» Poradna » Počítačové sítě

UPC Internet bez kabelovky s DVB-T?

Dobrý den,
nevíte prosím, jakým způsobem j řešený příjem DVB-T, jestliže mám Internet od UPC bez jejich kabelové televize? V kabelu jsou totiž jen základní čtyři programy, UPC promo a CNN. Pokud ale bude v klasickém rozvodu STA i DVB-T signál, bude mi ho UPC do kabelu k Internetu přidávat?

Předem díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

UPC snad s STA nemá nic společného, má vlastní kabely.

... to je právě ten problém.
Abych mohl mít Internet od UPC, mám ve zdi v obýváku jedinou přípojku do které je připojen kabelový modem a televize. Pro připojení Internetu musím být napojený na nějaké centrum UPC a jsem přes jejich kabelový rozvod. UPC mne tedy od běžné STA v domě odpojilo a připojili mne na nějakou omezenou analogovou televizní nabídku UPC (protože jak by se tam dostal jejich promo kanál a např. rádia FUN One, Sunchine, které u nás v "éteru" nevysílají).
Pokud si ale platím za domovní společnou anténu, mám nárok na vše, co chytají i moji sousedé v domě, kteří dřív nebo později budou DVB-T přijímat např. s ČT24, EPG atd.
BTW: Volal jsem i do UPC, bohužel jejich odpověď byla, že se musím spokojit se čtyřmi základními programy a že není jejich povinností mi dodávat DVB-T. BTW: Prý ať si koupím pokojovou anténu, když chci ten Internet od UPC.

UPC a DVB-T? DVB-T je pozemní vysílání (T jako terrestrial). UPS vysílá kabelem, což je DVB-C (Cable). Satelitní digitál je DVB-S.
Takže buď budeš mít pokojovou anténu + set-top box, nebo rovnou TV s tunerem DVB-T. UPC ti nabídbe kabelový internet (nutný modem) a za další prachy příjem DVB-C. DVB-T ti nabídnou nemůže, protože to ani neposytuje, ale má ještě v nabídce DVB-S a myslím i satelitní internet.

Ale o to mi jde. Jestliže mne UPC (jako zákazníka UPC Internetu) muselo odpojit od STA, musí mi zajistit to, co bych přijímal bez UPC Internetu. Pokud moji sousedé přijímají DVB-T, pak bych i já měl DVB-T přijímat. Protože ale někde v domovní rozvodně můj byt od STA odpojili a připojili mne (kvůli Internetu) na rozvody UPC, chytám jen jejich omezenou analogovou programovou nabídku.
Moc prosím o odpověď někoho, kdo je zákazníkem UPC Internetu bez jejich kabelové televize a to v místech, kde už DVB-T vysílá. Jestli jim UPC do přípojky DVB-T nějak připojuje.

To je tvoje smula zes je nechal. Kdyz zavadeli kabelovku k nam, tak tata, tehda domovni duvernik, za tema hajzlikama stal a informoval o tom ze jestli preseknou kabel k domovni antene tak jim ten jejich vercajk nacpe do .......

je to teda stare vlakno, ale ty si dobry blazen. prej musí mi zajistit to, co bych přijímal bez UPC Internetu.

Tome máš v to guláš.
Rozvod UPC, a STA jsou různé pojmy.
Pokud bude STA nastavena na příjem DVB-T, budeš muset mít buď SetTopBox, a nebo TV s tunerem , který umožňuje příjem DVB-T.
Na UPC jenom s Internetem, budeš dále přijímat to co dnes.
Na to aby jsi mohl od UPC přijímat programy TV, které oni poskytují, musíš mít na tento příjem, s nimi smlouvu.

Tak tedy ještě jednou.
UPC tě "odpojilo" od STA???
Mám tomu rozumět tak, že "díru" kterou vedl kabel od STA, použili technici od UPC, pro "prostrčení" svého kabelu, a kabel od STA ustřihli?
Vysvětli to prosím ještě jednou.

a za 2.
"Krabička" pro STA, a "krabička" pro USB jsou dva velké rozdíly.
Jestli chceš v budoucnu přijímat DVB-T , pokud to bude tvoje STA podporovat, a internet , případně TV od USB, musíš mít krabičky 2 - jednu na STA, druhou na UPC.

Už jsem to psal. Na chodbě jsou rozvodné skříně a do jedné z nich vede i přípojka ode mne z obýváku. Místo toho, abych v té skříni byl připojen na STA, musím být (kvůli UPC Internetu) v té skříni být připojen na kabel z UPC.
Zavedení UPC Internetu tedy pro mne znamenalo odpojení od STA a napojení na kabelovku, ať chci nebo nechci.

kravina, tak to bylo prase z UPC, co Te pripojovalo a nechtelo se mu tahat dalsi kabel, tak pouzil stavajici.Mas smlouvu na pouzivani kabelove televize? doporucuju napsat doporuecnej dopis, at TV uvedou do puvodniho stavu.Internet muzes mi i bez kabelovky

UPC nemá se STA nic společného. Pokud zapojuje zákazníka, vede si vlastní kabely a montuje svoji zásuvku. Přijímám tedy TV od UPC, když vypadne, přepojím kabel do zásuvky od STA a dívám se na to co ostatní sousedé bez UPC.

Jste tedy šťastný majitel dvou zásuvek, já mám jen jednu s UPC.
Bydlím v novém domě a proto bych lišty s dalším kabelem nebo sekání do zdi dost štvalo. Byl bych raději za "připojení" Internetu k STA nebo např. omezenou nabídku DVB-S s kopií digitálního vysílání. Přiznám se, že UPC Internetu se nechci vzdát a o DVB-T taky nechci přijít.

Tak to máte popletené

UPC je buť DVB-C ( digitální kabel) nebo DVB-S (digitální satelit) nebo přes STA analogová kabelovka do které Vám pouští směs digitálních i analogových kanálů jak pozemních tak satelitních. Rozhodně UPC není distribuováno přes DVB-T

STA pokud není předělané se pro DVB-T vůbec nehodí z velkou pravděpodobností nic nenaladíte.

Mě ani tak nejde o technické řešení, jako spíš o to: pokud mne UPC z důvodu připojení k Internetu odpojilo od STA, pak by mi mělo zajistit veškerou programovou nabídku, jakou bych s STA měl. Opravdu nechci, aby mi někdo sekal do zdi a přivedl do obýváku další kabel.

myslím že na Váš požadavek je v IT termín ....není kompatibilní.... . Nemyslím, že by to bez ...někdo sekal do zdi a přivedl do obýváku další kabel.... nějak rozumně šlo.

Jinak pokud již od nich máte připojení k internetu proč nevezmete i jejich digitální kabelovku , ta cena by měl být i výhodnější než původní analogová nabídka pře STA.

Myslím si, že férovější by bylo přibalení nějakého základního DVB-S ke Internetu, pokud to nejde jinak. Sekání do zdi, další rozvody ... by byly dražší.
Balíček Internet s TV je za 930Kč, tedy kabelovka vychází na 440Kč, za ty peníze je nař. v Digi TV balík včetně tří HBO. Jde mi spíš o to, že se nabídka v DVB-T bude rozšiřovat o televize, které já díky té přípojce mít nebudu.

Já mám tedy kabelovku taženou po zemi pod lištama dřevěnejma, lemovacíma, jen jsem je musel vymněnit za silnější a udělat v nich odspodu drážky. Průchody se musely provrtat, ale to jsem žešil už kdysi dávno tím, že jsem mezi místnosti v rozích vysekal díry a zasádroval tam 32 husí krk a je to nafurt.

božíčku, jak "férovější"?
Měls kabel od STA. Přišli z UPC a byly dvě možnosti: zavést nový kabel, nebo použít stávající místo STA. Rozhodl ses, že nechceš sekat a vrtat, tím ses dobrovolně vzdal STA. Proč by ti UPC mělo věnovat nějakou televizní nabídku, kterou si neplatíš? To je hodně padlý na hlavu, ne? A mimochodem, myšlenka, že ti nějak do toho kabelu "namíchají" signál z STA spolu se svým internetem, ta je hodná tak tříletýho děcka se sníženým IQ...

Asi jsi nečetl co jsem psal. Nikdo se mne na nic neptal. Prostě jednou odpoledne jsem přišel domů a místo přípojky STA jsem měl přípojku UPC a v ní čtyři základní programy, UPC promo a Internet. Nikdo se mnou nic neřešil až teď, když jsem se začal shánět po tom, jak to bude, až začne vysílat DVB-T. Moc prosím, příště si přečti co kdo kdy kde psal. BTW: Tu dohodu o "nesekání" mají asi s bytovým družstvem, tedy opravdu to všechno šlo mimo mne.

Tome, nerozčiluj se.
Vlítni na UPC,ať dají vše do richtiku. Nějaká dododa UPC s družstvem, tě nezajímá, protože bez tvého souhlasu, se nemá kdo co vrtat v tvém soukromí.
U nás v baráku jsou taky rozvody pro STA, a když naklusali maníci od UPC, pokoušeli se stávajícím otvorem pro kabel STA, protáhnout jejich kabel. Nešlo to - zkrátka díra byla pintlich, tak vzali vrtačku, a opatrně zkusili tu díru zvětšit - povedlo se, a kabel UPC je natažený.
A vůbec je nezajímalo nějaké družstvo, zajímal jsem je jenom já, a moje spokojenost.
To co provedli u tebe, je svinstvo nejvyšší úrovně - a proto opakuji - stížnost na UPC, naklusat znovu, a udělat to "k obrazu tvému".
Už jenom to, že to dělali bez tvé přítomnosti, a bez tvého souhlasu, je na bednu, a je to žalovatelné.

To co jste napsal je naprostý blábol. Dohoda s družstvem je nadřazená smlouvě vlastnické bytové jednotky.

Já tedy nevím ale STA obvykle vede od půdy, zatím co kabelovka od sklepa, nebo z přízemí. Není jasné jak se tedy dostali na tvůj kabel od STA. Alespoň mně ne. A i kdyby, nevím komu barák patří ale do rozvodů STA, nemají co hrabat, bez ohledu na to jestli se tobě další kabel líbí nebo ne. Pokud jsi chtěl kabelovku, muí ti být jasné, že ti přitáhnou kabel. Nebo ti to neřekli?? Nebo jsi na hlavu?? že ti to nedošlo???
Řešení bych viděl v tom, že jim bysvětlíš, že zasáhli docizíhi majetku, což je trestné, a necháš je to dát do původního stavu, a oni ti natáhnou kabel do bytu novej.
A ve finále, jestli se ti do doma pak podaří sloučit do jednoho kabelu k TV, se musí zkuit.

no šlo to říct asi jinak, ale pochybení za jistou neinformovanost je tam znát ...muí ti být jasné, že ti přitáhnou kabel...

Jo šlo, ale napsal jsem to tak jak mne to napadlo... OMLOUVÁM SE

UPC internet vôbec, nikdy v živote. Není o čom špekulovať. Vlastná skúsenosť.

Antihulan - meleš nesmysly.

Naopak, UPC je teď co do poměru výkon/cena daleko daleko lépe, než mnohé WiFi různých více či méně pochybných dodavatelů. UPC je prakticky bez agregace, myslím že bez datového omezení, a zavádí po Novém roce 10 a 30MBps atd. Jedině UPC, Chello nebo podobné firmy.

Datové omezení u UPC určitě (skryté FUP) je. Zkuste to někdy roztočit a stahujte, stahuje ... po pár hodinách se Vám razantně sníží rychlost připojení. Myslím si, že UPC používá řízení provozu podobně jako omezuje ADSL i O2. BTW: Ono to asi jinak nejde ... Je ale pravda, že připojení od UPC je asi to nejvýhodnější co se dá dnes sehnat.

nesmysl na kvadrat. UPC mam uz radu let, drive vesmes stredni nabidku (dnes tedy tu nejnizsi, 10m), a NIKDY (opakuji, NIKDY) zadne omezeni v ramci fupu nebylo. a to stahuju opravdu velmi, velmi hodne. klidne 50gb v kuse, aniz by doslo k jedinemu zpomaleni.

Ano ano kdo hledá zmíňku o FUP tam najde, ikdyž vrámci vhodné marketingově PR šifrovaného dialektu to nazývají jinak.

Tam, kde ma upc.cz rozvody, nabizi pro cele domy analogovy signal zakladnich stanic do STA.
www.upc.cz ...

V minulosti nektere kabelovky aby usetrili na rozvodech, rozvadeli signal skrz rozvody STA, kdo souhlasil, coz bude asi i pripad Toma, nyni place, protoze nastupnicky UPC tyto kabelovky kdysi koupil a pokud majitele techto objektu nemeli osetreno v smlouvach, tak nyni pravdepodobne najemnici budou platit jako mourovati.

No to mně podrž, ale možný je všecko. Tomuhle vysvětlení bych já věřil.

..píšeš ,že je to nový dům,tak se spíš přikláním k názoru ,že technik od UPC byl prase(a nebo ti nabídl připojení na STA??) a napojil ti internet na STA,já mám přesně to samé a v STA mám teď DVB-t +ještě analog(to ale záleží na tom jakou máte na střeše anténu) a internet mi pracovník UPC (tehdy to byl ještě Karneval) hodil do krabice jen za vchdové dveře,tak to měl udělat i u tebe,internet bys pak mohl po bytě šířit bez drátů (WiFi) coč mi přijde jako elegantní a dostupné řešení a v STA by ti samozřejmě zůstal signál ze střešní antény,jediné řešení je vrátit vše do původního stavu a nechat je udělat novou přípojku...

Problém má dva aspekty, technický a právní. Pokud tazatel nechce mít dva kabely, jeden napojený na UPC a druhý na STA, pak by se musely obě skupiny signálů sloučit do jednoho kabelu, což není triviální záležitost a případně to nemusí být vůbec technicky proveditelné. Druhá otázka je, kdo by takové sloučení měl technicky realizovat. Provozovatel STA zodpovídá za to, že v jeho rozvodu nebudou signály vzájemně kolidovat, na vstupu do rozvodu musí zajistit vyrovnání úrovně signálu tak, aby nedocházelo ke vzniku křížové modulace a těžko bude svůj kmitočtový plán koordinovat s provozovatelem rozvodu UPC, osteně k tomu nemá žádný důvod. Jako řešení vidím pro tazatele jedinou možnost - ponechat připojení kabelem k UPC a příjem DBV-T řešit vlastní anténou na okně, za oknem, na balkóně nebo pod postelí, to vše podle příjmových podmínek v danné lokalitě (které nám ovšem zapoměl sdělit).

Tak presne ted se u nas majitel objektu dohodl s UPC a siri po puvodnim STA kabelu mini nabidku analogove UPC.

Zdravim

je to jiz asi pul roku co UPC napr. na sidlisti Nova Harfa 1,2,3 nechali vyrobit tzv. frekvencni slucovac, ktery umozni sloucit DVB-T signal z STA a signal z internetu, ale jde o lokalitu a pokud tam byl tento "upgrade" v rozvodne skrini UPC zapojen.

Denny