» Poradna » Notebooky

Ůložiště na filmy

Ahoj chlapi,mám na starém My Booku https://www.imgup.cz/image/LU8w o kapacitě 500GB nastáhovány filmy asi o celkové velikosti max.300GB a filmů bude přibývat.Chtěl bych se zeptat,mohu pro ukládání filmů použít tento HDD ??Redukci usb 3.0 na 2,5"HDD mám.https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1tb/200... Za rady předem děkuji,L

Odpovědi na otázku

Na OS vhodný není, ale na ukládání dat vyhoví. Výhodou je nízká cena.Jenom aby vydržel, protože v případě poruchy sice v rámci záruky dostaneš disk nový, ale o svoje data přijdeš (pokud je nemáš zálohovaná ještě jinde).-----------------------------------Přidám jeden postřeh:Asi před sedmi lety jsem rovněž sháněl disk na filmy a další takové věci. Kamarád se mi smál, že prý na co to někde hromadit, že si přece ty věci můžu kdykoli stáhnout znova. Nyní vím, že to dávno neplatí, spoustu věcí už dneska prostě nikde stáhnout nelze. Takže opět platí ono známé "Co je doma, to se počítá"...

Ahoj juwa,moc ti děkuji za rady a tvůj názor.Mám prostě uložené opravdu pěkné filmy které jsme sice již viděli,některé jsme viděli i třeba 3x ale občas se k nim vrátíme a rádi se na daný film podíváme i když sledování televize mě nějak poslední dobou moc nebaví.Dělám to hlavně pro mou přítelkyni které se např.líbí film Stmívání,Avatar a histotrické filmy a romantické :) apod.Já jsem spíš na propracované kriminálky,napínavé filmy,historické filmy,filmy s prostředí věznic atpod.Samozřejmě HDD nejdříve řádně otestuji a až potom tam filmy zkopíruji.Díky moc za radu i upozornění a všem přeji pohodový zbytek večera.......Díky !!!L

Asi bych připlatil za větší kapacitu:https://www.czc.cz/seagate-barracuda-2tb/197...

1TB bude stačit,taky je třeba dělat i jiné věci než se dívat na televiziTeď jsme na necelých 300GB za posledních 7 let filmů které máme schované a dalších 690GB nám určitě bude stačit !!! min.na dalších 10let tedy pokud tady ještě budem.Díky..

Clovek nesmi uvazovat v malem

Já v malém neuvažuju,ale pokud budu brát průměr na jeden film(1GB) tak jsem hnedle na 999 tisíc filmů

1GB?to je nějaký Xvid SD formát, že...až přejdete na lepší monitor či kvalitnější TV budete toho rozhodnutí hořce litovat. Na malém to tolik vidět není ale na kvalitnějším zobrazovadle je to hnusná mazanice na kterou se blbě kouká i z 5 metrů.

Ale nebudu toho hořce litovat,vždyť mě stačí slyšet zvuk a film si zároveň promítám v hlavě jelikož jej znám nazpaměť a ani nemusím koukat na monitor

Tak uložit jen zvukové stopy a místa bude habaděj

Dík,to je dobrej nápad,to mě ale vůbec nenapadlo,super

No, to máš pravdu. Na co knihovnu, stačí čistý list papíru s nadpisem. Knihu přece znáš,tak si ji domyslíš ! Ty jsi, ale vůl !!!!!!!!!!!!!!!!!

Přesně tak...to víš...https://www.imgup.cz/image/LUfo

Snad 999 filmů, ne? Na 999 tisíc filmů (každý o velikosti 1GB) bys potřeboval 1000 TB, ne 1. A to opomenu, ze 1TB disk má o něco mín než 1TB.

Ne,ne 1TB=1000GB a když by měl film 1GB tak je to 1000 filmů nebo sem tak blbej?

To by podle tebe měl jeden film 1TB

Ano,ano sem se překec 1TB=999 filmů po 1GB....

Chlapci moji drazí,to jsou bohužel následky mého učení v mladším věku jelikož jsem si s matematikou a fyzikou vůbec nerozuměl-já hlava děravá,ale zase umím jiné věci Přeji vám všem prima den...L

Není jednoduší to znovu stáhnout?

No jasně ale některé filmy už prostě nikde neseženeš/nestáhneš a s dabingem.Např.-měl jsem tento https://www.csfd.cz/film/70199-umuceni-krista... historický film stažený v českém dabingu a omylem jsem ho vymazal,myslím že jsem tenkrát přeinstalovával Windows a šlo to do háje i s filmama a potom jsem tento zmíněný film s dabingem už nikde nenašel ke stažení.Jinak ukládám opravdu filmy které mají jak se říká hlavu a patu.Přiblblé a špatně natočené filmy to je děs,tak proto mám takovou sbírku filmů ale fakt dobrejch filmů-né kravin !!!!

Je vidět, že jsi ještě mlád. Spoustu věcí, co byla ještě před 10 lety běžně na netu už dneska nestáhneš. Nikde. Jenom naše uložto od té doby zredukovalo o dvě třetiny. A bude hůř, za pár let už nestáhneš vůbec nic. Stačí se podívat do GB nebo Německa - stáhnutí byť jediného filmu je tam už dneska "o hubu"

Pokud nema 2,5” redukce externi 12V napajeni tak s ni 3,5” disk neroztocis 😉

Takze na 3.5" disk nepouzitelne. Tak holt novou redukci nebo rovnou cely ext. disk

OT: Jen tak pro zajimavost... jak casto se na kazdy z tech filmu koukas? Pred nejakymi deseti lety bych to lokalni skladovani stazenych filmu(hlavne kvuli rychlosti pripojeni) jeste chapal, ale dnes?

Já osobně v současné době stažené a uložené filmy defacto ani nesleduji,jejikož nemám čas!!-spím tak 5-6 hodin-tz.chodím často spát po půlnoci cca.v 1.30hod a i ještě později a ráno musím být na nohou v 7.00hod.To co teď v současné době dělám je hlavně pro mou přítelkyni jelikož jí častěji napadne že by ráda viděla tento a nebo tento film a já jí ho mohu během chvilky pustit a pak mám alespoň klid na svou práci atd.atd.

Disk,kluk jeden,nechtěl se mi ukázat,schovával se přede mnou ale já ho překvapil,šel jsem do správy disků a kuk byl tam a měl po srandě a za to jeho schovávání jsem ho hned zformátoval do NTFS a bylo.Za chvílli dostane za to schovávání na pr*el jelikož ho sflákám palbou filmů-ježiši kriste

https://uloz.to/!A53P93bhaEiy/sicario-najemny-vrah-2015-cz-dabing-avi-thriler-avi