» Poradna » Notebooky

Umí windows obsloužit notebook jako desktop?

Předem popíšu, jak jsem zvyklý používat Macbook. Přijdu z práce, dám si ntb do stojánku zapojím USB-C hub kde je připojený monitor, napájení, klávesnice a myš, v ten okamžik všechno samo naběhne a pokračuji v práci. A současná zkušenost s Win10 na Acer Zephyrus14G. Zapojím stejným způsobem USB-C hub a napájení a... nic. Musím notebook otevřít, zapnout, zaklapnout, odložit a můžu pracovat... Ale jen do doby, než notebook usne, sice se probere myší nebo klávesnicí, ale z nějakého důvodu (i když je nastavený aby používal jen ext monitor - tedy č.2) aktivuje vestavěný LCD, takže opět vyndat ze stojánku a musím otevřít a zavřít LCD, čímž se přepnou aktivní okna do externího monitoru. Jako vážně to má windows takhle pitomé? Nebo je někde nějaké nastavení o kterém nevím? Jsem zvyklý že na Mac nemusím sahnout a tady to nějak nefunguje

Odpovědi na otázku

To zalezi na ovladacich a na nastaveni. Ja tohle nepozoruju. Pripojim USB-C k zavrenemu notebooku a muzu pracovat na externim monitoru s externi klavesnici a mysi.

To není problém windows, ale výrobce hardware a jeho ovladačů.

Nie , WIN nie je pitomí. To iba tebe dvaja rôzmi ludia nastavovali Macbook a Acer ! Samozrejme tak ako im to vyhovovalo .

Tak ono je celkem dost rozdíl řešit ovladače pro pár notebooků a pár desktopů jako u Apple a na druhou stranu pro ty desítky, možná stovky typů strojů, na které se cpe Windows... A to nemám Microsoft bůhvíjak v lásce, na to, že je teď vlastně hájím...

Nikdy se mi nestalo že by se po probuzení aktivoval interní LCD notebooku (DELL a Toshiba), a oba mají zapínací tlačítko na docku (není nutné je pro zapnutí otvírat).

Žádný dock nemám. Upřesním popis - stejný HW (USB-C hub, do nej klavesnice, mys, napájení). Přijdu z práce s macbookem, zapojím ten jeden kablík a jedu, přijdu z práce s Asusem - připojim stejný kablík a..nejedu, musím to otevřít, nahodit, zavřít... Pokud asus usne, probudím ho myší, ale vidím jen tmavý obraz a mys, všechny aktivní okna - včetně přihlašovacího jsou na monitoru LCD - ten nesvítí, jelikož je zavřený, takže musím otevřít, v ten moment si win uvědomí že mám nastavený externí monitor a hodí mi to tam. Je otravné, že se po každé pauze musím na ten notebook hrabat. Macbook nemusím otevřít třeba rok a pořád na něm můžu dělat. Ten asus není žádné ořezávátko (stejně drahý jak macbook) a popravdě jsem myslel, že win10 je po X letech už dospělý systém.

tak ho nezatvaraj a vypni uspavanie. Mas pokoj.

Dock je do USB-C (od DELLu),s tím probuzením bude nějaký problém v tom konkrétním notebooku, používám externí monitor a snad nikdy se mi to po probuzení nepřehodilo (jedno jestli byl otevřený nebo zavřený)

Jak píše Michal, u DELLu když máte uspaný / vypnutý notebook, tak stačí dock připojit a notebook se probudí / zapne i když je zavřený - záleží na nastavení v biosu. A rozhodně máte dock, protože kdyby to byl USB hub, tak k tomu připojíte jen datové věci jako úložiště (disky a myš/klávesnici, ale jen těžko monitor a problémově napájení notebooku. A obvykle ještě ten dock musíte připojit do správného portu, jinak nebude fungovat, zatím většinou ne všechny usb c porty v tuto chvíli umí napájet notebook...

Zkus přenastavit režim napájení.