» Poradna » Počítačové sítě

Unifi AP - po aktualizaci firmware zmenilo IP adresu a nelze zmenit.

Ahoj vsem. Prosim o radu.Prinesl jsem si Unifi AP . Dodrzel vse podle navodu. Vse fungovalo. Pak bohuzel prisla automaticka aktualizace firmware a me to hodilo automaticky ip adresu 192.168.1.20 a od te doby nelze unifi adaptovat.Nejsem zadny znalec siti pomohl by mi prosim nekdo co stimudelat aby me to fungovalo ?dekuji

Odpovědi na otázku

Akú IP adresu mal ten AP pred aktualizáciou? UniFi Controller je vtedy istej sieti?

A vidis v controleru to ap? Mas vůbec unifi controler?

ano nejnovejsi verzi controleru 5.8.28 a AP tam je viditelne.

Restart ap do tovarniho nastaveni provedeno? Me se po aktualizaci nikdy nic takeho nestalo. Restart muzes provezt i pres ssh. Pohledej na netu je toho dost

to asi ano bohuzel anglicky neumim. co je ssh vim ale nejsem schoen se s ap spojit

No aby ses spojil pres ssh musis mit na pc ip stejneho rozsahu nape 192.168.1.x kde x je od 2-254 ale ne 20.treba 21. Ale pokud to ap mas u sebe a ne na strope, tak nejlepe tlacitkem.

Nainstaluj si verzi Controlleru 5.6.39, ta co máš nainstalovanou nějak nefunguje. Jinak aktualizace se samy nenainstalují, jen upozorní že je nová aktualizace a ty pak musíš potvrdit zda ji chceš nainstalovat. Pokud tam máš IP 192.168.1.20, tak si to musel resetovat do továrního nastavení. Samo se to neudělá. Jinak musíš APčko připojit nejdříve k PC (NB), nastavit na síťové kartě PC IP třeba 192.168.1.5 / 255.255.255.0 a v prohlížeči zadat IP 192.168.1.20. Tím se dostaneš do managementu APčka. Tam si nastav svoji IP adresu a potvrď. V PC si pak musíš nastavit novou IP ve stejné síti kterou si nastavil do AP. Restartuj PC a pak spusť UniFi Controller a tam to AP osvojíš. Musí to fungovat.

No cely ten prispevek je nejaky nesmysl...- web management primo u Unifi AP? to se trosku rozepis, to me zajima jak sedo nej dostanes.- aktualizace fw se samy nainstaluji, pokud to v kontroleru povilis a nastavis casove okno pro update.

Pres dsh do ap jo, ale web mngmnt jsem jeste na zadnem ap od ubiquiti nemel.

Jaka byla puvodni IP adresa?

Reset do vychoziho nastaveni pomoci tlacitka na zarizeni (podrzet dele nez 5sec), tlacitko je schovane, tudiz pouzij napr sponku na papir.A jinak kolik Unifi zarizeni pouzivas nebo mas v planu pouzivat? Vyuzivas pokrocilejsi funkce jako captive portal, sit pro hosty atd? Pokud ani jedno nemas v planu pouzivat a mas jedno, dve zarizeni je snazsi provest nastaveni z aplikace v mobilu, netreba mit v provozu kontroler.