» Poradna » Notebooky

Umax visionbook 13wg pro touch

Dobrý den, má někdo zkušenosti s tímto notebookem? Nehledám výkon, ten mám ve stolním počítači. Plánuju nainstalovat linux. Nejnáročnější věc bude lehké programování a hraní openTTD.Zajímá mě zejména baterie a monitor, ale také trackpad a klávesnice.Děkuji

Odpovědi na otázku

Kdyz pominu hardwarovou vybavu, jakoze Celeron M 1.1Ghz, flash 64GB, ... Tak v kazdem pripade jde o snad nejlevnejsi “notebook” na trhu. Za 5.000 Kc nemuzete ocekavat zazraky, at uz vykonem, tak i zpracovanim a zivotnosti. Dle meho nazoru vyhozene penize. Nez to koupite, bezte si to nekam ohmatat nazivo.

za tie $$$ si kup repasovany probook/TP/latitude s i5kou a na nejaky umax zabudni

I kdyby ti nevadilo, že třeba nezprovozníš dotyk - fakt netuším, jak je to u těhle malých krámů z hlediska HW podpory v linuxu... tak mně osobně by na práci hodně vadil ten lesklý displej.Když už, tak radši nedotykovou variantu:https://www.czc.cz/umax-visionbook-14wg-pro-... pak tam klidně můžeš dát něco s LXQT nebo Xfce a pojede to snad i nějak použitelně.Akorát si nedělám moc iluze o mechanickém zpracování - otázka, zda by se nenašlo něco podobného třeba u Aceru...

Umax to snad ani nevyrábí a můžeš zapomenou na podporu. Umax nebrat, je to šunt.Kup si něco podobného od lenova, hp, Asusu, .,. No a pokud ti nejde o výdrž na baterku, tak repas Lenovo ThinkPad x230 a novější. Výkonem to dá vše co chceš a s SSD. Výkon CPU Intel i?, Šel navrch tak max o 20%, starší CPU prostě víc žere a topí a nemá zadrátovanou to samé jako novější, v reálu je to fuk.

Jo a mám Dell e7270, co dotyk má a slušně řečeno ho pro mne má na 2 věci. Lesklé panel je v místnosti ok a venku v parku to za slunečného dne nestálo za nic. Matne panel je sice matne, ale na práci v blbejch podmínkách univerzálnější. Matne by to nějak dál.S tím že to není odpad od umaxu, ale to nej a nejdražší co Dell v dané třídě zrovna dělal.