» Poradna » Počítačové sítě

Umístění technického zařízení .

Zdravím, požádal jsem firmu která nabízí připojení k netu o její služby. Bydlím v bytovém domě, který spravuje společenství vlastníků bytů kterého jsem členem i já. Firma souhlasila, ale předseda společenství mi to zamítl s tím, že bych musel mít souhlas všech(!) majitelů bytů k umístění technického zařízení na střeše domu. Než se do toho pustím tak se chci zeptat jaký obecný předpis toto upravuje. V kupní smlouvě ani v ve smlouvě k užívání bytu jsem nic nenašel. Majitelů je tady asi 40 a dovedu si představit, že minimálně jeden z nich mi to nepodepíše.

Odpovědi na otázku

V tomto pripade jste bohuzel rukojmim toho aktivniho blbce, ktery to nepodepise, respektive hloupeho predsedy.

Asi to je možné, jen se mi honí hlavou, že jsem někde viděl jakési povinnosti majitelů domů při umísťování radiokomunikačních zařízení. Nicméně se mi zdá požadavek na 100% souhlas jako blbost, i na půjčku na zateplení domu bylo potřeba jen 75 %.

všeobecne platí že nadpolovičná väčšina členov združenia vlastníkov bytov v osobnom vlastníctve má právo niečo schváliť alebo zamietnuť,povinnosti majitelov domov pri umiestňovaní rádiokomunikačných zariadení sa týkajú zariadení,ktoré sú inštalované vo všeobecnom záujme,toto zariadenie bude inštalované na súkromné účely a majitelia domu a sppoločných priestorov v tomto prípade nemajú žiadnu povinnosť povoliť/umožniť inštaláciu

to mám z jiné poradny, ale je to slušně vysvětlené.

Už někdo psal , rozhoduje nadpoloviční většina přítomných. Jinak morálně nemůžou být výhrady, SVJ si však může stanovit podmínky : Bezpečnost umístění, estetiku, eventuálně nárok na náhradu při kolizi.

Na umístění telekomunikačního zařízení (jakéhokoli) máš ze zákona nárok! Pokud by byly potíže, obrať se na stavební úřad s žádostí o zavedení správního řízení.

Nevím v jakém domě bydlíte. Slyšel jsem, že v domech s plochou střechou je zákaz vstupu na střechu, protože je to v podmínkách, za jakých firma co tu střechu dělala uzná reklamaci že střecha teče.

To co popisuješ je stavba, platí tedy zákon 183/2006 Sb. - stavební zákon. Všeobecně potřebuješ souhlas všech účastníků - orgány a osoby. Jestliže zasahuješ mimo prostor svého bytu v rámci bytového domu stavebními úpravami tak musíš mít souhlas všech nájemníků. Toto jsem nedávno řešil tak, že jsem získal souhlas od předsedy a stavební úřad to uznal jako souhlas celého družstva. Jenže když máš takového předsedu tak máš smůlu a musíš získat souhlas od všech. Vůbec není daný nějaký pevný počet kolik lidí musí souhlasit, záleží na stavebním úřadu jak k tomu přihlédne a i když určitá část souhlasit nebude může to povolit.

člověče....přešlápni si, stojíš si na kabelu.....odkdy je anténa na střeše stavba. Takové věci stavební úřad vůbec neřeší.

Ten.:V pisatelově dotazu,jde také o to,zdali je ,,bezpodmínečně nutné,,instalovat zařízení na střechu tohoto konkrétního domu.Je spousta možností,jak dosáhnout svého,aniž by to kolidovalo se zájmem ostatních nájemníku v tomto domě.

Tak vypadá to, že u nás mi bude stačit souhlas nadpoloviční většiny. Případné spory skutečně rozhoduje stavební úřad, počkám na schůzy a nanesu žádost, poreferuju o výsledku za týden.