» Poradna » Počítačové sítě

Unifi Dream machine

Má někdo konkrétní zkušenost a Ubiquity Unifi Dream Machine? Jde tam nastavit aby měly všechny porty tj wan i lan stejný IP rozsah - nepotřebuju NATovat. A kam se ukládají statistiky provozu - na tu interní paměť a pak to kopíruje na cloud? A jak je na tom anténa v porovnání s Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE/ Pro

Odpovědi na otázku

Mit stejnej rozsah na wan/lan neumi. (ty porty jsou oddeleny)Muzes teoreticky nastavit sit, ktera nema DHCP server a mit to jen na " existujici siti" pres lan porty. Vsechno se uklada lokalne. Unifi servery funguji jen jako proxy k tvemu zarizeni, pripadne pro backup. Separatni AP bude mit lepsi pokriti. Myslim ze je lepsi koupit cloud key a AP nez UDM, pokud chces pouzivat stavajici router.PS koukni na ubiquiti early access, vychazi ted Unifi Dream Router. Je to mene vykone UDM, ale ma navic PoE a slot na SD. (jo a wifi 6)