» Poradna » Web a internet

Unikle data z kreditni karty

Dobry den.Bohuzel jsem na whats app rozkliknul podvodny odkaz a dal jsem udaje o karte a pin.Kartu uz jsem zablokoval,ale co mam udelat s pc ,aby byl chraneny?

Odpovědi na otázku

PC už nezapínej. Nebo si na něm nastav nějaké náhodné heslo, které si nezapamatuješ a nikdy se už nepřihlásíš. To proto, že největší hrozba pro PC jsi ty sám

Jen nesvéprávný člověk zadává PIN a ješté k tomu do chatovací aplikace.

Aha, tak proto: https://www.zive.cz/poradna/obnova-windows/sc... . Ne, proti blbosti není ochrana! Teda jediná, takovému "momentálně" pozapomenutému jedinci odebrat všechny nebezpečné předměty.

"ale co mam udelat s pc ,aby byl chraneny"PC do toho netahej, ale udelej spis neco sam se sebou. Asi nema smysl se ptat proc si po kliknuti na nejakej odkaz kdovi kde tam zadavat udaje o platebni karte.. Kolik ti je ?

Z kreditní karty žádné unikle data nejsou. Tam by byly unikle peníze. Správný titulek měl být: Dal jsem na WA udaje o karte a pin.

Co má karta společného s počítačem? Bohužel, před neschopným uživatelem, který skočí na každý podvod, počítač ochránit nelze.

Jsou na ní přeci peníze https://www.zive.cz/poradna/prevod-penez-z-ka... , ne?

Aha, to je zas tenhle...

Pravděpodobně jsi vyplnil údaje z kreditní karty na falešné webové stránce. To znamená, že tvůj počítač nebyl napaden nějakým virem, malwarem apod. a můžeš ho tak normálně používat. Samozřejmě v počítači je vhodné mít stále spuštěný nějaký antivirový program a dávat si velký pozor, do jakého formuláře zadáváš údaje z platební karty (zkontrolovat znění webové adresy formuláře, zda nemá nestandardní "neobvyklý konec", zkontrolovat zda je vedle adresy zobrazen "zámeček" apod.).