» Poradna » Počítačové sítě

UPC a P2P

Neviete niekto ci UPC blokuje p2p siete v BA alebo nie?
Ma UPC nejaky HUB, ako napr. Roburnet?

Odpovědi na otázku

Trosku mimo. Asi si chcel napisat Chello. Chello P2P neblokuje, ale co som pocul mozno nejaky shapping tam je. A taky hub ako roburnet, nema, naco by aj. Mozes predsa stahovat z milion inych zdrojov kde toho najdes podstatne viac ako na roburackom dchube. Najvyhodnejsie vychadza server Rapidshare. Za nejakych 55 EUR rocne mozes stahovat, len taky fukot. Jeden film mas v kompe cca za 5-10 minut, pokial mas chello medium.

Neviem ci blokuje, ale uz vela firiem, ci velki alebo lokalni ISP, pristupili na blokovanie portov nad 1000 s vynimkami...ide o to, ze p2p je spojene so sdielanim nelegalneho softwaru, tak preto provideri robia opatrenia, ktore im ulahcuju boj s piratmi a downloadristami.

Chello P2P neblokuje ale po stiahnuti urciteho mnozstva dat samozrejme aktivuje shape. Ale aky je mesacny limit, to neviem. Napriklad Fibernet uvadzal ze 100 GB ale v konecnom dosledku vraj upustil aj od toho, ako som pocul. Iba pocul.

ano sieti a shapingu, v tomto pripade urcitemu druhu shapingu pod nazvon FUP, rozumiem velmi dobre. Uz dnes malo kto agreguje, pretoze je to nevyhodne. Mesacny limit sa tu nenastavuje, klasicky je to 1 az 5 giga denne, pricom sa to o pol noci zmaze, niektori provideri maju dokonca nocne stahovanie, kde je linka otvorena, a kolko zariadenie prepusti, tolko ide, neviem kolko ma chello, klamal by sm, treba zistit, ale ten denny limit pri kalsickom pouzivani si mylsim ostane na 60 % nevyuzite :)

UPC neblokuje nic a limit nema pokud používáš router tak ten ti blokuje P2P musiš si ho nastavit

odkedy ti router blokuje v default nastaveni porty? Myslim ze si slapol troska vedla ;)

On je jinej, neřeš ho.. stojí si na vedení a neví vůbec co říká. UPC je smejd. Ostatně, podívejte se na to sami:

Text pozadavku:
Dobry den, chci se zeptat, proc mi nefunguji P2P site ruznych druhu korektne? A jestli to nejak Vy, jakoz to poskytovatel pripojeni omezujete? Jeste v srpnu fungovalo vse bez problemu. Prohlizeni stranek je rychle, ale P2P site nejdou (napriklad DirectConnect). Dekuji za odpoved na e-mail.

Datum prijeti: 10/18/2008 6:12:58 PM

Vazeny pane, Vazena pani,
dovolte, prosim, abychom touto formou reagovali na Vas e-mail ze dne 18. 10. 2008, tykajici se technickeho problemu.
Bohuzel, jakozto ISP, tedy dodavatel konektivity nejsme schopni ovlivnit jakymkoliv zpusobem dostupnost peeru v systemu P2P sdileni dat. Tuto aktivitu nijak nemonitorujeme ani neomezujeme.
Je nam lito, ale tento dotaz jde mimo spolecnost UPC.
Pokud budete reagovat na nasi odpoved, nepouzivejte, prosim, tlacitko odpovedet, ale vyuzijte kontaktniho formulare na web.upc.cz ...
S pozdravem a pranim prijemneho dne
J. Svehlak
specialista datove podpory

PS: není to vtípné? to je perlička, která mě sice pobavila, ale problém nebyl vyřešen.. Tak jsem napsal druhou stížnost, tentokrát jsem se rozepsal víc:

Vaše odpověď vypadá pouze jako špatný vtip. Pokud vy nic neomezujete a u ostatnich poskytovatelu to jede jak má, na koho se mam tedy s timto problem obratit, aby to řešil? Server dc.bestofallhub.com na portu 4411 běží bez potíží, majitele znám osobně a tam problém není. Používám Direct Connect ke sdílení vlastních legálních dat mojí hudební tvorby z důvodu propagace kapely, proto si nejsem vědom že bych porušoval nějaký ze zákonů. Jak je možné, že ostatním uživatelům používající připojení UPC se děje to samé, jako třeba pomalé načítání senamu uživatelů? Lagy jsou tak velké, že bych mohl 3x shlédnout můj oblíbený pornofilm s konkurenčním připojením O2. Jestli hodláte nadále mlžit, omezovat, nebo jakkoliv omezovat služby: 1.) Zákazníci by to rádi nejdříve věděli, Ukázat celý příspěvek

Opět není pravda jedou mi všechny servery i ten tvůj dc.bestofallhub.com na portu 4411 běží bez potíží takže chyba bude asi u tebe

Já má ten stejný problém, na všech hubech mi to vypisuje "Operation timeout (key)".....dej sem kdyžtak vědět, jak Ti odpověděli, příp, čím to bylo.....díkes

kouknete na www.upczone.cz tam se to resi a jedna se vesmes o problem byvalych Karneval uzivatelu...

Standartní traffic shapig. Jen o něm UPC nemluví.

Mas UPLNU pravdu, To teda blokuju!

Takze vcera mi nesla nacitat stranka www.hej.sk, co je internetovy obchod. To znamena, ze chello blokuje internetove obchody, boha im. Raz mi nesiel www.google.com. Co to znamena? No predsa - chello blokuje google. Chello blokuje aj dodavky cerstveho peciva, prechod cez hranice a v poslednej dobe aj teplu vodu.
Neviem, kolko je rokov maju dotycni stazovatelia, ale tipujem im tak 12, pretoze take nezmysly starsie sudne osoby vyprodukovat nemozu. Ak niekto nepozna rozdiel medzi shapovanim a blokovanim, tak nech radsej nepise staznosti tohto druhu. Ak by provider nieco BLOKOVAL, tak to nepojde pomaly, ale nepojde to VOBEC To za prve. Za druhe, ti co stahuju z torrentov, pravdepodobne nemaju ani sajn o fakte, ze rychlost stahovania je podmienena poctov odosielajucich uzivatelov a ich naslednou infrastrukturou. Cize ked mas dvoch uploaderov niekde z Guatemaly, tak je logicke, ze budes stahovat pomaly.
BTW, lahka pomoc. Zaplatte si rapidshare 55 eur na rok, co je velmi slusna cena a mate k dispozicii asi 4,5 PB schranku s filmami, co cini pri divx teorticky 4 500 000 filmov. A mozte stahovat do mrte. Priepustnost uploadu z tohto serveru je 250 Gb/s.

Mě osobně to docela frčí Před nějakym časem jo, šipky byly věčně červené, ale ted mi to jede na plný kule

hmm, odkedy router v default nastaveni forwarduje porty? :)) typek mal asi na mysli aktivne pripojenie a to naozaj treba nastavit, ze?

...samozrejme, nebral som do uvahy upnp, lebo to mam standardne zakazane...

www.p-cube.com ... prý používá UPC - neoficiální informace.

Ano, UPC blokuje p2p sítě. Do konce roku nehodlá vydat jakékoli stanovisko k tomuto problému. Pokud nehodláte čekat na r 2009 kdy NEMUSÍ být tento problém vyřešen, máte vždy 2 možnosti: zůstat,,,,,,,,,,nebo jít.....ke konkurenci.Nevyhazujte své peníze - Eon to jistí.

Rozhodne mate pravdu je to tak blokujou to nebo jim to nestiha hardware takze ja jdu po 2 letech od nich nejlepsi internet v republice je www.centrio.cz problem je zezatim funguje jen v praze a to na lukach... mel jsem ho kdyz jsem bydlel u znamejch ... mel jsem pres noc kazdej den stazeno pres 30giga dat + ze ping byl 1-2 takze no problem hrat u stahovani online hru
! doporucuju - ja osobne se tesim az dorazi taky do ostatnich casti prahy! a navic ceny 30/30MB/s = 499.-
a 50/50MB/s za 799.- myslim... takze no comment

Ospravedlnujem sa, za hruby vyraz, ale ked niekto napise, ze UPC blokuje P2P, tak to je na diagnozu. To ako keby napísal, že tí, čo pracujú v banke, nemozu si v nej zalozit ucet.
Alebo je to lokalny problem. V Blave som sa pytal 34 ludi, to cislo je presne, schvalne som to kvoli tomuto prispevku pocital, a NIKTO nema problemy ani s DC sietou, ani s torrrentami, ani s rapidshare.

Alebo zeby si mylili shape s blokovanim?
Inu, chello je prilis velka firma aby p2p blokovali, podla mna.

mno, asi to bude tym, ze medzi chello u nas v CZ je sakra rozdiel. s blavackym chellom, az na zriedkave vypadky, neboli nikdy ziadne problemy. vcera som tahal nejaky torrenty a full speed...

len tak laicky,siet nie je moja parketa.UPC ma download 10 000kb,upload 256 kb.U niektorych torrentov je podmienka,ze mal by si uplne minimalne mal poskytovat taku rychlost,akou stahujes,spravne by dokonca mal byt pomer 1:1,5.To znamena,ze pri stahovani 10000kb,by si mal poskytnut tak isto 10000kb,spravne 15000kb,inak riskujete vykopnutie spravcom serveru a ban.

no neviem, co mas ty za program, ale ja mam 10/1. upload limit mam nastaveny na 80KB/s a no problem. nemyslim, ze by niekto ocakaval, ze kazdy ma doma symetricku linku...

u torrent

, mal som na mysli chello - aky produkt od nich mas, lebo 10/256 naozaj nepoznam :)

no ja nastastie nemam upc a pan boh ma ochranuj,zrovna vcera mi tu pani ukazovala,ze uz maju tri ocenenia,neviem coho,hviezdicky,tak som ju zhasol,ze ocenenie si mozem kupit kazdy poskytovatel internetu.Pred chvilou mi volal kamo,ze sa mu sekaju vsetky videa na you tube,ale jeho kolegovi nie.Tak som mu kazal ist na speedtest a down:6000 daco,up:256 a ping 19..

a co ked mal down 6000?
vsetko v poriadku....naco sa stazuje?....

neviem kde je chyba,ked cez ineho providera to ide normal a cez upc,mu video nacitava kazdych 10 sek..

ja osobne z chello nemam ziadny problem....az na ten chaby upload...

UPC žiaden hub nemá a P2P blokujú s radosťou (aj keď to v zmluve nieje). Vlastná skúsenosť, naštastie už minulosťou.

Blokujú alebo shapujú?

Tak aktualne mam blokovany Torrent na max 60kb/s obousmerne. DC++ nepouzivam - presto jsem zkusil a nejede vubec.

To znamena, ze nemas BLOKOVANY ale SHAPOVANY. A to je rozdiel. DC++ si skusil a nejde vobec. Co to znamena? Bud konkretnejsi. Nejde sa ti pripojit na hub? Tych hubov je su tam stovky a stava sa, ze cas od casu niektory nefunguje. Alebo pripjis sa a nejde ti vyhladavat? V tom pripade si skontroluj, ci mas zadanu IP ak si v aktiv mode. Ak nie prepni sa do aktiv. Niektore huby odmietaju vyhladavat v passive mode. Alebo si skontroluj firewall. Ak mas nainstalovany ESET NOD32 Smart Security, ten ma v sebe integrovany firewall. Treba to skontrolovat.
Sorac ale u nas, v hnilej Blave nieto ani stopy po tom, zeby chello blokovalo P2P. To je, opakujem "Pracujem v banke, ale nesmiem mat v nej zalozeny ucet".

presne. me to zacalo asi tak pred dvoumi tydny. vyzkousel jsem vsechno, ale jako posledni mi prisla na mysl dost absurdni myslenka a to ze UPC to muze blokovat. pouzivam uTorrent, kterej mi momentalne hlasi "tracker offline" nebo neco podobnyho u kazdyho trackeru a pak DC++, ktery pouzivam obcas nefunguje vubec. zadna moznost se pripojit. co si k sakru u UPC mysli. AAAAAAAAAAAAAAARRRGHHHHHH

hele, a jak se daji blokovat p2p site ?
treba taky torrent ma sifrovani, takze prd zablokuji...

Staci ak tvoj provider ide cez proxy server. Napriklad taky Roburnet blokuje P2P a uvolnuje ho iba medzi polnocou a 8.00 rano, takze cez den nepotahas ani torrenty ani zo siete DC.
Este sa vratim k tym staznostiam o blokovani. V poslednej dobe sa velmi rozmohla moda, ze si teenageri ponakupovali routre bez akejkolvek znalosti o ich nastaveniach. Takisto rovnaky problem sa tyka firewallu, co si tiez kopec ludi da, ale nemaju ani sajn, ze v nastaveniach musia povolit vynimky pre urcite veci. Alebo posledny nod32 smart security ma v sebe integrovany firewall, o com mnoho ludi nevie. Keby sa dotycni namiesto stazovania o blokovani povenovali nastaveniu mnou vymenovanych veci, verim, ze uz by o blokovani P2P providerom chello viac nevypisovali.

a jak na proxy serveru rozeznas ssh od https a torrent, kdyz sifrovani je stejny ?
prd makovy muzes rozeznat, muzou leda tak blokovat proty, ale to je uplne zbytecne.

Aktuálně mám stejnou zkušenost, nejde se vůbec připojit na DC++.Dřív to fungovalo bez problémů, pak několik měsíců to nefungovalo ve špičkách a od 1.4.2009 se nedá připojit vůbec ! Prostě se připojím, DC++ hlásí že jsem připojen, ale nevidím žádného uživatele a nic nenajdu.

Taky jsem za posledni tak tyden zaznamenal ze mi nejde DC, jen pripojeni a nic. Pockam tyden a pak je poslu do... Slibovana rychlost 16Mbps taky nikde, posledni 3 dny to nameri 2Mbps. No i kdyby to slo terabajt tak si to muzou nalozit.
Pro info mesto Cheb.

A na kolko hubov si sa skusal pripojit?

Jak kdy, vetsinou mam best, amigo, dvd, proshare, zkousel jsem i jine a i zahranicni a nic. Dnes (ted) jsem to zase zkusil a pripojilo me to na proshare a best ale nejak brutalne pomalu se nacitaji uzivatele. Za vice jak minutu tam mam jen 344 lidi a kazdopadne stejne se nic nedeje a nakonec me to vyplivne.
Test slibovane rychlosti za posledni tyden 2-4Mbit max, hlavne ze machrujou se 16Mbit. Jsou to podle me velkohuby smejdi.

Hm, ked uz nic ine, tak aspon malu radu - vypni si zobrazenie userlistu na vsetkych huboch. Odlahcis RAM aj CPU.

no mam 4jadro a 4gb ram tak to asi nehelpne, spis jim tam dneska napisu at si to strci do rite

Ja mam Chello od UPC a posledne dni mam problemy s rapidshare. Po stiahnuti urcite objemu dat ( cca 1 GB ) sa mi prerusi spojenie s rapidom na urcity cas ( cca 30 minut ). Potom sa da stahovat opat, ale stale dookola tento problem.

Na Rapide mam samozrejme Premium Account, aby tu niekto nepisal, ze to je kvoli stahovaniu cez free.

Od urcitej doby mi z privatneho trackeru ide stahovanie namiesto 20mbit pri chello Large asi 30kbit permanentne. Co sa stym da robit? Vie niekto, ako to obist?

Ja by som to riesil tym, ze si zaplatim peremium rapidshare a pojde mi to naplno.

Ahoj mam podobnu situaciu mam aj premium, pri stahovani to ide naplno ale postupne to zacne klesat az nakoniec to skonci na 0

čaute mam problém strong dc ++ 2.22 ...

takže strong (staršie verzie ) používam dlho a bez problémov ale kúpil som routter zyxel p320w ...nadstavil porty podla portforward.com ... ...pripojím sa ,ale nesťahujem ,nie som activ. ale keď som vypojil router a napojil zase pc na kábel tak už nefungovalo dc . niekde som čital o nejakom timeoute ,že treba počkať nejakú chvíľu ak sa napojím na nejaký hub ...ale aj tak nefunguje

Ak si passive, tak by to malo ist aj ked mas zapnuty firewall cize vlastne aj router. Ak to nejde, tak potom neviem. Si si isty, ze si passive?