» Poradna » Počítačové sítě

Unifi

Koupil jsem si Unifi LR AC a nevím si rady s jeho zapojením. Mám mikrotik router. Zněj mi standardně šel 10m kabel do starého AP. Jestli tomu dobře rozumim, tak tenhle kabel z mikrotika zapojím do adaptéru do zástrčky LAN a ze zástrčky POE už mužu poslat napájený kabel do unifi. Když to udělám, tak se Unifi nerozsvítí, respektivbe nepoznám zda funguje.Samotnou konfiguraci mohu provést přes controller na počítači připojeném k mikrotiku (tedy stačí být na stejné síti)?

Odpovědi na otázku

Pokud ma UniFi napajeni, rozsviti se. Ano, staci byt na stejne siti, controller si to AP automaticky najde.Pokud bys nahodou mel Mikrotika, ktery umi PoE out, muzes UniFi napajet primo (ja to tak delam).Muzes zkontrolovat nekolik veci: * kabel musi byt spravne zapojeny, tj. mit spravne nacvaknutych vsech 8 dratu. Na obou koncich. * na DHCP serveru (predpokladam, ze ho dela ten Mikrotik) zjistit, jestli UniFi dostalo IP adresu. * na UniFi se da normalne pripojit pres SSH (samozrejme pokud je napajene a ma IP adresu).

Muj mikrotik neumi POE out, takže se bez adaptéru neobejdu.Stare AP mi normalně fungovalo, tak předpokládám, že kabely jsou v pořádku.Ten DHCP server zjistím prosím Tě jak?Controller mi nejde vůbec spustit, pořád se spouští a v logu je toto:2016-11-10 16:48:26,476] <launcher> INFO system - ======================================================================[2016-11-10 16:48:26,477] <launcher> INFO system - UniFi 5.2.9 (build atag_5.2.9_8748 - release) is started[2016-11-10 16:48:26,478] <launcher> INFO system - ======================================================================[2016-11-10 16:48:26,484] <launcher> INFO system - BASE dir:C:\Users\Tomáš\Ubiquiti UniFi[2016-11-10 16:48:26,722] <launcher> INFO system - Current System IP: xxx.xxx.xx.xxx[2016-11-10 16:48:26,725] <launcher> INFO system - Hostname: TOMAS-PC[2016-11-10 16:48:26,786] <launcher> INFO db - waiting for db connection...[2016-11-10 16:48:27,286] <launcher> INFO db - Connecting to mongodb://localhost:27117[2016-11-10 16:48:28,172] <db-server> ERROR system - [exec] error, rc=100[2016-11-10 16:48:28,172] <db-server> INFO db - DbServer stopped[2016-11-10 16:48:32,250] <db-server> ERROR system - [exec] error, rc=100[2016-11-10 16:48:32,250] <db-server> INFO db - DbServer stopped[2016-11-10 16:48:36,338] <db-server> ERROR system - [exec] error, rc=100[2016-11-10 16:48:36,338] <db-server> INFO db - DbServer stopped[2016-11-10 16:48:40,424] <db-server> ERROR system - [exec] error, rc=100[2016-11-10 16:48:40,424] <db-server> INFO db - DbServer stopped[2016-11-10 16:48:44,517] <db-server> ERROR system - [exec] error, rc=100[2016-11-10 16:48:44,517] <db-server> INFO Ukázat celý příspěvek

Podle toho popisu to vypada, ze se ten controller nemuze pripojit k MongoDB, coz je pro nej nutnost. S Windows verzi nemam zkusenosti, ale predpokladam, ze si MongoDB neinstaluje sama. Postupoval jsi podle navodu k instalaci?To stare AP bylo taky napajene pres PoE?

Tak controller jsem už spustil. Bylo to tím, že instalace je v profilu přihlášeného uživatele (nejde změnit) a já v něm mám diakritiku, což být nesmí (utf-8 chlapci asi neznají).Nicméně controller žádný unifi nenašel, což znamená, že ho nemám dobře zapojené. Asi mám špatně ten POE adaptér, napadá Tě něco?Staré AP bylo napájené standardně.

Primarne bych zkontroloval ten kabel, PoE potrebuje draty, ktere stare AP nepotrebovalo. Zkus to UniFi vzit a napojit ho do toho Mikrotiku nejaky standardnim kabelem (idealne koupenym, s originalnimi koncovkami). Samozrejme vcetne PoE injektoru. Tim zjistis, jestli je problem v kabelu nebo UniFi.

Myselno "prenes si to UniFi k tomu Mikrotiku a propoj to docasne nejakym kratkym kabelem" - nemyslim, ze bys mel stavajici kabel vytrhat ze zdi a nahradit novym :)

Jasně, sranda musí byt:).Každopádně zkoušel jsem to zapojit na všechny způsoby a AP se nerozsvítí a ani ho controller nevidí. Možná dělám něco špatně, ale nezdá se mi. Jsou ještě nějaký možnosti?

Nakonec se povedlo, asi jsem to špatně pozapojoval (v mikrotiku mám kromě přívodu 3 vývody). Nicméně, když nastavím síť ve třech krocích a kliknu na finish, tak vyskočí tooltip "An error occurred. Cloud access is not compatible with this OS architecture.". V čem je problém, mám optiku, media convertor, mikrotik router a nakonci jednoho z kabelů Inifi AP. OS mám Win7.

Zrejme to nejak souvisi s 32-bit a 64-bit verzi Javy: https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Wireless/Unable-...

Necital som toto cele, ale Unify AP ma iny nez standardny PoE. V tom bude chyba.Predavaju vlastne PoE switche alebo aj vlastne PoE injectory.