» Poradna » Web a internet

UPC Horizon - po zapnutí vypadne internet

Ahoj,u známých jsem se setkal s podivným problémem. Nemám moc času to u nich řešit, jsem tam vždycky jen na chvilku, ale dneska jsem konečně oblezl zapojení, zjistil typ přístroje a tak, abych zjistil, že si nevím rady.Je tam tohle:https://www.upc.cz/televize/doplnky/hd-dvr-m... Do toho je připojen koaxiál přes splitter, vysílá to wifi a problém řeším na ethernetu.Dokud je to v pohotovostním režimu (televize vypnutá), funguje wifi i internet přes ethernet. Jakmile se to zapne, wifi funguje bez problémů dál, ale na ethernetu přestane krabice odpovídat. Link ale zůstává, ethernet běží. Dneska jsem zkusil zapojit se do druhého portu, problém zůstává.Neprošel jsem nastavení mediaboxu (nemám televizi, takže tohle je pro mě trochu španělská vesnice), až teď jsem si na webu UPC našel k té krabici návod, tak tam budu hledat problém příště. Ale selským rozumem tipuji, že v nastavení háček nebude. Jsem si dost jistý, že krabice je v defaultu a nikdo do toho nehrabal.Prošel jsem si FAQ na stránkách UPC, tam jsou obecné rady, kdyby tohle chování bylo běžné, asi by tam bylo popsané.Cíl je dostat internet o pár místností dál, kam nedosáhne wifi. Snažil jsem se vyhnout různým wifi obezličkám, a tak se natáhl kabel. Teď to ale vypadá, že místo abych kabel píchl do mediaboxu, budu ho muset píchnout do nějakého wifi clienta, protože wifi funguje bez problémů, prostě drbání levou rukou za pravým uchem.Máte nějaký nápad, co s tím?

Odpovědi na otázku

Z toho dotazu se mi trošku motá hlava, tak nevím jestli to chápu dobře. Ale to že WiFi jede je otestováno tak, že vidíte na telefonu že je připojen na wifi, nebo surfujete na notebooku?Není možné že je nedostatečná rychlost internetu? Je dostatečná aby šel internet jak přes wifi tak přes kabel, ale když se zapne stb tak už je to na něj moc. Proto ten internet vypadne/znatelně spadne rychlost, protože si jí vezme stb. Můj dotaz na wifi byl kvůli tomu, že může vypadat že funguje protože vysílá, ale reálně se na internet nedostaneš.

Internet přes wifi normálně funguje všechno, jako by nic.Konkrétně dojde k tomu, že na ethernetu nepingu ani bránu (192.168.1.1). Po vypnutí televize ping najednou běží. Na wifi ping a všechno funguje celou dobu.Šířkou pásma to podle mě tedy není, to bych alespoň pingal tu bránu.

Dotaz jsem úplně taky nepochopil, ale selský rozum mi říká obnovit tovární nastavení, popř. pak připojit kabelem a projít nastavení modemu přes webový prohlížeč.

Obnovovat tovární nastavení je poslední krok, tím hrozí, že to definitivně rozbiju, a strávím tam hezkých pár hodin. To se mi vůbec nechce, ti lidé jsou na televizi závislí, utrhnou mi hlavu.Právě připojení přes kabel řeším. Wifi funguje naprosto bez problémů a doteď stačila.Webové rozhraní jsem nezkoušel, podle návodu se to nastavuje ovladačem (je k tomu připojená ta televize). Vyzkouším ho při další návštěvě. To už si ale s sebou vezmu nějaký routerboard, abych tam zprovoznil ten wifi bridge na kabel a definitivně to vyřešil, děj se co děj.

Kabelovka od Vodafonu (dříve UPC) je dělána tak, že ke vstupu do bytu je veden společný koaxiál, který je SPECIÁLNÍM rozbočovačem (není možné použít jakýkoliv) rozdělen na koaxiál pro TV a koaxiál pro internet, kam se připojuje modem (nověji je dohromady s routerem). Jakkoliv nejsem schopen se prokousat textem vašeho (mírně upovídaného) dotazu, tak soudím, že nemáte něco z toho dodrženo - třeba ten speciální rozbočovač, nebo zaměněné kabely a podobně.

Souhlasím, také mě překvapilo, kolik koaxiálů je volných. Zásuvka ve zdi má dva konektory, použit je jeden, který vede do splitteru - a tam odsud zase jen jeden do toho media boxu. Žádná jiná krabice tam není.Jenže ten mediabox wifi vysílá, nebere se odjinud, to jsem kontroloval.https://ctrlv.cz/ltstA i ten ethernet funguje, než se zapne televize. Pak už to neodpovídá na ping.Neinstaloval jsem to, funguje to tak "odjakživa", akorát se snažím zajistit připojení o pár místností dál. A jsem si jistý, že to není klasická kabelovka, ale spíš IPTV, protože to umí takové to zpětné přehrávání a tak.

Hodně jsem se rozkecal, zkráceně:UPC Horizon krabice. Vypnutá televize => všechno funguje. Zapnutá televize => funguje jen wifi, na ethernetu nepingnu ani bránu. Link drží.

"Do toho je připojen koaxiál přes splitter".Tomuto nerozumiem. Pri tomto mediaboxe predsa žiaden splitter nepotrebuješ. Prívodný koaxiál od UPC ide priamo do boxu.

Potřebuju nepotřebuju, nemáte pravdu, ten kabel tam jde přes splitter.U xDSL se splitter používal jako pojistka před modemem, jestli je to z toho důvodu i tady, to fakt netuším. Můžu z toho zkusit splitter vynechat, ale jisté je, že to s ním funguje, a zrovna tam bych problém nehledal.

https://www.youtube.com/watchSplitter rozdeluje signál pre modem a box a v tom môže byť problém, ale či mám pravdu alebo nie, netuším. Okrem iného tvrdíte, že to s ním funguje. Tak potom čo riešite?

Řeším, že jakmile zapnu televizi, mediabox přestane odpovídat na ping na ethernetu, stejně tak routovat. Na wifi nadále odpovídá i routuje.Což se projevuje tak, že na ethernetu nejde internet, pokud je zapnutá televize. Wifi funguje.A link na ethernetu zůstává, není to tak, že by to shutlo ethernety.

Za pronájem media boxu měsíčně platí UPC (Vodafone). Na prověření připojení, objednání technika popř. výměnu HD-DVR stačí zvednout telefon.

Ano, technická podpora ze strany UPC je samozřejmě zváženým řešení, ale znamená to koordinovat jejich a můj čas. Varianta "přijedeme příští čtvrtek během dne" znamená, že jim ten mediabox raději koupím nový a pořád ušetřím. Pokud nebude problém u nás, pak bude výjezd navíc placený. Ptal jsem se zde, protože se to tváří jako žádoucí chování - s takovouhle poruchou jsem se nikdy nesetkal. Jako že to třeba má někdo doma a prošel stejným problémem.

https://www.upc.cz/pdf/pece-o-zakazniky/navo... To je všetko v poriadku. Len ide o to, že keď si pozrieš manuál, tak tam žiaden splitter nanájdeš. Takže ak je mediabox v poriadku a v default nastavení, ak sú káble v poriadku, tak by to malo korektne fungovať bez splittru.

Ok, to zní fér.Zítra zkusím bez splitteru, snad tam neplní nějakou záhadnou roli a nevyletí to celé do vzduchu

Pokud jsem to z prvotního dotazu pochopil správně, tak nefungují porty RJ45 na HD DVR Mediboxu? Pokud ano tak je to na reklamaci a výměnu Mediaboxu.A ještě dotaz, ten rozbočovač za účastnickou zásuvkou UPC má dotyčný použit pro napojení dalšího TV přijímače?

Porty fungují. Link to má (kontrolky blikají). Nezkoumal jsem komunikaci na L2, tak hluboko jsem to nestudoval, ale jakmile se ten mediabox probudí, přestane odpovídat na IP, tedy neroutuje ani neodpovídá na pingy. Uspaný ano.

Asi nemá smysl to dál řešit.Dotaz jsem napsal zjevně nevhodně, soudě i dle odpovědí. Za to se omlouvám.Zítra tam přivezu routerboard a udělám prasárnu s wifi bridgem na ethernet. Je to jistojistě funkční řešení a piplat se tam s reklamacemi, technickou podporou nebo riskovat nefunkčnost televize, to mi za to nestojí.

Když se nám tady tak spravedlivě rozhořčuješ, zkusil jsi vyřadit ten rozbočovač? Nic nepovídej o nějakém fungování - máš potíže a rozbočovač, který vnáší přídatný útlum (hlavně pro upload) může být příčinou.

Netvrď mi, že splitter má vliv na to, jestli bude brána (tedy mediabox, ne jeho brána za koaxem) odpovídat na ping v zapnutém stavu, a ve vypnutém vliv nemá. A wifi funguje u zapnutého i vypnutého stavu jako by se nechumelilo.Ještě jsem tam nebyl. Pojedu tam zítra, nehodlám tam strávit více než 15 minut. Můžu pro zajímavost udělat ještě pokus se splitterem, ale pak tam prostě dám ten wifi bridge, protože je potřeba to vyřešit a já na to nemíním plýtvat moc času. Ostatně dostanu se tam jen "v hlavním vysílacím čase" a vypnutí televize nesnáší dobře. Což experiment se splitterem vyžaduje.

Podívej, TV přenáší signál jenom jedním směrem, kdežto internet potřebuje oba směry. Běžný rozbočovač má nízký útlum v předním směru, ale vysoký ve zpětném. A to může vadit.

Jsem si dost jistý, že je tam IPTV a ne klasická kabelovka. Protože to umí takové to zpětné přehrávání a tak.Prostě mi to nepřijde jako jakkoli související věc, když mi nepingá už mediabox. Ale zkusím to, už jen proto, abych měl pravdu

A jestli to tím fakt bude, tak stokrát za sebou nahlas zopakuji "nehraj si na chytráka, Pytlík měl pravdu"

Asi toho budeš ušetřen, protože podle toho obrázku, co jsi tady uveřejnil, je to ten speciální rozbočovač pro internet, tedy lépe řečeno pro data. Asi bude na mně 100x nahlas zopakovat "nehraj si na chytráka, pleteš se"

To nebude třeba.Ty tu jsi v roli chytráka, to já si přišel poníženě o pomoc

... Do toho je připojen koaxiál přes splitter...Tedy nevím, ale ještě jsem koaxiální splitter neviděl ... rozbočovač ano ...https://eshop.antech.cz/out/pictures/1/img15D0000... ... Zásuvka ve zdi má dva konektory, použit je jeden, který vede do splitteru ... Myslí se koaxiální zásuvka TV/R, případně TV/R/SAT ?https://eshop.antech.cz/out/pictures/1/img1640000...

Vypadá to nějak takhle:https://obrazky.odkarla.cz/24/1e/ups-zasuvka-wisi-dm... Jo, to je klidně možné.Myslíte, že to má vliv na to, že mi na ethernetu neodpovídá mediabox na ping?

Řekl bych, že tohle tam patří.

To vypadá, že TV má napevno nastavenou IP adresu a dochází ke kolizi IP adres. Už jsem to viděl. Stačí zadat DHCP v nastavení LAN připojení TV.

HA!Dost dobrá rada. Podívám se na to.