» Poradna » Počítačové sítě

Unifi AP AC LR - dosah a controller

Zdravím!Pořídil jsem si do nového domu na Unifi AP AC LR k současnému routeru TP-LINK Archer C2 (ano, trochu starší kousek). Zdroj internetu je z antény LiteBeam 5AC Gen2. Dosah Unifi je stejný, zde jsme očekával alespoň o chlup lepší (je to uvnitř, ale i tak..). Každopádně nastavení pomocí "wizardu" v prohlížení (safari i chrome) nenašlo zařízení (na Mac OS, Java 8). Nastavení přes apku proběhlo dobře. I když dam v aplikaci sílu signálu na maximum (v aplikaci pouze 17 dBm) a kanály auto, tak to na dosah nemá vliv. Zarušení není žádné (dum na samotě). V controlleru v apce nebo v prohlížeči ovšem nevidím žádné zařízení. V apce zarizeni vidim jen pres moznost profil a "Samostatna zarizeni". Controller nic..Nevite prosím, jak v tom controlleru zobrazit zarizeni? Zkousel jsem resety controlleru (odinstalace z mac i telefonu, reset na AP pomoci jehlicky) ale nepomohlo. Lze pripadne neco delat s tim dosahem? Diky moc!

Odpovědi na otázku

A ty nějaký controller snad máš?

LR ma dosah az do tramtarie. Aplikaciu controller som este nikdy nepouzil, ale predpokladam, ze je totozna s HW controllerom, takze v lavom menu das devices, tam uvidsi svoje AP a stlacis adopt. Vsetko.

btw ako vies aky mas dosah, ked este nemas adoptovane to AP do controlleru?

Neni nic jako HW controller. To se jmenuje Unifi Cloud Key (2) nebo Unifi Dream Machine (Pro) a bezi na tom ta stejna Java aplikace Unifi Controller jako treba na PC.

Pokud připojíš Unifi zařízení do stejné sítě jako je controller tak se zobrazí v seznamu zařízení s možností si ho přidat (adoption).Co třeba tenhle návod?https://www.youtube.com/watch

Díky za reakce! Adoptoval jsem zarizeni pres aplikaci. Ale v controlleru (mam rozbehnuty na Macbooku) to zadne zarizeni prave nevidi. Na tento controller bez problemu napojim i z aplikace na mobilu, ale opravdu zadne zarizeni..

chod si kupit https://www.alza.cz/ubiquiti-unifi-controller... a nebudes to mat zavisle na notbugu co ti to tam bohvie aky firewall blokuje.

a nezabudni adapter 48V lebo ti curaci ho samozrejme nemozu pribalit do balenia.

proc curaci? ne kazdej PoE injektor potrebuje...

naopak.. nie kazdy ma POE switch. Za dalsie vyrobok nieje kompletny, pokial sa po vybaleni z krabice neda zapnut a pouzivat.

Pokud nepotřebuje mít v provozu nějakou funkci přímo závislou na controlleru jako je třeba guest portál tak HW controller určitě nepotřebuje. Stačí jednou za půl roku spustit SW controller a provést aktualizace a kontrolu stavu a jinak to běží bez problému samo.

At koukam jak koukam, samotny LR ma v baleni injektor... ty se nedavaly pouze k "multi" balenim 3/5ks kde se dalo zapojeni do PoE switche jiz predpokladat.

Uz chapu... pro Cloud Key... no budiz. Ale ten dava stejne smysl az u vetsich nasazeni kde dava smysl i ten PoE switch.... na jedno AP staci aplikace v telefonu nebo kontroler na PC, proc to komplikovat.

Já používám USB nabíječku s 3.0 kabelem, to pro napájení Controlleru stačí.

To spis to AP netusi kam se ma kontroleru ozvat... takze je potreba ho utilitou najit a nastavit mu to rucne, popr. pokud je schopnejsi DHCP server nastavi to na nem, pripadne resit DNS zaznamem. Lze vychazet z tohoto dokumentu ktery popisuje i vzdalenou adopci zarizeni https://help.ui.com/hc/en-us/articles/204909754