» Poradna » Web a internet

Ultra rychlý internet, pomalý počítač- "Bottleneck?"

Zdravím, rád bych se zeptal jestli má slabý počítač/které z uvedených komponent vliv na rychlost zobrazování stránek, protože mám 95 Megabit/s download, 90 Megabit/s upload (Ano, opravdu tolik), a většina stránek se načítá hrozně pomalu, někdy i 3 vteřiny, a youtube videa kolem 5 vteřin. V počítači mám -Core 2 Duo e4500 2.2ghz přetaktované na 2.6ghz-3gb RAM, 333mhz-SSD Disk (Ten není zastaralý, ale skoro žádný vliv to na browsing nemělo)Souhrn otázek:1. Má 333mhz RAM vliv na rychlost prohlížení? (333 už je dneska fakt málo)2. Nebo to zastaralé core 2 duo?3. Nebo tím, že se prohlížeč (mozzila) snaží "šetřit" moje "ramky", a dost se s pamětí RAM omezuje?Uvítal bych profesionální názory či odpovědi, v počítačích se vyznám (Jen podotýkám, ať tu nejsou pitomé odpovědi typu "Aktualizuj ovladače" nebo "Vyčisti/Defragmentuj disk")Děkuji

Odpovědi na otázku

Nabootuj z flešky live linux (např. Ubuntu).Spusť Firefox a zjisti jak se to chová tam. Pokud se budou stránky načítat normálně,máš problém ve Win. Pokud to bude stejné, na vině je HW.Podle výsledku této jednoduché zkoušky se zařiď dál.

Ve Windowsu problém není, dá se říct že toto už jsem udělal, přes tuto sestavu se prostřídalo už hodně operačních systémů, ale všude to vyjde na stejno... :/ (A různé prohlížeče jsem samozřejmě zkoušel)

Ani takto "slabý" HW nemůže být důvodem aby se to tak chovalo.

Ty náš malý profesionále kup si nový hardware a nežvatlej.

vyzkoušej různé prohlížeče a vyber si ten který na tom tvém HW běhá nejlépe

Je to právě firefox, pořád je to ale vcelku pomalé :/ (Firefox, Chrome, Opera, Maxthon, Explorer/Edge)

daj si spravcu uloh a hned zistis, ze procak ide na 100% a jednoducho to nestiha renderovat stranky. 90Mbit nie je problem ani na P3, ale dnes maju stranky milion javascriptov a generuju kopec veci priamo v prehliadaci, a to tento procak nezvlada.

Díky moc za odpověď, a taky jestli s tím nemůžou mít něco společného ty 333mhz Hyundai Electronics ramky dnes patřící tak možná do muzea?

Ty ten net prodáváš lidem, že o tom musíš psát, že je to "Ultra rychlý internet"? 95/90 dnes opravdu žádný zázrak není:http://www.speedtest.net/my-result/5007914386 (Pilsfree za 300,- měsíčně)1. 333 = 666 efektivně a je to úplně fuk. Stačí to bohatě.2. C2D na prohlížení netu stále obstojně stačí.3. 3GB RAM většinou také (na více RAM je třeba 64bit OS a 64bit Firefox).Sestava sice už není žádné dělo, ale není důvod, proč by se na tom měly stránky načítat tak pomalu. Systém je opravdu v pořádku?

Když si tak prohlížím výsledky na rychlo**.cz (Be reklamy) tak tam většinou mají do 20/5, a to mě možna přivedlo na omyl. A mimochodem: Kde vezmu gigabitový internet za 300,- měsíčně? Já sám to mám za 500,- Kč, a to jsem na tom oproti ostatním ještě velmi dobře.1. Děkuji, takže mhz RAM to asi nebude2. Jak je psáno v odpovědi nahoře, opravdu mi procesor jede naplno při načítání složitějších stránek (Seznam, Youtube...), a když stahuji, tak je počítač nepoužitelný3. 64 bit OS mám, mozzilu samozřejmě taktéž, ale pokud bych si měl sám odpovědět na otázku na kterou jsem z 50% znal odpověď, tak 3GB je dneska sakra málo, pomalu i 8GB začíná být nedostačujících. (Pomalu!)

add 3. to může být ten problém - 64bit OS využije >4GB RAM pokud máte jenom 3GB je zbytečné mít 64bit OSadd 2. co přesně zatěžuje CPU - Správce úloh - sledování prostředků

Výběr internetu je limitován tím, kde bydlíš. Gigabit má roztahaný Pilsfree po Plzni a okolí. Kde není, mají wifi a úplně jiné rychlosti. Ale všichni platí stejně - 300,-.1. Nebude2. Mrkni na vytížení CPU při těchto činnostech. Pokud jede na 100%, čekáš na něj a už opravdu nestačí.3. Proboha proč máš 64bit OS a Firefox, když máš jen 3GB RAM? 64bit je trochu náročnější (žere více RAM a 32bit programy běží v emulaci, která si také něco vezme) než 32bit a jediné jeho plus je, že umí více než 4GB RAM. Takže ty se s 3GB jen zbytečně okrádáš o výkon. Buď si tam doplň RAM na maximum, co deska umí (u 775 to bylo 8GB u 4xDIMM nebo 4GB u 2xDIMM) nebo přeinstaluj na 32bit a získáš trochu výkonu navíc.

No ja neviem ako mas vyladeny operacny system a browser, ale na mojom pocitaci Celeron 1.7GHz 1GB RAM mi nabiehaju stranky sice pomaly, ale nie hrozne pomaly. Dokoca aj na pocitaci 800MHz sa zobrazuju este pouzitelne. Pouzivam ovsem Linux a mam vypnuty JavaScript.

Tak obecně C2D zastaralá platforma. Nic nepíšete o systému, předpokládám Windows 32bit (vzhledem ke 3GB RAM) a ani o použitých internetových prohlížečích a případném dalším běžícím sw.Ano s tím co jste napsal, je PC na hraně použitelnost i pro dnešní weby.Je potřeba ho optimalizovat, tzn např zakázat různé nepotřebné sw a nástroje po startu systému. Zakázat různé toolbary a pod.Defragmentace u SSD nepřichází v úvahu. Naopak ovladače, které zmiňujte udělají hodně, zejména v případě přehrávání videa, sám jsem byl překvapen jaký je rozdíl v zátěži systému pokud tam jsou použity MS ovladače a nebo ty od výrobce dané grafické karty.

Defragmentaci jsem napsal chybně- bylo myšeno "Ošetření operací trim", kterou podporují W10, a všechny ovladače mám na všechno přímo od výrobce, u mě jiné nepřipadají v ůvahu. W10 je 64bit, a na počítači neběží kromě windows defenderu a někdy steamu vůbec nic.O nějaké toolbary, minery, a další havět je postaráno, tohle dokážu jednoduše v počítači vyhledat a zlikvidovat i bez anti-virusu (Nemyšleno namyšlene ani egoisticky), taky vím že se viry dokážou ve správci úloh skrýt (Podotýkám), dá se říct že můj systém se v 1 danou chvíli soustředí jen na 1 věc a nic ho nebrzdí. (Pardón možná jsem se tu v tom trochu zamotal)

Tak pokud by opravdu systém nic nebrzdilo, tak by ten web jel úplně v pohodě.Rukama mi prošlo několik podobných strojů (ntb) namátkou HP 620, Dell Vostro 1015 obojí s C2D a "pouze" 2GB RAM a web běhal úplně v pohodě.Podotýkám že tam byla čistá instalace Win7 SP1 32bit + aktualizace

Co máte vůbec za systém? Windows 32bit, ale jaký?Kdy byl naposledy instalován?Hlídáte si, co do něj dáváte?

1. 64bit2. (20.9.2016)3. Na 100%, vše pravidelně kontroluji manuálně, s antivirem je systém nepoužitelný (Nepočítaje defenderu, ten samozřejmě používám, ten totiž systém narozdíl od jiných antivirů moc nezatěžuje)

Děkuji.Ač je to sice C2D, je tam SSD. To by mělo pomoct, docela výrazně.Pokud opravdu říkáte pravdu, systém kontrolujete, je instalovaný nedávno...i když ty ramky nejsou nic moc, ovšem je to alespoň 3 GB...vypadá to buď opravdu na hardwarový problém, nebo jak je výše...jen doplním...webové stránky už nejsou to, co dříve. Dřív to byly jednoduché stránky, dnes je to něco zcela jiného.Doporučil bych Vám zkusit reinstall, ať je systém zdravý tak, jak moc se zdá, že je...Nainstalovat prohlížeč (Edge by snad mohl jet dobře).

tady resite rychlost stahovani, ale jaka je odezva? zkus ping treba na seznam a na google, at vidis odezvu do cz a do zahranici. muzes mit 100/100, ale pokud mas ping 200ms, tak to bude jako snek. pak to omlat o hlavu providerovi.

Den má 86 400 vteřin. Pokud vás vyvádí z míry interval 3 - 5 vteřin tak se nad předchozí hodnotou zamyslete.

No jak už tu bylo zmíněno, 3Giga paměti na 64 bitový system se nesmysl, od kterého se lecos odvíjí.