» Poradna » Notebooky

Univerzální dokovací stanice

Ahoj,pořídil jsem si univerzální dokovací stanici DELL D3000. Funguje základě DisplayLink.Bohužel po připojení mého PC si proces WUDFHost.exe bere 20% výkonu a obraz je trhaný.O tomto problému se diskutuje zde https://support.displaylink.com/forums/287786-displaylink... Podle diskuze to řešení nemá.Má otázka: Máte někdo univerzální dokovací stanic, do které připojujete PC a funguje vám?

Odpovědi na otázku

Napis presne k akemu pocitacu to pripajas a akym kablom.

Počítač je mnou složený.AMD A8-7600 Radeon R7, 10 Compute Cores 4C+6G 3.10 GHz12,0 GBKabel obyč USBKabel tento typ https://www.alza.cz/ugreen-usb-3-0-a-m-to-usb...

Tak to bych řekl je předpokládané chování s tímhle CPU. Pod windows je DL docela náročný.

ano ten dok Dell D3000 jede přes USB a pokud počítač není dostatečně výkonný tak je to poznat - a ten tvůj 8 let starý procesör opravdu výkonem neoplývá. (je to vůbec strčené v USB3 portu ??)A můžu vědět proč připojuješ dok určený k notebooku na rozšíření portů ke stolnímu PC ?? Důvod ?

Proč?Protože pracovní místo využívám střídavě i pro práci na služebním notebooku.Ano je to samozřejmě připojeno do USB3 portu.Osm let starý počítač pro můj účel naprosto stačí.Jestli správně chápu, tak si myslíte, že posílání videosignálu přes USB je tak výpočetně náročné, že je normální vytížení 20% procesoru.Já si to nemyslím.

Tak jste měli pravdu. Oficiální hardwarové požadavky jsou docela náročnéhttps://support.displaylink.com/knowledgebase/articles/52...

I když to je psáno jen na 4kNa fullhd by mělo stačitProcessor: 1.2 gigahertz (GHz) or faster with support SSE2RAM: 2 gigabyte (GB) for 1 DisplayLink display. 4 GB or more recommended for 2 or more DisplayLink displaysUSB: At least one USB 2.0 or USB 3.0 port.30 megabytes (MB) of free disk space.

Nevím, já bych tohle řešil nákupem nového monitoru, který umí dokování a má KVM - umí mít připojené dva počítače a přepínat mezi nimi.

Dokina mi přišla jako lepší volba.
Na tomto místě budou pracovat 2ntb a jeden pc
A mám tu vedle sebe dva monitory

A víš, že ten neznámý monitor má většinou více vstupů a pokud ne, jde koupit něco jako HDMI splitter, kdy k monitoru připojíš dva hdmi kabely a využívá se ten, který je aktivní? Na notebooky nech dokinu, počítač spoj přímo. Dokovat stolák je nesmysl.

Promiňte, ale mě to smysl to dává.
Jeden kabel a je připojeno vše od myši, klávesnice po monitory.
Je to jen zkostnatělost myšlení. V budoucnu bude jedno, zda k dokině připojíš noťas, počítač, nebo telefon.

Pak je třeba přijmout fakt, že to vytěžuje počítač, když obraz nejde přímo. USB není děláno k tomu, aby přenášelo obraz, program na PC zřejmě neustále kóduje a komprimuje obraz do nějakého formátu pro čip v doku a hlavně tak, aby se přenášelo co nejméně dat.Pokud to takhle má být dál a výkon nestačí, je třeba upgrade PC (třeba takový 5600G APU teď je za hubičku). Pokud stačí, není co řešit.

To neni budoucnost, Dokovaci stanice jsou uz dlouho realitou a to uz i relativne univerzalni pres USB-C, kde je mozne i rozumne prenaset obraz pres DisplayPort over USB-C a u neprilis zravych zarizeni je mozne je zaroven i pres USB-C napajet. Pokud je budoucnost svet, kde misto vyuziti treba KVM Switche, ktery je urcen pro snadne prepinani Mysi klavesnice a monitoru mezi dvema nebo vice pocitaci, prepojuji kabel dokovaci stanice, tak se mi ta budoucnost prilis nelibi.V neposledni rade, je otazka, zda je rozumne vyrazet vstric budoucnosti s tezce historickou technikou?

"... V neposledni rade, je otazka, zda je rozumne vyrazet vstric budoucnosti s tezce historickou technikou?..." Pokud je to trockistický "ekotenorista", tak chce "šetřit" tzv. "životní" prostředí za každou cenu.

Možná jsem trockista. Nerad kupuju něco, co nepotřebuju. Už z principu

Rád bych si v tom udělal jasno.USB-C je pouze typ konektoru. Neříká nic o použité sběrnici. Tvar konektoru vážně není to důležité.Asi tedy bylo myšleno USB 3Je tedy možné po USB 3 přenášet obraz (jiné příspěvky zde tvrdí, že ne)Pak je tu otázka kódování obrazu do signálu USB3. Čekal bych, že se o to bude starat přímo čip ovládající USB. Nebude tedy potřeba kódovat video procesorem.Dovedete to někdo vyjasnit?

Tak nějak tápu a nedovedu si vysvětlit, že absolvent technické fakulty si není schopen tohle vyhledat.https://cs.wikipedia.org/wiki/Referenční_model_ISO... Až budeš křičet, že je to pro "ten Internet", tak komunikace na bázi "vrstev" je naprosto obvyklý, ať jde klidně o RS232C, CAN bus, atd...Na margo ekoteroristického "uvažování", tak po staré "šunce" nemohu chtít výpočetně náročný proces, aniž by se skutečně ten výkon projevil zátěží výpočetního systému.

Proč tak útočně?Asi vás štvu Bylo by lepší si koupit výpočetní dělo, nebo pokaždé přepojit kabely. Že jo? To chápu jako vaše chytrá řešení.1. Technologie Display Link je o hodně starší, než můj PC. I podle jejich specifikace by měl být dosti náročný. Vždy je lepší hledat chytré řešení, než jít cestou brutálního výkonu.2. Výpočetně náročný proces to je jen proto, že to má za úkol procesor. Existuje HW řešení, které má za úkol posílání video dat přes USB3?3. Jen připomínám otázku: Máte někdo univerzální dokovací stanici, do které připojujete PC a funguje vám?Děkuji té jedné výjimce, která byla konstruktivní.

1) Prave Display Link je stara technologia poplatna dobe a moznostiam kedy vznikla. Preto ta HW narocnost2) Ziadne externe HW riesenie do USB neexistuje. Pre to USB zariadenie musi data pripravit pocitac, ku ktoremu je to USB zariadenie pripojene, takze uz z logiky veci, tie data musi prepocitat pocitac. Ten dock ma v sbe HW na to aby tie zaslane data pripadne spracoval a poslal ich na monitor.A odpoved je "ano existuju dockiny, ktore splnaju tebou pozadovane, zial vyzaduju novsi HW s podporou novsich standartov". Pre tvoj zastaraly HW ale lepsie riesenie nez to co mas nie je.U mna slusi ako dockina monitor s podporou DP alt mode a Power Delivery. Takze pripojim ntb jednym USB-C kablom k monitoru a mam vsetko vyriesene, vratane napajania notebooku. Vsetky periferie mam pripojene na ten monitor.

Nastuduj si na nete USB 3.X definicie, v principe ide o sirku datoveho pasma a podporovane protokoly, tie vyssie = novsie = rychlejsie uz su iba na USB-C konektore. Iba na tych vyssich byva DP alter mode, musi tam byt minimalna sirka pasma. A samozrejme musis mat vsetko v retazci (vystup, kabel, vstup) v danej specifikacii, inak to fungovat nebude, resp. bude na urovni toho najslabsieho clanku.

Mas zastaraly HW, preto to nefunguje, tak ako by si ocakaval. Resp. funguje ale s vysokymi HW narokmi. Ten DisplayLink funguje ako exterma USB grafika, t.j. pocitac musi pripravit obrazova data, ktore je schopny ten dock poslat na monitor.Novsie verzie USB uz mozu mat podporu DP (Display Port) alt mode, ktory sluzi prave za prenos audia/videa, tam pocitac rovno posiela potrebny datovy stream. Je to vsak minimalne USB 3.1 a vylucne na USB-C. Pripadne Thunderbolt 3/4, ktory je tiez na USB-C. Iny protokol, zvlada i USB 3.A a DP alt mode.Takze pokial by si to chcel mat jednoduche a bez dopadu na vykon, tak by si si musel zadovazit novsi HW. Pozor, hlavne u notebookov DP alt mode, Power Delivery na USB-C vobec nebyva standartom, ani u tych drahsich. T.j. casto ma iba USB 3.1 bez vyssie uvedenej podpory. Treba vzdy preverovat specifikaciu.

Díky za konkrétní a konstruktivní rady."DP (Display Port) alt mode" jsem neznal. Díky moc za nasměrování.

Zase to sprosté slovo! To, že se ti obsah odpovědí nelíbí a nejsou podle tvých zafixovaných neměnných představ, neznamená, že nejsou "konstruktivní". Ještě by to chtělo také ty "konstruktivní" odpovědi...A "Akademik CZ 10. 12. 2022 17:47" nic o administrátorských právech a instalaci software vůbec nepsal, kde jsi to vzal?!

Konstruktivní rada je = takhle to udělej a bude to fungovat.Akademik psal o tom, že bych měl využívat jen noťas. To nemůžu. Je to služební stroj.

Pokud tazatel pouzije KVM switch, coz uz tu bylo zmineno, tak pocitac menit nemusi. Nepostrehl jsem, jaky ma notebook, tam je mozne, ze nepujde obraz na dva monitory dostat bez nutnosti pripojovani vice konektoru jinak nez pres DisplayLink, ale minimalne u PC by mel pres KVM switch obraz bez sekani a bez zateze pro procesor. Navic by v pripade, ze je ke KVM swicthi pripojeni Notebook (treba prostrednictvim dokovaci stanice) i PC odpadla nutnost prepojovat konektror dokovaci stanice pokazde, kdyz se rozhodne, ze zrovna potrebuje pracovat na tom druhem.

Tak u mobilů to stále přítomnost není. Už minimálně proto, že jejich UI není připraveno na to, že skončí na monitoru a bude se ovládat myší. Ale to přijde.

Zadání je: Tři různé počítače, dva monitory, myš, klávesnice, repro

"Já si to nemyslím.." a to je ten důvod proč děláte v životě takové věci kvůli kterým se pak zbytečně hádáte. Příště se zeptejte před tím než to koupíte, protože ani to že máte technické vzdělání nezaručuje že umíte posoudit všechny pro a proti daného řešení.

"...protože ani to že máte technické vzdělání nezaručuje že umíte posoudit všechny pro a proti daného řešení..." Obávám se, že i technické vzdělávání postihla krize kvality, A nejsem si jist, zda logické myšlení a hledání pro a proti (běžné v jakékoliv reálné technické praxi hledání nejméně špatného řešení problémů) je v "ekoteroristické" branži zrovna žádané. "Starej" Baťa třeba věděl, proč čerstvé absolventy ze škol neposadil rovnou do kanceláře, ale hezky poslal do výroby.

Jaký je důvod dokovat stolní počítač?

Stejné periferie? Mam monitor s usb-c, lan a usb hubem. Cečkem připojuji mobil, tablet a notebook. Všude mam dostupnou LAN, externí úložiště, nabíjení,obraz, kameru, audio interface, čtečku karet, myš, klávesnici. Má KVM switch a s desktopem je propojený display portem a usb kabelem a vsechchen ancabl je k němu připojený když jde obraz z něj.

No jasně, ale to v dotazu nebylo, tam píše, že připojuje jen PC.

v daném případě je nejlepší pracovat jen na jednom PC - tedy notebooku. Střídání se stolním PC bych ještě chápal kdyby to bylo nějaký herní dělo, nebo PC na grafiku atp. Ale to není. Je to jen výmysl nějakýho "fríkulína" co si myslel že na to vyzraje tímhle pro něj geinálním řešením.

Tak pokud děláte v nějaké větší firmě, tak opravdu admina na pracovním notebooku mít nebudete. A že byste si tam nechal nainstalovat cokoliv to už vůbec ne!