Umax visionbook 14 WG PLUS - bludný harware?

Dobrý den.Měl bych dotaz. Může se stát, že k hardwaru nainstalovanému v notebooku (např. webkamera ve víku) se nějakým záhadným způsobem přiřadí ovladač pro jiné zařízení a tím je připojený hardware pro počítač a nainstalování správného ovladače neviditelný?Například, když otevřu správce zařízení, tak mám asi osm nainstalovaných síťových adaptérů, ale wifina v notebooku jakoby nebyla.Děkuji všem za čas a za radu. Mirek

Odpovědi na otázku

Ne, to se opravdu stát nemůže. Viděl bych to na totálně zbořený systém.

8 ovladačů pro síťovky může být pro nějaké virtuální síťovky, které si s seboud doinstalovávají nějaké aplikace (VirtualBox, OpenVPN, ....). Pokud tam není "wifina", tak si musíš z webu výrobce stáhnout ovladač a nainstalovat ručně. Pak jich tam bude 9.Když napíšeš názvy těch tajných 8 zařízení, tak ti řekneme co to je.

On mluví ale ještě o webkameře - nicméně to může znamenat to, že v tom má bordel, nic víc.

- 150Mbps Wireless 802.11 bgn Nano USB Adapter(wifi kterou mám v USB)Další síťové adaptéry:- WAN Miniport (IKEv2)- WAN Miniport (IP)- WAN Miniport (IPv6)- WAN Miniport (L2TP)- WAN Miniport (Network Monitor)- WAN Miniport (PPPOE)- WAN Miniport (PPTP)- WAN Miniport (SSTP)

- 150Mbps Wireless 802.11 bgn Nano USB Adapter(wifi kterou mám v USB)Další síťové adaptéry:- WAN Miniport (IKEv2)- WAN Miniport (IP)- WAN Miniport (IPv6)- WAN Miniport (L2TP)- WAN Miniport (Network Monitor)- WAN Miniport (PPPOE)- WAN Miniport (PPTP)- WAN Miniport (SSTP)Mám stažený celý balík ovladačů přímo pro můj notebook z odkazu, který jsem dostal od servisáka z UMAXU (výrobce notebooku). Ovšem ty ovladače nemám k čemu použít, kdy systém, třeba tu kameru nevidí. Stejné to je s WIFI. Nějakou dobu zlobil i zvuk s mikrofonem, to samé touchpad. Já osobně si myslím, že to bude kompatibilita s Windows 10. Už několikrát jsem u několika lidí zaznamenal, když po upgradu na W10 něco přestalo zcela fungovat.

A jestli ono to není tím, že si kupujete šméčka od Umaxu. Neuvádíte typ, ale jestli vyšel jako W10 ready, není důvod, aby tak zásadní komponenty nefungovaly. Upřímně i u starších NTB (i u jednoho atomového EEE bazmeku) jsem zkoušel desítky a vše chodilo.

Jo typ uvádíte v nadpisu. Každopádně tady není důvod aby něco v desítkách nechodilo.

To byl vánoční dárek.Každopádně tedy doporučujete zabalit a reklamovat, nebo wifinu nahradit USB wifinou a kameru event. oželet.

To nevím, já to v ruce nemám, každopádně není důvod, aby to nefungovalo. Jak se píše níže, ručně rozchodit zařízení jedno po druhém ve správci (bez nějakého jejich přiblblého "balíčku") jste zkoušel? Tj. ručně vyhledat a postahovat ovladače.

Chybu ve Windows ti v reklamaci neuznají, pokud je hardware OK.

Tak asi ty slavné desítky pošlu brzy k vodě. Notebook má vnitřní flash paměť 32 GB na kterém je nainstalovaný o.s. W10. Protože jsem potřeboval více prostoru, tak jsem přikoupil M.2 sata 240 GB do volného slotu k tomu určenému. Prostřednictvím klonovacího softwaru jsem své Windows naklonoval na nový disk a v BIOS jsem bootování z vnitřní EEMC paměti zakázal. Určitou dobu vše bezvadně fungovalo. Windows 10, které běžně používám a jsou tedy aktualizované vykazují dost velké problémy s hardwarovou kompatibilitou. Proč tak usuzuji? Windows nainstalované na vnitřní 32 GB paměti WIFI adaptér vidí a normálně funguje a na Windows, které jsou aktualizované bohužel ani vidět není. Tímto bych tuto debatu asi ukončil. Nezbývá než počkat až se páni z Microsoft uráčí dovolit mi používat své zařízení. Ovšem taky je tady možnost vyřešit jiným operačním systémem. Krásné léto všem

tak jestli nepotřebuješ žádný Windows-only program který bys na daném stroji nezbytně potřeboval, tak možná fakt ty Windows nepotřebuješ.Ten 32GB eMMC není pro nějaký odlehčený linux problém - osobně bych pro kombinaci Atomu a 4GB RAM s takhle malým diskem volil aktuální 64bit Lubuntu, které vypadá v defaultu takhle:https://www.youtube.com/watchpřičemž barvičky i ikonky jdou komplet změnit, tak to klidně může i vypadat jak Windows, kdybys chtěl. Česky to samozřejmě umí.Jde především o ten software, co používáš. Jo a s Lubuntu by to mohlo být i znatelně svižnější.

Ano, to je taky možnost. Měl jsem na druhém disku instalovaný Ubuntu 19.04 a měl jsem dual boot, ale protože v práci dost často zpracovávám excel tabulky (včetně funkcí na které Openoffice nestačí), jsem M.2 disk přeinstaloval zpět na Windows.

v čem nestačil LibreOffice Calc? Pokud šlo o limity typu počet sloupců ap. a ne o makra atd. tak tento nedostatek Calcu jsem vyřešil díky Softmaker Office:https://www.softmaker.com/en/softmaker-officekterý je nativně i pro linux. Už jsem v tom pracoval fakt s obsáhlými tabulkami ve formátu XLSX. PS: mám to paralelně s LibreOffice. Jinak na linuxu jedou díky Wine i některé verze MS Office.

Nemůže, ale port (adresu...) může využívat jiné zařízení nebo ovladač.

tomu říkám dobře nakopnutý Windows.

Windows 10 mám zcela nové, týden nainstalované a aktualizované.

to neznamená vůbec nic, prostě se při aktualizaci něco pos...lo.

vyskušaj manualne aktualizovat ovladače ce spavcu zariadeni

Obě dvě zařízení, (wifi, web kamera), která přestala fungovat ve správci zařízení nejsou, tak nemám jak aktualizovat ovladače.

Ovladače jsou na web stránce toho Umaxu.https://www.umax.cz/umax-visionbook-14wg-plus/Je tam i návod:"5. Pokud ve správci zařízení ( Windows+x ---správce zařízení) uvidíte chybející ovladače, nainstalujte je z 14_WG_Plus"