Unknown procesor

Dobrý den . Koupil jsem starší základní desku (pcchip M860 V1.0) doma jsem mel procesor (Sempron 2800+ jadro Palermo. ) Když jsem to složil dohromady tak mi pc piše u procesoru : unknown processor (viz odkaz).. Přitom deska by procesor měla podporovat .. Co by mohlo pomoct? Flash biosu? Jenže jak, do biosu se vůbec nedostanu..Jakoukoliv radu či nápad uvítám . Předem děkuji..

Obrazek : scaaro.wu.cz ...

Odpovědi na otázku

jj, prepalit BIOS. Tady si stahni BIOS:

http://www.pcchips.com.tw/PCCWebSite/Products/Produ... ...

Do biosu lezt nemusis. Vytvor si bootovaci DOS disketu. Na ni zkopiruj rozbalene soubory.
Po nabootovani do dosu napises:

A:\AMINF342 080808S.ROM

Das Enter a prepalis BIOS. Pak se to restartne a melo by to byt OK.

Bohužel se nedostanu ani do dosu .. Zustane to stat viz foto.. Asi me nezbyde nic jiného než koupit procesor, který bude deska podporovat a teprve potom přehrat bios.. Jenže kde zjistit ,který procesor bude fungovat?

pcmaker
Uz sa ti niekedy podarilo Upgrade BIOSu s nefunkcnym procesorom ?
Asi mi neuveris, ale aj "flash" BIOSu riadi CPU.

pokial by bol procesor nefunkčný,doska by neaštartovala vôbec,tu je problém s tým,že disketa musí byť bootovatelná,aby sa dal použiť ami flash program a doska musí vedieť spustiť aspoň fdd vo fail save mode,pokial doska nerozozná korektne procesor,dá sa bežne spraviť upgrade biosu aj na takejto doske,len to obvykkle nesmú byť technické zázraky ako pcchips,man-li a podobné parodie elektrotechniky,bežné normálne dosky vypíšu cpu unknown revision a naštartujú s default settings úplne normálne a umožnia nábeh z diskety,modernejšie aj z usb flash/cd/dvd

chybu si spravil hned na zaciatku ked si kupil tu sracku menom pcchips ktora viac nefunguje ako funguje.

Aha, dik za radu , určite zkusim .....

Zkus se domluvit v nějakém pc bazaru, kde mají vhodné procesory, aby ti to zkusili zprovoznit.

To je divne. Pocitac by mel byt z velke casti funkcni i s neznamym CPU, kdyz uz se objevi nejake info na monitoru. Pokud tam das CPU, se kterym si MB vubec nerozumi, bude tam tma. Zkus jen tak pro jistotu jeste vyklirovat CMOSku a vyndat lithiovy knoflikovy monoclanek CR2032.

To jsem zkoušel jako první věc.. Uz mám domluvené zapujčeni CPU ,tak snad....

U PCcjips tezko soudit, co je divne. :o(
Takovahle situace by nemela nastat.

Podle dostupnych dat by mel procesor v desce fungovat - ovsem bezvadny procesor v bezvadne desce!