» Poradna » Ostatní

UPC box v zahraničí

Je možné vzít si UPC box i do zahraničí?

Odpovědi na otázku

Ano

Proč se nezeptáte na UPC?

co je myšlení tím UPC boxem? STB? pokud jde o satelit, pak služba ve velké číásti evropy fungovat bude (pokud budete mít výhled na družici) . mimo evropu nikoli. Nicméně dle smluvních podmíněk nemá zařízení opustit hranice čr (licenční důvody) Pokud jde o kabelovou televizi, tak ta samozřejmě fungovat vůbec nebude.

Myslím že právní předpis zakazují odvést upc krabici do zahraničí není

zakazují to VOP - je to proto že UPC platí poskytovatelům za signál na území čr, ne na území např. německa - nicméně technicky tam samořejmě satelitní signál dostupný je. Takže to je na jejich obranu - kdyby si např. RTL stěžovalo že v německy přes české karty kouká X tisíc lidí a jakto že za ně neplatí tak UPC řekne že dle jejich VOP se to do německa odvážet nesmí. V krajním případě z tohoto důvodu klidně mohou zákazníkovi ukončit smlouvu. Samozřejmě že nemají žádnou možnost jak ověřit kde je zařízení instalované....

Tak znova jaký předpis mi zakazuje vzdít UPC krabici, dát jí do auta a odvést do zahraničí?... ....jinak nápověda tazatel položil stupidní dotaz.

Vzít si ho může kam chce, druhá věc je ho tam zapojit a chtít aby fungoval

a proč by nefungoval? pokud jde o satelit tak to skoro v celé evropě fungovat bude...

Tož satelit jo, ale nepíše co má za set top box. Jsou lidi schopní chtít, aby jim tam fungoval kabelový set top box

proto jsem hned v prvním příspěvku psal že to platí jen pro satelit. kabelovka mu fungovat nebude ani kdyby se na hlavu stavěl

Jo a bude tam mít k němu parabolu? Nebo si odmontuje ze střechy nebo z balkonu?

bez antény mu to nebude fungovat ani v čr - nepředpokládám že tazatel je natolik naivní že plánoval doma odpojit anténu, box odvézt do ciziny, postaviyt na stůl a čekat co chytne :) a mobilní anténa není dnes už vůbec problém, je na každém druhém obytňáku :)

No vzhledem k tomu jak se ptá je možné všechno

Takže shrnuto a podtrženo: UPC box můžete klidně odvézt třeba na Mars, ale nečekejte, že vám tam bude fungovat ...

Prečo by si to robil. Horizont poznáš?

Kua aj s mobilom. Horizon Go.

nejsem si jistý jestli to pojede ze zahraniční IP.... teoreticky by to jít mělo, ale je možné že se to blokuje (opět z důvodů licnečních). přes VPN by neměl být problém. jinak na satelitu Horizon Go snad ani není....