» Poradna » Web a internet

Úložiště pro sdílení fotek - nejlépe bezplatné

Dobrý den,chtěli jsme s kamarády sdílet fotky z dovolené, ale jak teď google zatrhl free úložiště, tak na to není místo tam nahrát od 10 lidí + videa. Tak mě zajímalo, co používáte za alternativu teď ke google fotkám? Vím, že české rajče je docela dobré, Flickr má omezení na 1000 fotek, atd... Jako nejlépší by bylo nějaké úložiště zdarma, kde by se dalo sdílet víc jak 1000 fotek. Neočekáváme nějakou úchvatnou kvalitu fotek, ale zase nechceme komprimované fotky jako na FB. Ještě mě napadlo si založit zvláštní google účet a mít tam 15 GB, ale spíš mě zajímalo, jeslti existuje alternativa aniž bych musel pokaždé zakládat nový google účet, jak přeteče velikost 15 GB.Díky moc!

Odpovědi na otázku

Vlastní úložiště.

To je dobrý nápad! Díky!

10 ludi si nevie kupit 1 NAS?

Příjde mi to nepraktický z hlediska, že to někdo musí koupit, pak naintalovt místo toho, aby se zařídilo nějaký cloud řešení, a to nemluvím o tom, že by v NASu musel být RAID a tak.

V NASu RAID byt nemusi. Jde to provozovst i s jednim HDD. Synogy urcite, mam vyzkouseno.

Takže až ti odejde jeden HDD, tak všechny fotky ztratíš :D To si rovnou můžu napojit na RPI HDD a nemusím si kupovat NAS :D

Coze to?! Psal jste o sdileni fotek.O tom, ze by byl nekdo takovy idiot a nemel ty fotky nikde zalohovane, nepadlo doted ani slovo. Mit fotky pouze na tomhle miste je prece naprosta hovadina. Jak Vas neco takoveho mohlo napadnout (celkem bez ohledu na to, jestli to bude mit RAID nebo hodinky s vodotryskem)?

On vlastně ani neví, co chce. Nejlépe vše zdarma a 1Gb/s internet k tomu na uploadu i downloadu bez aregace...

Tak každý z účastníků snad ty fotky bude mít zálohované bezpečně u sebe, ne? Nebo snad chcete, aby všichni účastníci ty fotky jen nahráli někam do úložiště a spoléhali na to, že tam o ně nepřijdou? Ten NAS by byl hlavně pro to sdílení no a jako další stupeň zálohy. Jako jediné úložiště není bezpečný NAS ani s deseti disky

2x4TB disk (ironwolf) 5400Kc, DS220j 4900 = 10300. Nastavenie dajme tomu 50€? 1300kc?, takze 11600. To mate 1200 korun na jedneho, kedze vas je 10 a ziskate 4TB miesta. To je take strasne? Ano, niekto zvas musi mat "seriozny internet" a zozerie to tak 190 kWh rocne = cca 30€/800kc.

a za 16700 mate 2x8TB, spotreba je prakticky rovnaka, takze za 1700 na cloveka mate 8TB ulozisko. Za 2500 na cloveka 12TB ulozisko a tak by som mohol pokracovat...

Jako jo, máš pravdu, 4TB je hodně místa no a za ty prachy je to super. Ale jsme studenti a pochybuju, že se někomu bude chtít platit 1200 za něco, co se bude využívat jednou za rok na fotky, protože si nemyslím, že by cloud v době netflixu na něco jinýho využívali. Takže jsem spíš myslel, něco, kde si pákrát na rok všichni nahrajou fotky a za 10 let se na to zase podívají a nemusí se řešit, jestli NAS z nějakého důvodu jede nebo ne a cloud jede nonstop. Ale díky!

nechapem naco to riesis ak to je raz za rok. Raz za rok to napalim na DVD a poslem postou tywole.

Tak Google a další velcí tu za 10 let nejspíš v nějaké forme budou (a snad i dostupní, u služeb "zdarma" nemusí být pravidlem). Jistota je vždy pak ale vlastní spravované úložiště.

sice je to par let zpet, ale zajimalo by me jedna vec a to bezpecnosti, stale otevreny pristup do vnitrni site asi neni uplne nejlepsi napad?

Klidne Google fotky. Do 15GB se snad vejdete

A 100Gb za 60Kč/měsíc je fakt k nezaplacení. To už je víc než jedno pivo v hospodě!

Taky nechápu, v čem mají lidi problém. 15GB musí běžnému uživateli stačit (samozřejmě asi ne na FullHD videa), za 600 Kč ročně mám 100GB, to už snad nezaplní ani profesionální fotograf. A pokud chci sdílet videa a kdoví co jiného, pak nějaký NAS - 10 lidí by se snad na to složit mohlo. Ne, našinec by chtěl všechno zadarmo...

A pokud jak píše, je na to 10 uživatelů, je to 60 Kč pro každého na rok (6 kč měsíčně ). A může to tam rvát v plné kvalitě, fotky jim to seřadí v časové ose, pozná obličeje... Každý je může uploadovat od sebe, použít přímo aplikaci Google disc.

www.mega.nz - 50 GB ve free základu - to by mělo na pár desítek let stačit

50GB zaplníš fotkami a videi za chvíli Ale každopádně to je asi největší free prostor. Jen na to samozřejmě nespoléhat, jako jediné umístění fotek.

Pro deset lidí je 60Kč měsíčně naprosto zanedbatelná suma a je za to u google 100GB místa, včetně velmi luxusní správy a manipulace.