» Poradna » Programy

Unreal Engine - Text

Dobrý den,chtěl bych vědět, jak udělat to aby se na obrazovce objevil text "Press G to JUMP,,jak můžeme vidět Přes G abyste skákali tak a když tedy klikne na tlačítko G takby se text schoval můžete mi poslat nějaký tutoriál nebo radu?

Odpovědi na otázku

Takze vyhledat poradnu umite, ale vyhledat odpoved na svoji otazku ne? A ano, tutorial poslu rad. https://support.google.com/websearch/answer/134479

No ja ti nevim, ale tvoje odpoved fakt nepretejka znalostma z dane problematiky. Neco mi rika, ze nevis ktera bije a jen tady placas nesmyslny odkazy.Jedna vec je, kdyz se nekdo pta na neco obecneho, co se da jednoduse vygooglit a na co lze najit primo wiki stranka a existuje asi 50 klicovych slov, ktere vedou na relevantni odkazy na Googlu. Ale kdyz nekdo hleda neco konkretniho, tak to nemusi byt vzdy jednoduche v tom mnozstvi informaci najit. Nehlede na to, ze tazatel nemusi ani vedet, jak se dana vec jmenuje.Pochlap se a ukaz, ze nejsi jenom dalsi blb v rade, co radoby radi nesmysly a posli vhodne klicove slovo pro google.

docs unreal

Takovou odpoved jsem cekal ;). Proste o nicem. To je jako kdybych se te zeptal, jake jsou 3 veci, ktere jednoznacne identifikuji classu v pameti v Jave a podle kterych se ridi pretypovavani a ty jsi mi poslal odkaz na oracle.com. Proste 0 informaci. Odpoved neznas, jenom machrujes, ze umis poslad odkaz na google. Tak to jsi pak expert na vsechno vid :D

Zase ale nutno podotknout, že dokumentaci, přinejmenším u takto triviálních věcí, má Epic udělanou skutečně hezky, a pro mnoho věcí má vyloženě tutoriál (viz co jsem odkazoval níže). Navíc, opravdu to není těžké najít, i když uznávám, že když člověk neví přesně co má hledat, tak je to horší. Když se na to ale podíváme z dalšího úhlu, na marketu UE je tři pr... nejrůznějších hotových GUI nebo jejich prvků, které jsou zdarma, a tak stačí je stáhnout a podívat se do nich, a to pak už není tak těžké přijít na to co má člověk vlastně hledat.A když se na to podíváme z ještě dalšího úhlu, tak před pár dny tu byl dotaz proč mu cosi nefunguje, odpověď dostal naprosto přesnou a a ni se neobtěžoval s jakoukoli reakcí, takže studium dokumentace pro něj bude asi vhodnější, protože s lidmi zdá se komunikovat neumí.

Ne... Ted se zda, ze "machrujete" vy - pripada mi to trochu vygooglene ;) Oracle neni Java, stejne tak jako Epic Games neni Unreal Engine... A ano, muzu mu poslat par radku z dokumentace Unreal Enginu, ale jak mu to pomuze? To pokazde kdyz mu neco nepujde, tak sem napise, aby to nekdo vygooglil a zkopiroval mu par radku z dokumentace? Po vygoogleni "docs unreal" je 1. vysledek https://docs.unrealengine.com/en-US/index.html, kde jsou sekce o pruvodci programovanim v UE, Get Started with UE atd... Nevim, jak se v tom (ne)vyznate, ale programovani je asi tak z 50% googleni a cteni dokumentace, takze by tady psal dost casto...

Ano, kdyz jsme resili, proc nam nefunguje nas classloader v SAG integracnim serveru s tamnima knihovnama, tak jsme nad tim spalili mnoho casu vcetne googliciho casu. Nikdo nevedel, jak problem pojmenovat, aby google vyhodil relevatnejsi vysledky nez dokumentaci javy. Vsichni samozrejme umime cist, ale o radu zadame v momente, kdy zrovna nemame tyden na to, abychom si to procetly a to jeste s nejistym vysledkem. To ale neznamena, ze jsme jelita ktere musi nekdo skolit.A tvuj styl odpovedi je presne ten, co nikomu nijak nepomuze. Odpoved na tvoji otazku, jak mu to pomuze je velmi jednoducha, pomuze mu to vyresit jeho problem. A vzhledem k tomu, ze nemas ani tuseni, co ten clovek umi, nebo proc zrovna toto nevi, tak prehnana obava o to, aby nahodou danou vec nevyresil prilis rychle a bez zdlouhaveho prochazeni tuny materialu a examplu je fakt mimo.A jestli te stve, ze bys tady psal dost casto, tak sem preci psat nemusis, muzes to nechat i na ostatnich, aby poradili. Treba nekdo fakt bude vedet odpoved a bude se chtit podelit ;)

Ta moje odpoved "docs unreal" ma mimochodem +6 a -1, takze bych nerekl, ze je zas tak spatna ;)

Musíš si vytvořit UI widget do kterého si dáš požadovaný text, a nastavíš si požadované umístní na obrazovce.Následě jej vložíš v Blueprintu pomocí funkce "Create widget", a pomocí "Add to viewport" zobrazíš. Více: https://docs.unrealengine.com/en-US/Engine/UMG/HowTo/Cr...