Unraid Nas+virtualizace

Dobrý den stavím Unraid Nas na kterém pojede i několik virtuálních strojů a plexmediaserver s 4k HDR obsahem. Prozatím sem vybral tento hardware:MB: asus rog strix x399-e gamingCPU: AMD Ryzen Threadripper 1920XRAM:2x Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16GPU:Jakákoli gtx 1060SSD cache: Corsair Force MP600 1TBHDD:5x Seagate IronWolf 8TBPSU: EVGA SuperNOVA 750 G2Chladič: Noctua NH-U14S TR4-SP3Case: Fractal Design Define XL R2 HBA controller: Lsi 9217-8i10gbe card: mellanox Connectx-x3 mcx-311aNevím jestli tady není něco úplně zbytečného a co se týče toho výkonu tak ten využiji, budu rád za každou radu. Děkuji//Proč zase nový nick a dotaz? Více info zde:https://www.zive.cz/ //

Odpovědi na otázku

preco tak pomaly TR? obycajny ryzen 3900x je o 50% vykonnejsi a 3950x skoro 2x.

a este potom tam das iba 2 ramy, ked najvacsia vyhoda TR je quad channel. Genialne.

Ne bude tam 4x8GB

ok, nedocital som to do konca..kazdopadne 1vlaknovy vykon 25% pod 3700x; v x vlaknach 14% nad 3700x..

Ale musíš brát v potaz že 3700x+x570 je dražší(13-14k) ale jen nepatrně, hlavně má jen 24 pcie linek. (1920x+x399 co je v popisku sem sehnal za 12300)

3700x som ti dal na porovnanie (navyse ma tak polovicnu spotrebu), lebo mam namerane CB20. V predaji su aj B550, (asusTUF plus gaming ma 2,5Gbit LAN).. ja netvrdim, ze nekupuj TR, len ze nekupuj ten konkretny TR :) ale ked ho uz mas kupeny, tak je to pase..

Pokud to má jako úložiště, tak je to celé nesmysl. Tady je takový hezký storage server:https://youtu.be/IqIILueYNxchttps://youtu.be/xUzLma1g1Nshttps://youtu.be/oF4Ay8dutIs445 USD s promokódem ARTOFSERVER50 je naprosto bezkonkurenční:https://www.core4solutions.com/quanta-sd1q-1ulh.html12x3.5” + 4x2.25” + 2x2.5” + 1x PCIe 2280 M.2D-1541 CPU Onboard10G MezzTraysDual PSURails

to ako chces kupovat server v Mineapolise? ci nechapem...

Zaplacení cla, DPH a dalšího výpalného na budování státu snad není v globalizovaném světě problém. Do 14 dnů ho má doma. V ČR nic za podobnou cenu neseženeš.

kolko bude stat reklamacia ked sa to pokazi?

Je to za zlomek ceny nového nebo použitého serveru v Evropě s podobnými parametry - to je riziko každého obchodu. Pokud to dorazí poškozené od přepravní služby, tak se to řeší standardně jako každá reklamace. Nějaké ty chybějící držáky nebo šachtičky na SSD prodejce pošle na svoje náklady.

2,5Gbit síťovky jsou na <|>. Realtek a Aquantia sjou sračky, Intel je zabugovaný. Kromě Mikrotiku CRS312-4C+8XG-RM neexistuje cenově dostupný switch, který tuto nesmyslnou rychlost umí. 2,5 Gb/s a 5 Gb/s je nesmysl. Budousnost je v 10gigabitových prvcích.

jasne, ze su, kym nepridu vyrobcovia s 2,5/5Gbit switchmi. Ked bude dostupny za 40-50€ 8port 2,5Gbit switch, tak sa to rozbehne. Ked nie, nerozbehne.

Tak na to cekej

10Gbit Solarflare 7120 stojí okolo pětistovky. Mellanoxy začínají na 700 Kč. Intel 82599 na litru (moc racionálních důvodů ke koupi není). Multimode transceiver od Finisaru okolo 250 Kč, Singlemode Huawei 350 Kč.

Intel nedávno v tichosti vydal V710-AT2.https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/pro... A pomalu své optické řadě 700 přidává podporu multigigabitu formou firmwaru, který je zatím kopatibilní jen s některými revizemi křemíku.https://www.intel.com/content/www/us/en/product...

Mimochodem, podporu multigigabitu dostal i Intel X550. X540 ji nedostane, stejně tak většina drahých switchů, protože paskvil NBASE-T neumí jejich ASIC. Mikrotik s přidáváním podpory váhá, protože mu to nic nepřináší - byť to čipsety v jeho prvcích podporují.

- nevhodný procesor - vysoká spotřeba- nejsou osazeny unbuffered ECC- nevhodné NVMe SSD - nemá zálohovanou cache a nízké DWPD - vhodnější je Samsung PM983 https://www.ebay.com/itm/193521612486- IronWolf mají nízkou povolenou zátěž - alespoň IronWolf Pro nebo Red Pro- 80 Plus Gold je při provozu 24/7 nedostatečný, vhodnější je Paltinum, lépe Titanium- místo LSI2308 bych volil řadiče na modernějším LSI3416 (LSI 9400-16i) - podporují zapojení SAS, SATA i NVMe a vše v IT mode- MCX-311A je osekaný model, nebude mu fungovat SR-IOV, doporuění třeba zde: https://www.servethehome.com/buyers-guides/top-hardwar... z levných ConnectX-4 Lx asi https://www.czc.cz/qnap-qxg-10g2sf-cx4-dvoup...

"- 80 Plus Gold je při provozu 24/7 nedostatečný, vhodnější je Paltinum, lépe Titanium"Jenze nakonec stejne nepojede ani na 20% vykonu toho zdroje (750W => 150W), takze jakakoli ucinnost i powerfactor je razem fuc.

Kupoval jsem si do NASu 450W Seasonic Prime Platinum a při výpadku napájení to občas nepokryje UPS a dojde k restartu. Kondík na vstupu je dost malej (i Seasonic z vysoka sere na dimenzování) - z tohoto důvodu může dávat 550-600 W smysl.

To ale prenasis problem UPSky na zdroj.

Jistě, ale pokud člověk už UPS má, byť špatnou, tak než kupovat novou, to se vyplatí připlatit za zdroj.Jinak kdysi Behemot testoval zdroje na normu ATX, je tam mimo jiné, že zdroj musí snést krátký výpadek. Nevím, jestli je to čtvrt vlny nebo rovnou několik vln, to si kdyžtak dohledejte, ale snad žádný z testovaných zdrojů to nedal. Pokud norma říká, že ATX zdroj musí snést 20 ms výpadek a UPS nabíhá do 10 ms, pak by jeden řekl, že je tam slušná rezerva. Jenže ono to vypadne, protože zdroj nesplňuje normu. Je vina na UPS nebo na zdroji?

UPS není špatná, prostě mi to s tím zdrojem dělají obě APC Smart UPS. Jedna klasická 750 VA sinus a druhá 1050 VA sinus do 4U racku. Dělalo to jak před výměnou přeznačených baterek CSB s logem APC, tak i s novými od Panasonicu. Ta velká, co jsem testoval, zvládne plně zatížený těžební rig s pěti Vegama, kde je Corsair HX1200 - těžba běží, systém se nerestartuje, spotřeba jak přímotop.

V každém případě bych tam dal ECC paměti a odpovídající desku.

Za me je zbytecne predimenzovany ten zdroj a volil bych jine disky. A nezapomen pridat nejaky ventilator na tu sitovku a HBA.