» Poradna » Počítačové sítě

Únik dat z PC

Měřič datových toků mi ukazuje, že mi do webu odchází nějeká data (rychostí 40kB/s). Nemám sice na PC nic tajného ale i tak by mne zajímalo co se děje? Nevíte někdo prosím, nehrozí mi něco? Díky.

Odpovědi na otázku

BitTorent? Nejaky DC soft?

Zkontroloval jsi pocitac na spyware a viry?
Podival jsi se, jake programy ti na PC bezi?

Máš zřejmě rychlé připojení k internetu. Únik dat o šířce pásma 40 kB/s znamená permanentní blokování síťového pásma 320 kb/s. A to není zanedbatelné ani pro vysokorychlostní připojení
1) Zkontroluj si otevřené porty:
cmd
netstat -a
a uzavři ve fw všechny nepotřebné porty.
K tomu je ovšem nutno používat plnohodnotný fw, ne dětskou parodii na fw v OS WXP/32 (nenapsal jsi verzi OS).
2) Nabootuj do nouzového režimu a vyžeň všechny exploity.
Existuje řada profi programů pro průběžné monitorování síťového provozu. Žádný však není free.
Používám k těmto účelům klasický Network Monitor originální od MS: netmon.exe z Ressource Kitu k W2000AS.
Podle licence ho může používat jen majitel licence OS W2000AS.
Při stahování dej velký pozor! Zcela stejně se jmenuje jedna součást exploitu Trojan.W32.MIMAIL! Stahuj jen z originálních sítí MS!

Podívám se na to, všem díky.

1) zkontrolujte ze nemate zapnute nic co by vyuzivalo internet. Takze zadne dc, torrenty a dalsi P2P programy. Ani skype atd.
2) pokud stale neco odesilate tak s nejvetsi pravdepodobnosti se jedna o vir a radim ho zlikvidovat.

mozektevidi.net ...
je to easy ale funkcni
40KB/s = 140.625 MB/h = 1.6GB/den