Ultra DMA

Potřebuju poradit.Mám HDD Quantum Fireball PLUS KA-9 GB,7200 rpm, ATA/66.
Zákl. desku(intel BX) SOLTEC 67B(podporuje ATA/33).Problém je v tom, že ve Win 98 nemůžu zapnout DMA pro tenhle disk-když tuhle funkci aktivuju, tak po restartu se to vypne.BIOS mi normálně hlásí UDMA 4.Zkoušel jsem instalovat jinej ovladač pro řadič-z CD, který jsem dostal s zakl. deskou, ale ten je nějak pošahanej-nejde naistalovat.Zajímavý je, že můj CD-ROM: Teac 532E, kterej se hlásí jako PIO 3 ve Woknech DMA zapnutý má (anichž bych ho chtěl vypnout).

Edited by - JR.c on 23.4.2000 13:36:53

Odpovědi na otázku

Cau , ten reset je spusoben tím , že tvoje deska podporuje jen UltraATA33 a ten disk je UltraATA66 , ten problem je možno vyřešit několika způsoby.

1)Stáhnout si z www.quantum.com utilitu na přepnutí UATA66 na UATA33
2)Vypnout UDMA v biosu ( to se trochu zpomalí
3)Flashnout si na desce Bios (nove verze řeší problémy s UATA66 )

Nejlepší je stáhnout si ten prográmek a přepnout si to UTA66 na UATA33

Jo dík za radu.Teť už to funguje-stáhl jsem si tu utilitu.Ale zajímavý je, že mi teť BIOS hlásí UDMA 2-místo UDMA 4.
Znamenáto tedy, že UDMA 2 je ATA/33 a UDMA 4 je ATA/66 ?

Presne tak.

Mohol by mi niekto poradiť? Mám dosku AZZA PT-5VMD s chipsetom VIA MVP3.
K nej sú zapojené dva harddisky,jeden WD 31600H druhý Quantum CR6.4.Každý je na inom radiči.Po nainštalovaní Windows98 v nastaveniach obidvoch diskoch je zaškrtnuté DMA.A to aj na starom WDC,ktorý ale nie je ATA33.Bios ho detekuje len v PIO4.Mám toto nastavenie ponechať,alebo DMA zrušiť.HDD je zapojený ako "master",a CD-ROM na tom istom radiči je "slave".CD-ROM podporuje UDMA33 a má tiež zaškrtnuté DMA.

to Don Juan: pokud to funguje, klidne to nech.....