» Poradna » Programy

Umax DC AstraPix 320S

Koupil jsem si poměrně starý digitální fotoaparát Umax DC AstraPix 320S bez ovladačů a ty ovladače nemůžu na internetu nikde nalézt. Něco jsem našel, ale to jsou asi nějaké podvrhy. Mám Windows XP. Našel by se tu někdo, kdo by ony ovladače měl a třeba je někam uploadnul? Moc díky

Odpovědi na otázku

Podle čeho usuzuješ, že to jsou ASI NĚJAKÉ podvrhy? Vyzkoušel jsi je? Např. tady http://www.driversdown.com/drivers.asp

Protože u všech odkazů to chce instalovat jakýsi program na stahování a tomu nevěřím. Chci si ty ovladače klasicky stáhnout, jako je tahle instalace, na kterou jsi mě odkázal. Jenže ta mně nainstaluje do počítače jen jakýsi AviMaker a nic víc. Tohle jsem právě taky jako jediné důvěryhodné našel. Ve fórech s tímhle fotoaparátem má problém více lidí. Fotoaparát se hlásí jako neznámé zařízení bez vykřičníku, i když to nainstaluji. Přitom by to měla být i webová kamera a k tomu to nic nenainstaluje. Tak nevím, kde dělám chybu. A ten program AviMaker hlásí, že nemůže najít to zařízení a nespustí se. Nemám do toho teď baterie, tak je v 8 hodin koupím a zkusím to ještě jednou. Před tím mně to baterie vybilo po pár desítkách minut, když jsem ten fotoaparát měl připojený jen k počítači. A díky za snahu.

No, ten AviMaker by snad měl sloužit i ke komunikaci. Byl myslím pro W98/98SE, možná taky i pro XP.

Trochu jsem pokročil. Nahlásilo se mně to v ovladačích dvakrát jako Digital Camera se žlutými vykřičníky. Ale ovladače to při připojení fotoaparátu nenašlo. Ani ve složce AstraPix 320 pod složkou Program files. Baterie jsem už koupil, ale budu je raději vyndávat.

Taky jsem ho měl tenkrát to byla novinka , 3x jsem ho reklamoval než mě vrátili peníze , při stahování fotek pravidelně zamrzal jo ale zase to bylo dobrodružství jestli se to podaří stáhnout

A na co ti to bude? To máš do nějaké sbírky nebo na co? Vždyť lepší foťáky jsou dnes i v mobilu. Toto je pravdu hodně starý kousek s rozlišením 0,3MPx (640x480). Ovladače na to nejsou nejspíš proto, že už to dávno nikdo nepodporuje a kdy ví, zda pro to byly vůbec napsané ovladače pro XP. Mělo by to být z 2000/2001, takže XP by to snad umět mělo. Každopádně, pokud to chceš rozchodit, tak ti nic jiného, než zkoušet ovladače z pochybných stránek nezbyde. Výrobce už na něj totiž kašle dávno.

Tak pokud by měl někdo k tomu náhodou CD s ovladači, tak by se to dalo vyřešit. Mně to rozlišení na internet stačí a zpracováním ten fotoaparát není špatný. Stál původně cca 4.000,- Kč. Ale máš pravdu. Já to chápu. Udělalo by mně to radost, kdybych ho rozchodil, protože mně opravdu stačí a mobil mám stařičkou Nokii, která stála cca 20.000,- Kč a je to super mobil. Je maličký a stačí mně bezvadně na SMS a volání.

Ty si dal 20tis za telefon ?Alebo to mas ten akciovy, ktory bez tej akcie naozaj stal 20tis.

http://aukro.cz/umax-dc-astrapix-320s-i42... Za mobil dáš 20000kč, ale za foťák 50kč. Nějak mi uniká smysl.