» Poradna » Windows (a jiné OS)

Unix ruid,uid,euid

Dobrý večer,chtěl bych se zeptat, jak poznám z výpisu programu PS efektivní uid, např.: euid, egid. Není to tak že UID je efektivní a RUID je toho, kdo daný program spustil? Například program login, se hlásí u ps - o ruid,uid,comm s uid 0 (root?) tj UID udává vlastně EUID?. Nejsem si jist, zda-li to tak je a jestli stejná analogie platí třeba i u GUID/EUID (RGID/GID).

Odpovědi na otázku

tady si to dohledej študente:http://unixhelp.ed.ac.uk/CGI/man-cgieuid EUID effective user ID. (alias uid).uid UID see euid. (alias euid).ruid RUID real user ID.tj. uid je aliasem euid a naopak