» Poradna » Počítačové sítě

UniFi samovolné odpojení od internetu

Nenapadá někoho z jakého důvodu se po určitém čase připojené zařízení na Wi-Fi Unifi nedostanou na net? Zůstávají připojené k Wi-Fi, ale bez přístupu k internetu.Obdrží všechny IP z routeru, ale k internetu ani do LAN se nedá nikde připojit. Zjistil jsem, že pokud UniFi běží bez controlleru, vše funguje bez problému. Pokud Unifi začne spravovat Controller, tak po pár hodinách nastane výše zmíněný problém. Nevadilo by, kdyby Controller nebyl potřeba, ale síť pro hosty se hodí. Nechápu, proč to nemůže umět v základu UniFi, když tohle zvládá blbý TPLink za pár stovek ?!

Odpovědi na otázku

Měl jsem podobný problém a stačilo vypnout auto optimize network a WiFi AI. Pripadne vypnout všechny advanced settings pro WiFi a postupne je zapínat. Fast Roaming mi zlobil na pár zařízeních taky.

Prosím tě kde naleznu to blbý auto optimize network?