» Poradna » Ostatní

Ukradnutý Instagram účet

Dobrý den, před chvilkou mi někdo ukradl Instagram účet, když se na něj chci přihlásit, tak to nejde. Chci se zeptat, jak to vyřešit ? Obnova hesla nefunguje, protože majitel změnil všechno důležité info, jak to vypadá přihlásil jsem se na veřejnou síť, kde to někdo sledoval, nebo viděl moje přihlašovací údaje. Nevím, kam napsat, aby se to vyřešilo dřív, než bude pozdě ? Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Nikdo tvoje přihlašovací údaje vidět nemohl, instagram samozřejmě využívá (ostatně jako většina velkých služeb) zabezpečené připojení. Spíš někdo heslo uhodl nebo zjistil nějaký šikovným phishingem.

No asi máte pravdu, jedná se o přihlášení z Ruska, ale Instagram mi asi vrátěj, ale nejde support, tak nevím, kam psát.

Pochybuju, že instagram má podporu, kam bys mohl napsat. Všechno řeší automaty.

Me se pár dní zpět stalo to samé. Prostě uživatel neexistuje! Měla jsem silné heslo, takže někdo to krade

Silné heslo nestačí, pokud se nedodržují základní zásady bezpečnosti ;) Ukrást účet na straně serveru služby je při silném hesle zcela nemožné, takže je to buď špatné zabezpečení počítače nebo ještě pravděpodobněji neschopnost uživatele, který heslo nevědomky prozradí (zadá ho třeba na falešnou přihlašovací stránku, používá stejné heslo na více služeb atd.). Všechny solidní služby dnes umožňují dvoufaktorové zabezpečení, např. kódem v SMS a je hloupost maximální to nepoužívat.