byte a tak...

Mám 200/20 (UPC je bez agregace) s pingem 8-10ms (dle speedtest.net) a v současné době nemám problém. Problém bývá většinou individuální, například (2 roky starý případ) měl jsem jistou dobu problém s výpadky, protože na mé větvi, mělo UPC rušení (Prý vadné modemy jiných zákazníků.). To se po urgencích vyřešilo. Trvalo jim to 1/4 roku než uznali, že to je jejich problém a další 2 měsíce než to dořešili.Z dlouhodobého pohledu (U UPC jsem víc jak 10 let) jsem však spokojen. Jen mě vadí, že v mé oblasti není konkurence a vůbec UPC celorepublikově je nějaká konkurence u konečníku, takže se chovají přesně tak jak se chová monopol...

Jestli ti jde o upload, pořiď si jejich 100/10, za měsíc jim zavolej o zvýšení uploadu, připlatíš pár korun a můžeš mít negarantovaných 100/100. Ping je tak proměnná záležitost, že to si musíš ověřit sám.

UPC je opravdu schopne za priplatek zvysit upload ? Mas s tim zkusenosti ?

Mám, stojí mě to cca 200,- na dorovnání 100/100, domluva byla přímo s technikem, který internet "zapojoval", pokud narazíš na dobrého, určitě ti poradí jako mě

Ja sem se zeptal na UPC strance, jak je tam ten chat a odpovedeli mi ze to nejde a musim si koupit 200/20 (kdybych mel 100/10) Mohu se zeptat v jake lokalite bydlis ? (jestli bych treba nahodou narazil na stejneho technika, protoze si nemyslim, ze je to ochoten udelat kazdy)

Podle tvojí IP bydlíme dost daleko, ale je jasné, že to neprezentují veřejně, stejně jako možnost odkupu zařízení včetně CA modulu atp. Je to korporát se vším všady, včetně hodiny na telefonu.

Jeste bych mel otazku, jestli nevis, jak jiste to muze byt (upload 100 Mbps), protoze treba, kdyz sem poprosil meho stavajiciho poskytovatele internetu, tak mi napsal, ze to nemuze nejak zrychlit ? A nerad bych se "upsal" ke smlouve s internetem, ktery muze mit upload 10 Mbps. A jak si psal, ze ten upload 100 Mbps je negarantovany, tak jak casto se stane, ze ti spadne ?PS: Omlouvam se, jestli te moc vyrusuji tema otazkama, ale jsou pro me dulezite.

Tam jde o agregaci, zrovna u UPC bych byl s tím opatrnej, možná máte v okolí nějaké zastoupení, obvykle stánek v obchoďáku. Jinak net (ani upload) nepadá vůbec, reálně to lítá těch 100/100. Určitě je lepší se jich ve tvém případě nejdřív zeptat, v mém případě je 100/100 jen bonusem, ne vyžadovanou funkcí, ale zkusil jsem to a šlo to.

... UPC agregaci nemá ...

UPC samozřejmě agregaci má.Sice tvrdí, že 1:1, ale vzhledem k tomu, jak se to počítá, je to úplně jedno. Troufám si tvrdit, že UPC svojí agregaci nezná. Počítal jsem jí...

A mas to pres coax, nebo optiku? Na coaxu to jede podle docsis standardu, ktery je nesymetricky. https://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS

Tak sice je nesymetrický, ale DOCSIS 3 má dle specifikací upstream až 200 Mbits takže čistě teoreticky by 100/100 měl zvládnout...

Čistě teoreticky sice jo, ale UPC to má rozdělené.100/100 není domácí tarif, a jako enterprise tarif jede na jiné infrastruktuře.

podle technika to zvládne 200/200, s agregací 1:8, jelikož jsem v baráku s důchodcema, tak se agregace ještě nikdy neprojevila