» Poradna » Ostatní

UPC - settopbox DVB-C - půjde to?

Ahoj všem, mám dotaz ohledně digitální televize od UPC. Mám přípojku od UPC, jde do ní digitální vysílání, ale já nemám ten jejich settopbox, co pronajímají, aby člověk mohl digitální chytat, takže koukám na analog. Když koupím od člověka settopbox DVB-C i s kartou od UPC, který ho prodává a píchnu ho ke mě, pojede to? Nebo ta karta je nějak vázaná na člověka, přípojku popř. něco jiného?

Odpovědi na otázku

Karta nemá prostředky detekce polohy nebo osoby, která ji provozuje, takže ano.
Ale: Karta má ale jedinečnou identifikaci kusovou a je tak otázka, zda je placená a tedy funkčí.
Kabelový STB od UPC jede i bez karty, umožňuje pak ale přijímat jen volně šířené kanály.

Aha, tak to jo. Jedná se o STB DVB-C Handan CV 6000 DVR. Měl by umět i nahrávat na HDD. Nechápu pak teda, proč pro příjem digitálního signálu od UPC nemůžu použít jakýkoliv DVB-C settopbox, proč je třeba ten od UPC, myslela jsem, že fígl je právě v té kartě. Takže když to koupím, něco z digitálního vysílání mi tam pojede, jestli to chápu správně. Jdu teda zkusit najít, co patří mezi volně šířené kanály od UPC.

volně je jen UPC info

Ještě je bez kódování Z1, nova cinema a prima cool. Jinak je vše kódované a tudíž se vyžaduje aktivní smart karta.

Tak to je dost houby, myslela jsem, že volně chytnu aspoň základní z těch, co chytám teď na analogu. A chápu správně, že to není o tom, jaký programy mám předplacený na přípojce, ale každá ta karta musí být zaplacená zvlášť? Takže když budu mít doma pět televizí, půjčených 5 settopboxů, tak musím u každýho platit za požadovaný programy?

Neviem,ci vobec mozes mat doma 5 ks sraciek Handan,ale okrem prveho zakladneho budes za vsetky ostatne platit

mesacny poplatok za "prenajom" dalsej sracky.

Tak to je dost houby, myslela jsem, že volně chytnu aspoň základní z těch, co chytám teď na analogu... ....ano nechytnete. Pokud karta není spárovaná nechytnete vůbec nic.

Takže když budu mít doma pět televizí, půjčených 5 settopboxů, tak musím u každýho platit za požadovaný programy?.... ....100%ceny ne, ale ani nebudete platit za jeden.

Pokud budou na jednu smlouvu, tak se platí pouze za pronájem STB (pokud není vlastní). Ale myslím, že na jednu smlouvu poskytnou max. 3. karty.

No lebo tie nenazrate prasata z UPC maju sparovane STB s kartou. A nutia tak pouzivat tie svoje katastrofalne

sunky,zvane STB.

Hmm, tak toho jsem se bála. Takže když někdo platil UPC, už odhlásil a zařízení chce prodat (i s kartou), tak mě, jakožto člověkovi platící UPC je takové zařízení ale k ho*nu, že? Já prostě musím mít své od UPC pronajaté a svoji kartu, abych tam vůbec něco chytla. Tak to asi zatím zůstanu u analogu a až dostanou rozum, tak to začnu řešit. Popř. Hodím druhou anténu na střechu a budu chytat digitál ze vzduchu.

Mas pravdu. A ten STB nemozes len tak predat niekomu inemu,ale to ostava majetok UPC. Aj po uplynuti viazanosti.

Tak to by mě zas tak až nezajímalo, že to borec prodává, to je jeho problém, jak by si to u UPC obhájil, ale kdyby to aspoň fungovalo. Takhle je mi to na houby a v podstatě každýmu, kdo by to koupil.

Ten set-top-box nemusí být majetkem UPC. STB pro příjem DVB-C od UPC se dá běžně koupit tady: http://www.dvb-c-shop.cz/... Jediným problémem zůstává karta, která ja vázaná na konkrétní smlouvu.

omyl, můžeš používat i jiné STB než jejich... jen ti k nim musí napárovat kartu. A na výběr jich už pár je..

Jen nevím, jestli se "vyplatí" dát za stb-c s hdd a HD příjmem 15tisíc

tady se dozvíš víc - http://www.upczone.cz/viewforum.php...

Dobrý den,

tak lze připojit jen set-top boxy pronajmuté od UPC, nebo zakoupený na stránkách http://www.dvb-c-shop.cz/...

Ostatní set-top boxy se nespárují a nepůjde to. Jinak ty stránky co jsem uvedl, to je firma spolupracující s UPC. To je věc, co mě u UPC fakt vadí, člověk nemá moc na výber co se týče set-top boxů u UPC.

To se pletete - použít můžete i jakýkoli set-top-box který má CI-slot kompatibilní s CA modulem Conax. http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-c... ... S kartou UPC je spárovaný teprve ten.