» Poradna » Ostatní

Úloha - fyzika

Dobrý den, potřebovala bych poradit s úlohou do fyziky. Potřebuji vypočítat obvodovou rychlost. Údaje co vím: úhlová rychlost = 7,27*10(na mínus5) rad/S, poloměr Země je 6378*10(na 3), hmotnost Země je 6*10(na24) Kg a výška 36000 Km. Předem děkuji za odpověď, a přeji krásný večer. S pozdravem Ludmila.

Odpovědi na otázku

To si jako fakt myslíš, že tu za tebe budeme dělat domácí úkoly? Jen se uč, od toho v tý škole jsi!

Bohužel, do školy už nechodím, potřebuji to zcela z jiných důvodů.

Mně je vcelku fuk k čemu to potřebuješ.Kdyby jsi alespoň použila Google, aby sis zjistila, jak se podobné příklady počítají a spočítala si to sama. Ty něco potřebuješ, vysolíš nám sem příklad a myslíš si, že za tebe budou zadarmo pracovat jiní lidé? Nasrat.

To ani neumíš použít Google?Hned první odkaz po zadání dotazu (znění neprozradím) bylo to řešení.

Google už jsem zkoušela, ale i tak se mi nezdá být výsledek správný. Každý nejsme dokonalý.

To že se výsledek nezdá správný, ještě neznamená, že není správný.

S největší pravděpodobností je nesprávný.

Výsledek je v jednotkách km/s.

nemáš to do školy? stavíš doma Družici? :D

To zrovna ne. Nechci být drzá, ale myslím že takhle mi zrovna moc nepomůžete.

Nechci být drzý, ale své úkoly si máte dělat sama. Proto je dostáváte - abyste se to naučila. To není jen svévolná buzerace.

Proč si v příkladu uváděla hmotnost Země?

Mě by zas zajímalo, co má bejt ta "výška" 36000km

Geostacionární dráha

Asi ano, ovšem o tom v zadání nepadla ani zmíňka

V zadání to určitě bude. Že sem opíše jenom pár čísel, je věc jiná.

Bylo to v zadání.

Já mám zase zadání: Jedna květina bez listu,druhá bez nohy a třetí bez prstu,kolik je to dohromady dní?

Obvodovou rychlost kde? Na rovníku? Nebo v 36000 km? K čemu hmotnost?"Obvodovou rychlost určíme pomocí úhlové rychlosti ω, jejíž velikost nezávisí na vzdálenosti otáčejícího se bodu od osy otáčení. Pro velikost obvodové rychlosti platí v = ωr, kde r je kolmá vzdálenost bodu od osy otáčení.", viz. http://fyzikalniulohy.cz/uloha.php

Hmotnost? Asi pro výpočet dilatace času v gravitačním poli.

Děkuji za odpověď. A obvodovou v 36000km.

Proč tak složitě. Víš že se to točí země. Takže obvodovou rychlost dostaneš když spočítáš obvod kružníce na povrchu a v 36000km (připočteš poloměr) a podělíš 24*3600. Po zaorkouhlení dostaneš výsledek s chybou 0,3%.

Třeba je to chyták, já bych napsal 0 rychlost. Třeba je to myšleno v geostacionární dráze relativně k pozorovateli na povrchu Země. Jinak by tam nebyla ta hmotnost

Výsledek je: 85,3 Pascalů. Budeš mít z úkolu jedničku.

Jediná správná odpověď: 42

Dobrý denobvodová rychlost = (6378+36000)*7.27*10^(-5) = 3.08 km/sJinak viz http://forum.matematika.cz/viewtopic.php a podobné úlohy jenom tam.