Umřela grafika nebo disk?

Zdravím, potřeboval bych poradit. Zapnul jsem Cities in Motions 2m načetl svět a hra se zasekla. Naskočili modročerné pruhy a nic. Počítač jsem vypnul natvrdo. Znovu jsem PC zapnul a objeví se logo WIN, logo zmizí a dál jen černá obrazovka a zhasne kontrolka disku. Dál se nic neděje. Zkoušel jsem opravit přes bios, nabízí nonstop jen restart a všechno vedlo k zase k načtení loga a následně černé obrazovce. Prosím o radu, děkuju předem. WIN 8.1

Odpovědi na otázku

Obnov OS ze zalohy.

Nebylo třeba, schválně jsem vytáhl grafiku a pustil to na integrovanou a načetl WIN normálně, tak jsem tam vrátil tu starou a nic. Takže je to tou grafikou.

Ikdyž mi nejde do hlavy, jak to že to najednou zdechlo.

To, co popisuješ, jsou typické příznaky úmrtí grafiky (barevné artefakty). Jen to většinou není takový fofr, spíš artefakty postupně přibývají a grafika se reklamuje/vymění dříve, něž chcípne úplně.Vzhledem k bezproblémovému chodu na IGP myslím, že už máš jasno, takže hurá reklamovat/vyměnit.

No takže hurá koupit novou. Myslíš že bude adekvátní náhrada GTX 1060 6GB za tu mou umřelou HD 6850? Asi bych si měl ještě zkontrolovat zdroj jestli to utahne a ještě něco bych měl obhlidnout před koupí?

Spotřeba je podobná, takže zdroj by měl být ok.Adekvátní? Nebe a dudy:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-HD-6850-vs-Nv... https://goo.gl/sEDsNABer to jen jako tupá srovnání. Přímé nikde nebude, je mezi nimi propast 7 let.Otázkou je, zda máš alespoň trochu použitelný CPU. Pokud je také 7 let starý, tak to žádná sláva nebude.

Procesor doufám, že ještě bude použitelný.Mám tam i5-3450 myslím, nevím jestli si ty poslední dvě čísla si pamatuju dobře. Tak ten myslím,že by měl ještě něco zvládnout.

Terno to není a ne všude využiješ novou grafiku na plno, ale rozhodně lepší než jsem čekal. Před 7 lety tu byla totiž 1. generace Core, tedy třeba i5-650, což je už k ničemu. Ty máš 3. generaci, která už je výkonem jinde. Ale na dnešní i5 nemá:https://goo.gl/qRZ1SLNěkde se to neprojeví vůbec, někde hodně. Záleží na hře.

S tím počítám, nemůžu si dovolit teď oboje najednou. Každopádně děkuju za všechny rady, co si mi dal. Budu se jimi řídit.

Jasné, až časem vyměníš i CPU, tak ta grafika trochu ožije. Ale bohužel už ne o tolik, jako to ožije teď po výměně za HD 6850.